Skocz do zawartości

Pierwszy linefllower - schemat ideowy, kilka informacji do przerobienia na PCB.


noVak

Pomocna odpowiedź

Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi z tą diodą. Jeśli dobrze rozumiem to chcesz sprawdzić przy jakim ustawieniu potencjometru czujnik wykrywa linię, tak? Możesz podłączyć diodę pod jakiś pin atmegi i w programie napisać, że jeśli np. czujnik1 wykrywa linię to zapal diodę. Wtedy ustawiasz robota nad linią i kręcisz potencjometrem, i w takim ustawieniu w jakim świeci dioda to czujnik wykrywa linię.

O coś takiego ci chodziło?

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie o to mi chodziło ... myślałem nad troszkę innym rozwiązaniem - lecz to jest lepsze. Dobra - dokończę resztę jutro i biorę się za pcb.

A zapomniał bym jeszcze to:

PS. W schemacie głównym - mam trzy błędy - które nie wiem czego są wynikiem - załączam screen.

1. POWER pin IC1 AVCC connected to N$30
2. POWER pin IC1 VCC connected to +5V
3. Only one pin on net N$11 
Link do komentarza
Share on other sites

To cieszę się że pomogłem 🙂. Najlepiej to zrobić w programie testowym tak, że pin od diody ma mieć taki sam stan jak pin od czujnika (jeśli dioda jest podłączona katodą do uc to trzeba to zanegować - ma mieć odwrotny stan i wtedy będzie świecić jak wykryje linie).

Nr 3 to chyba chodzi o to, że ścieżka podłączona jest tylko do jednego pinu, a z drugiej strony do niczego.

Jeśli chodzi o błędy 1 i2 to chyba chodzi o to że AVCC nie jest podłączony do VCC, ale tak ma być bo jest podłączony do cewki, ale tego nie jestem pewien, niech się wypowiedzą mądrzejsi.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z numerem 3 chodziło o to - głupi błąd 😋 - kwestia tylko tego z błędami 1 i 2 - czy można je zignorować - czy jest to coś poważniejszego.

PS. Gdy spiąłem AVCC z VCC razem - pojawiał się błąd, iż oba są podpięte do +5V.

Edit:

znalazłem to przed chwilą :

Przykładowo, gdy
podłączymy zasilanie układów cyfrowych
VCC do linii zasilania +5 V,
program wygeneruje nam ostrzeżenie:
„WARNING: Sheet 1/1: POWER Pin
IC1 VCC connected to +5V”. Możemy
je pominąć, ponieważ celowo zasililiśmy
układ napięciem +5 V.

Więc podejrzewam, że z AVCC będzie to samo. Ok, zostało mi wrzucenie potencjometru guzika i włącznika - i mogę brać się za PCB 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

noVak, nie przejmuj się tym, wszystko jest w porządku. Wartość cewki przy AVcc to 10uH, nie 100uH 🙂

Prawda jest taka, że lepiej jest dawać 100uH, im większa indukcyjność tym lepiej dławi sygnały o wyższej częstotliwości.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.