Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

Ja dodam od siebie, że spodziewałem się czegoś więcej w kwestii nagród. Wątpię, że ktoś przyjedzie za rok z daleko zachęcony nagrodą główną - paczką cukierków. Ciekawi mnie jeszcze jedno jak czuł się chłopak z Estonii poproszony na środek do wręczenia nagrody (2 miejsce minisumo) - zobaczył jakąś torbę z wystającymi dwoma szyjkami którą wręczył jakiś mało trzeźwy dziadek ekipie Rudy 103 (1 miejsce). Nikt mu tego nie przetłumaczył, że mają się podzielić itp. postał tam i zszedł po chwili. Później inne nacje sobie takie a nie inne zdanie o polakach wyrabiają.

Link do komentarza
Share on other sites

Co mówiłem sędziom, organizatorom i również tutaj. Im większa jest impreza tym większe wymagania od strony zawodników. Czy ja dobrze rozumiem że za pierwsze miejsce była statuetka, "japoński" winiacz i kosz cukierków?...

Jeżeli to prawda to ktoś gdzieś jakąś niezłą kasę musiał przytulić.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z mojej rodziny było kilka os. i znajomych na auli i zacytuję opinię mojego ojca "rozdanie nagród tragedia". Abym nie został źle zrozumiany całe zawody świetne, finały extra rozdanie nagród tragedia zapraszam Profesora z Wrocławia do chłopaków do Wronek aby nabrał troszkę doświadczenia 😅😅😅 nie powinno się wyciągać głównej nagrody z foliowej siatki przed ok. 1000 ludzi i kamerami 😃 ma ktoś te nagranie niech koledzy zobaczą bo naszym słowom mogą nie wszyscy ufać!!

Link do komentarza
Share on other sites

Barto, nie do końca, zawody we Wrocku zawsze były o prestiż, natomiast teraz trochę przegięli widocznie. Ja rok temu dostałem szklaną statuetkę i dyplom z 3 miejsce we freestyle, do tego gadżety od miasta i moduł gps od sponsora. Zawodnicy sumo (nie wiem czy tez minisumo) dostawali sake. Natomiast z tego co słyszałem, to teraz za 2 i 3 miejsce nie było nawet dyplomu. Jak dla mnie nie muszą rozdawać oscyloskopów i bonów na 2000zł w sklepie, ale ten dyplom i statuetka stanowczo się należy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Za 1 miejsce w sumo była statuetka, dyplom i paczuszka z paroma krówkami (bardzo smacznymi 🙂 długopisem i pendrivem (4gb 😋), za 3 miejsce w sumo była statuetka i dyplom.

Wiadomo, liczy się rywalizacja między robotami, ale fajne nagrody dodatkowo zachęcają do tej rywalizacji i do dalszego wydawania kasy na roboty.

Link do komentarza
Share on other sites

Wystarczyło by jakby galę prowadził członek konaru, bo wynajmowanie osób prowadzących z kabaretu to nie był najlepszy pomysł. Może chcieli aby było trochę śmiesznie ale urażali zawodników i i sponsorów (TAk mi się tylko zdaje i proszę nie podważać tego co napisałem). A więc moim zdaniem następnym razem miej kasy na prowadzących i podobne rzeczy, a więcej na rzeczy których brakowało. Mam nadzieję że na następnych zawodach podobnych błędów nie popełnią.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam się na tym, bo nigdy nie byłem organizatorem dużej, popularnej w całej Polsce imprezy, ale czy tak trudno zebrać sponsorów na te nagrody? Wiem, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o nagrody ale tak jak napisał daroh, zachęcają do rywalizacji i dalszego rozwoju.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam się na tym, bo nigdy nie byłem organizatorem dużej, popularnej w całej Polsce imprezy, ale czy tak trudno zebrać sponsorów na te nagrody? Wiem, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o nagrody ale tak jak napisał daroh, zachęcają do rywalizacji i dalszego rozwoju.

To nie jest niechęć i niedbalstwo organizatorów, taka była i dalej jest idea zawodów. Jak widać sie sprawdza, skoro cały czas ściąga na nie masa konstruktorów. Tyle, że jak napisałem, trochę przesadzili.

Co do prowadzącego, nie wiem kto prowadził rok temu, ale nie był to żaden kabareciarz a potrafił rozśmieszyć całą salę tekstem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ze sponsorowaniem nie jest tak lekko. Rozmawiałem z Pawłem Bańką na Robocompie. Mówił, żę sponsorów szukał już na jesieni kiedy zawody są w czerwcu. No, ale mieli przytłaczającą pulę nagród.

