Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

To tak na szybko, po powrocie do domu:

moje pierwsze zawody w życiu, było świetnie, gratuluję organizatorom. Strasznie długo męczyłem się z trasą z kątami prostymi - kilka godzin - dopiero około 20 minut przed końcem udało mi się ją przejechać.

Tylko co jest z tymi wynikami na stronie? Mój robot (R31) ma o około minutę gorszy czas niż w rzeczywistości. Na pierwszej trasie miałem 18 coś a na drugiej 17 coś, czyli łącznie około tych 36 sekund, a mam ponad minuta i 36 sekund.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja muszę również pochwalić organizatorów za świetne zawody! Atmosfera była genialna. Wystarczyło wejść na politechnikę i było czuć optymizm, dobre nastawienie itd. Muszę przyznać, że ludzie byli bardzo pomocni - Pan Wojciech z ElectroParku stał nade mną i pomagał z uruchomieniem mostka tyle ile wlezie. Potem Barto też zaczął coś kminić i tłumaczyć mi. Ogólnie mostek uruchomiłem, ale nie tak jak powinienem.

Ja również muszę podziękować i pozdrowić kilka osób, a mianowicie: hungrydevila, Gryfa, Kaszka, Karolinę (ekipa GROM-u), Graba, Bobby'ego, Stonkę i panów zza pleców, z tą wiertarką i wiertłem fi 8 🤣 I oczywiście wszystkich zawodników 😉

Treker dzięki za gadżety 😉

Grabki to ty siedziałeś przede mną 😃 Nie mogłem zczaić kto tam siedział.

Link do komentarza
Share on other sites

Kurdeeeeeeeeeeee głupi mostek, czemu mnie tam nie było 😥 Szkoda że wyniki są uzupełniane tylko do finałów, potem już nikt tego nie robi. Były jakieś problemy z tymi listwami przy stołach? Bo się o to nawalczyłem i mnie w końcu nie było.

Jak wyniki w FTL? Bo tam Treker świetne czasy wykręcał. I jeszcze jak tam freestyle, bo był mog i OldSkull na pewno.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93 wiem co czujesz .Sam miałem podobny przypadek i nie mogłem być.Zbierałem się od wakacji.A co do dyplomów to racja, każdy chciał by mieć pamiątkę na starość żeby spojrzeć w przeszłość i powiedzieć "to były czasy..."

Link do komentarza
Share on other sites

SKORP w rozszerzonym składzie już ie był na rozdaniu nagród, ale to co hungrydevil mówi to masakrycznie ŻENUJĄCE- kompletna LIPA. Współczuje chłopaki, bo Grzesiek ładne cudeńko zmontował.

Zawody ogólnie fajnie wypadły, ale jak na tak dużą imprezę z taką tradycją nie może być inaczej. Co mi się podobało i duży plus za to organizatorom- dobre otoczenie dla ringów minisumo- był dystans, były taśmy, organizatorzy pilnowali tego, roboty nie wypadały (no yatta man raz chciał się wydostać, ale chłopaki czuwali). W strefie serwisowej sporo miejsca.

A teraz MINUSY- któryś raz na kolejnych zawodach ringi w strefie serwisowej to porażka. NIe wiem czemu organizatorom tak ciężko zrozumieć, że w serwisówce do testów powinny być możliwie podobne warunki- przede wszystki ring do tych które panują w walce. Nie tylko my się wbijaliśmy frontem w "białą linie". Maciek Gawron z pierwszej ręki powiedział, że nie starczyło pieniędzy na 6 ring ( 4 na eliminacje, 1 na finał i 1 do serwisówki),które kosztowały 250zł. Ciekawostka- wynajem i rozstawienie stołów w serwisówce- 5000zł. Każdy widział oprawe na finałach. Myślę, że zamiast opłacać żęnujących prowadzących "NIC NIE SZKODZI" można było lepiej wydać pewne pieniądze. Poziom prowadzenia sięgnął dna ! Śmianie się z nazwy robota, bo zawodnik sobie tak wymyślił- TO JEGO robot i miał do tego prawo- czy musiał mieć od razu na to niesamowitą wizjęi projekt??!! Ale co więcej- docinki w stronę osoby czyszczącej trasy !! Za przeproszeniem jak prowadzący nie wie, że ten gość pełnił jedną z najistotniejszych dla zawodników funkcji to niech się nie wypowiada... w sumie to nie jest zarzut dla organizatorów, bo to nie ich wina co na spontanie wymyśli o mało co kabareciak z torbą sucharów.

