Skocz do zawartości

[MicroMouse] Cat - worklog


Pomocna odpowiedź

Zerknijcie jakie cudo znalazłem dzisiaj na allegro:

http://allegro.pl/maly-silnik-dc-12v-8300obr-cichy-lozyskowany-nowy-i1874003563.html

BasiaSta1, Mały silnik DC 12V 8300obr cichy łożyskowany NOWY, 1874003563

Tylko ma 2 poważne mankamenty, które nieco oddalają go od zastosowania w mm - zasilanie 12V i brak enkodera, trzeba by się bawić samemu (avago?).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mysz przewrotnie nazywa się Cat 😃 Trochę za długie te termokurcze na fotoelementach. Przytnijcie je tak, żeby kończyły się tam, gdzie zaczyna się krzywizna soczewki. Trzymam kciuki, żeby udało się uruchomić bota na zawody! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Po tylu latach na forum w końcu mogę w czymś pomóc. Robiłem taki napęd od tetry i z chęcią podzielę się spostrzeżeniami. Największe przełożenie jakie udało mi się uzyskać to 10:38 przy module 0,5 (ale da się zmniejszyć zębatkę atakującą). Felga ma wtedy 17 mm średnicy, a opona delikatnie się rozciąga do 22 mm, przy większej średnicy trzeba by już uwzględnić zmniejszanie się szerokości opony. Dokładność wykonania jest tutaj krytyczna 0,2 mm nie w te stronę i już się zacina, dlatego sugeruje zapłacić więcej dla tokarza żeby wytoczył zębatki od razu z felgami. Ja to robiłem ręcznie przerabiając te z zebatki.com.pl i nie chciałbym tego powtarzać.

Mam nadzieje, że na coś się te informacje przydadzą.

Oczywiście czekam na wyniki druku 3d.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.