Skocz do zawartości

[Minisumo] Heavy - worklog


Pomocna odpowiedź

Rano doszły do mnie płytki z Satlandu (Podziękowania dla Pana Krzysztofa Bogdanowicza z biura obsługi klienta), zaś przed chwilą dotarł do mnie silikon. Dlatego lecę odlewać ogumienie 😃

Oto fotki zrobione tak na szybko:

Same płytki:

Dolna płytka z silnikami:

Obie PCB połączone dystansami i goldpinami:

Martwi mnie fakt, że miałem nieprawdziwe wymiary akumulatora w projekcie. Takie jakie podał producent to ja nie wiem komu się zgadzają - Turnigy kłamie z tymi wymiarami 🤣 Mam nauczkę na przyszłość - najpierw kup akumulator, a potem projektuj 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mimo, że dawno nie pisałem to prace poszły dosyć naprzód 😉 Dzisiaj wieczorem lub w poniedziałek/wtorek postaram się wrzucić zdjęcia (prawie) zmontowanego Heavy'ego i opisać pewien problem dotyczący mostka H.

Skany odnowionego modelu 3D również wrzucę, ale dopiero po jego ukończeniu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

fobos319 postępy jakieś tam są. Póki co od tego tygodnia zaczynam projektować nowe płytki, lepsze, bardziej przemyślane. Walkę z MOS-ami będę kontynuował, ponieważ nie dam im za wygraną 🤣

Przepraszam za brak zdjęć - szkoła...

Tak czy owak mostki jednak dam L298P (wiem o spadkach napięcia i liczę się z nimi). Projekt 3D zostanie jednak dalej w Google Sketch Up, ponieważ mam go lepiej opanowanego niż Solid Edge'a, ale w najbliższym możliwym czasie nauka programu bierze górę.

Link do komentarza
Share on other sites

Postępy... To by było dobre słowo 🤣 Jak na razie jestem na etapie wykonywania płytek do nowego mostka (a właściwie dwóch na różnych MOS-ach). markek1707 tutaj mi bardzo pomaga za co mu szczerze dziękuję 😉 Zdjęcia miałem zamiar wrzucić, ale chyba odstąpię od tego. Wolę wrzucić jak Heavy będzie już na etapie beta-testów.

Co do samego robota to zaszły niewielkie zmiany. Nowe koła (w zasadzie dwie pary, każda z innym ogumieniem), tutaj kolejne podziękowanie dla hungrydevil'a 😉

Narodziła mi się również koncepcja zastosowania serwomechanizmu w roli "opuszczacza" klinów. Działałoby to na zasadzie takiej samej jak w Anusiaku. Sprężyny na dodatek dociskałyby do powierzchni ringu kliny.

Kolejną planowaną zmianą są kliny ze stali nierdzewnej. Nie wiem jedynie jaka grubość byłaby optymalna. Myślałem nad 1mm, ale wolałbym, żeby wypowiedziała się osoba doświadczona w obróbce metali.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki worklogowi robota Haker2 i interwencji Sabre zrozumiałem, dlaczego Heavy w wersji, w której był na RA2011 nie działał... Włączony interfejs JTAG 👹👹👹

Przestrzegam Wszystkim, którzy nie mają świadomości o tym (za przeproszeniem) gównianym błędzie... Siedziałem dwa miesiące i wręcz się zniechęciłem po tych porażkach, a ten błąd mnie wręcz dobił.

Teraz druga kwestia - pozostać przy mostku samoróbce (4x IRF7319 + jakieś drivery MOSFET) czy kupić 4x TB6612 i mieć problem z głowy? Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Co Wy o tym sądzicie? Przypominam, że silniki to Pololu 30:1 HP.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.