Co do wyników- naszym zdaniem w minisumo niemalże odwróciła się klasyfikacja i mówię tu o moich pretendentach do podium, przede wszystkim Yattamanów. Aczkolwiek widać, że zauważalnym parametrem w tej konkurencji jest szczęście/pech. Bez 2 zdań GROM dopracował swoje roboty i trzymają dobry poziom. Ale do półfinałów też nie wyszliście 🙂.

Nasz shadow ma duży potencjał ale jeszcze go nie ujarzmiliśmy. GDYBY losowanie poszło inaczej, wyniki zawodów mogłyby zupełnie inaczej wyglądać, no ale to czynnik niezależny.

Co prawda dyskusja toczy się w innym wątku, ale wspomnę tu o falstartach. Niech sędziowie od MS uzmysłowią sobie, że ich 1 stoper i 2 oczu nie wystarczają już na kontrole startu robotów które poruszają się >1m/s. Co więcej, naszym zdaniem, falstarty popełniał robot gospodarzy co tym bardziej razi... Głośno o tym mówię raz kolejny- prosty sygnał dźwiękowy załatwia jakość falstartów na poziomie 0,1 sek.

Podchodząc do tego bardziej krytycznie- im lepsza konstrukcja, tym mniej szczęścia jest potrzebne. Ale nie zapominajmy o uczciwości.

Na koniec:)

@ GROM - przepraszam was za nieodbyte sparingi. Zależało mi na nich, ale wypadło mi z głowy później i była zmiana planów. Na następnych zawodach odbijemy sobie 🙂

@Bobby- co się stało w końcu z twoimi robotami? Tyle czasu projektowałeś, uruchamiałeś i nie wyszło. Szkoda wielka.

Niedługo zaczne wrzucać filmiki na nasz kanał i jakąś fotorelacje.

Link do komentarza
Share on other sites

Współczuje chłopaki, bo Grzesiek ładne cudeńko zmontował.

Dzięki za uznanie. 🙂 Trochę się przyłożyłem do tego (2 tygodnie z przerwami). Program niestety dopracowywałem na zawodach, ale wyszło fajnie. Jedyne czego nie było( z braku czasu) to opadające grawitacyjnie klapki z obu stron, ale i tak dawały radę na ringu 😃

Na koniec:)

@ GROM - przepraszam was za nieodbyte sparingi. Zależało mi na nich, ale wypadło mi z głowy później i była zmiana planów. Na następnych zawodach odbijemy sobie 🙂

No szkoda, że właśnie nie było tych naszych sparingów. To duża frajda i na pewno można zebrać cenne doświadczenie. Naszym minisumo (przynajmniej te co ja programowałem) brakowało fajnych algorytmów i to w ilości co najmniej kilku. Tylko Boguś od Kaszka doszedł najdalej (ćwierćfinał) , bo on siedział nad algorytmami i dużo właśnie mu to dało w walce na ringu. Na T-Bota dopracujemy programy, bo mechanicznie już nie wiele da się poprawić w tych konstrukcjach 😃 Jedynie Hungrydevil chce od podstaw zrobić ramę do Czubusia hehehhe (nowa koncepcja) 😃. Będzie SCORP na T-BOCIE w Szczawnie Zdroju?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Jeśli chodzi o przebieg imprezy to jedyne do czego mogę się przyczepić to brak ramki ochronnej wokół ringów do standard sumo chroniących przed wypadaniem robotów w publiczność. Ale na szczęście nie było za bardzo takich akcji.

I mała prośba: ma ktoś może filmiki z finałów sumo? Bardzo bym prosił, albo o wrzucenie na YT i podanie linka, albo jakiś kontakt bezpośredni.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.