Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

Mam wrażenie, że raczej chodziło o ten post 🙂

IPreferPI to nowa konstrukcja powstająca w ramach naszego Koła

I jakieś szczegóły na temat Waszego MM 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Racja, nie skojarzyłem faktów 😉 Nie mogę za wiele powiedzieć, bo kolega jest w trakcie prac i sam za wiele o nim nie wiem, ale wygląda to całkiem obiecująco, okaże się na zawodach 😉

Co do harmonogramu - zostanie on przedstawiony po zamknięciu rejestracji, która kończy się za 6 dni, także [you], jeśli nie zarejestrowałeś jeszcze swojego robota - zrób to 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zrobię mały offtop:

Najbardziej mnie to zadziwiło, bo jako pierwszy zarejestrowałem się na RA2011 🤣 Patrzę a tu piotreks-89 😃 Co do samych zawodów - będzie ktoś naprowadzał do odpowiednich pomieszczeń? Jakiś rozkład/plan całej politechniki?

Link do komentarza
Share on other sites

Co do harmonogramu - zostanie on przedstawiony po zamknięciu rejestracji, która kończy się za 6 dni, także Stonka, jeśli nie zarejestrowałeś jeszcze swojego robota - zrób to 🙂

Hm, jeśli to było do mnie, to nasz robot jest już zarejestrowany.

W sumie już był wspomniany - Inżynier:D

Nawet nie wiedziałem, że ktoś inny już tak przed nami robota nazwał...

Na szczęście to inna kategoria:)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to po egzaminach pewnie coś o nim na Forbocie napiszemy;-)

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ukrywam, celowo użyłem [ you ], i jak widać odniosłem zamierzony efekt 😉

piotreks-89, kampus Uczelni jest bardzo blisko Placu Grunwaldzkiego i Ronda Reagana, trudno byłoby nie trafić, dowolnie zapytana osoba na ulicy o C-13 lub "serowiec" będzie w stanie wskazać drogę 😉 Także o to nie musisz się martwić. O naprowadzanie również 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A skoro już przy tym jesteśmy, to nie braliście 2 etapów MM pod uwagę?

Przy (co najmniej!) sześciu robotach można by chyba spróbować zrobić, np. pierwszy etap bez wysp, czyli każdy jest w stanie przejechać labirynt, a w drugim etapie najszybsze roboty w labiryncie z wyspami, z którymi Wall-Follower sobie nie poradzi.

IMO byłoby ciekawiej.

A jedyna zmiana to (jeśli chodzi o przygotowanie sprzętu, nie organizację) to przełożenie ścianek w labiryncie... Który i tak już macie 🙂

Aaa właśnie, bierzecie pod uwagę możliwość "pojeżdżenia" sobie po labiryncie przez zawodników już po zawodach? 😉

Nie każdy pewnie w domu trzyma pełnowymiarowy labirynt. 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Stonka, nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi wyspami, wybacz, nie jestem w temacie 😉 Co do reorganizacji - sądzę, że jest już na to trochę za późno, ale zgłoszę gdzie trzeba, gdy tylko wytłumaczysz mi czym są wyspy 😉

Myślę, że po zakończeniu eliminacji będzie można jeszcze trochę 'pojeździć', raczej nie powinno być problemu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli jakakolwiek grupa ścian wewnątrz labiryntu nie jest połączona żadnymi ścianami z zewnętrznymi ścianami (nadużywam tego słowa 😃 ) to tworzy się z nich wyspa.

MM wykorzystujący algorytm Wall-Follower najczęściej nie da rady tego przejechać, albo ominie środek, albo zacznie jeździć dookoła tej wyspy w nieskończoność.

Chodziło mi o to, że pewnie na początku zakładaliście małą popularność tej konkurencji.

Wydaje mi się, że 6 robotów (a może i więcej) to jak na raczkującą konkurencję całkiem nieźle.

No, ale jeśli nic nie zdążycie zmienić to trudno. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Gość misiup

Odpowiadając na pytanie dotyczące zabezpieczenia robotów minisumo przed spadaniem ze stołów, najprawdopodobniej będą zainstalowane na stołach barierki w postaci listewek nie wyższych niż dohyo. 🙂

Pozdrawiam,
Michał

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, chyba ominąłeś cała wcześniejszą dyskusję 🙄 Nie dogodzisz nigdy wszystkim, albo stracą zawodnicy (niezabezpieczony stół), albo widownia (postawienie dohyo na ziemi), albo nagniesz regulamin (zabezpieczony stół). No chyba że znasz rozwiązanie dobre dla wszystkich.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.