Jeżeli o nie chodzi, to w ten sposób wyraża się docenienie od strony organizatorów za budowę konstrukcji, chęć przyjazdu i wystawienie na zawodach dla uczestników. Po raz kolejny przytoczę może tutaj sytuację z innych zawodów. Bardzo pozytywnie nas zaskoczyło SUMO challenge i postawa organizatorów. Nie było jawnie widać puli nagród i podawanych kwot, ale po czasie okazało się, że starali się jak mogli i pojawiły się jeszcze inne nagrody. Finalnie okazało się, że za I. miejsce w minisumo otrzymaliśmy statuetkę, dyplom uczestnictwa i zajęcia miejsca, plecak Jansporta, kubek, bon do lispola na 100zł i roczną prenumeratę EP. Od razu widać, że szukali w wielu źródłach i wymagało to czasu, chęci i zaangażowania.

Szkoda byłoby, aby RA zaczęła być znana z tego, że jest znana i jest dużo zawodników. Pomijając staż, robocomp oferuje znacznie więcej.

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody we wrocku były moimi pierwszymi w których prezentowałem swojego robota w kategorii Freestyle i niestety trochę się na nich zawiodłem, zaczynając na systemie oceniania przez sędziów a nie przez publiczność w czasie prezentacji a kończąc na nagrodach.

Niech mi ktoś wytłumaczy w jakim celu miały być prezentowane konstrukcje gościom od 11 do 17? Skoro tak naprawdę w fazie pierwszej nie mogli oni w żaden sposób głosować?

Organizacja? Jeśli chodzi o inne kategorie nie mogę się wypowiadać, natomiast tutaj przez większość czasu totalny brak informacji odnośnie tego kiedy będą wyniki głosowania sędziów, organizatorzy oczywiście odsyłają by przyjść później by do końca trzymać ludzi na stanowiskach i być przysłowiową zapchaj dziurą.

Z pozytywów, bardzo mnie ucieszyło zainteresowanie gości moim robotem i tym, że bardzo dużo osób się przewinęło koło mojego stanowiska i w ogóle, że wiele konstrukcji prezentowanych było naprawdę godnych uwagi. Kolejnym pozytywem było to że koledzy z drużyny stanęli na podium ale brak dyplomów dla niższych miejsc to dla mnie jawna kpina. Brak nagród rzeczowych na zawodach takiej rangi mnie strasznie zdziwił, tym bardziej że PWR do biednych nie należy i sponsorów też było trochę.

Robotic Arena jako uczestnik kategorii freestyle odebrałem jako piękną, praktycznie darmową reklamę dla PWR - bo każdy zwiedzający będzie kojarzył konstrukcje, które pojawiły się na zawodach z PWR a nie właściwymi osobami lub innymi uczelniami.

Nie wiem jak wam, ale dla mnie płatne koszulki (dla chętnych zawodników) z logami sponsorów to był szczyt wszystkiego, na żadnej z konferencji/szkoleń/zawodów/targów itp. na których byłem nie spotkałem się z tym by za materiały reklamowe (jakimi tak naprawdę były koszulki) trzeba było płacić.

Mimo wszystko zawody we wrocku zapisuję na + ze względu na to, że udało mi się pokazać moją konstrukcję, koledzy z drużyny zajęli miejsca na podium, gościom podobał się mój robot i poznałem też kilka ciekawych osób.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No to przyszła kolej na mnie 🙂

Po powrocie z zawodów i przemyśleniu wszystkiego oceniam je na +

Fajnie było poznać ludzi z forum (Bobby, grabo, piotrek89 i reszta która pokwapiła się podejść do mnie i podać rękę) - dzięki!

Na zawodach super atmosfera, ale jednak czuć presję od ludzi (gdy chód zaprogramowany wcześniej nie dawał rady na tych zajebiście trzęsących się stołach to siadłem do programowania i w 2 godziny coś tam wykrzesałem z niego). Niektórzy jednak byli wyjątkowo życzliwi 🙂. W hotelu adc przestało mi działać i nie mogłem pokazać jak robot balansuje przy wykorzystaniu akcelerometru. Szczerze powiedziawszy nie myślałem że mam szanse na finał, a tu się okazało że razem z kolegami z roku się zakwalifikowaliśmy(Twin-Catt drugi, ja trzeci). A propos finału - tu się rozczarowałem. Pracuję nad robotem prawie 2 lata (nad obecną wersją niecąły rok) i weź tu opowiedz coś sensownego publiczności sięgającej 1000 osób o konstrukcji - streść rok w 3 minuty. Nie dziwię się że skończyło się tak jak się skończyło (4 miejsce) bo gadkę miałem słabą zapewne. Najbardziej co mi nie przypadło do gustu to "konferansjerzy". Rzuciłem żartem związanym z nazwą robota i Ci się go czepili i potem walili tymi docinami cały czas. Nie ukrywam że po całych zawodach miałem ochotę podejść do Pana Artura i powiedzieć mu że zachował się nie na miejscu. Czasu jednak nie miałem bo trzeba było się zbierać na pociąg. Tutaj chciałem podziękować prezesowi koła, który wystawił mi dyplom za 4te miejsce od ręki - przyda się do starań o stypendium. Jednak sam fakt że musiałem po ten dyplom zagadać to już trochę słabo. W najbliższym czasie na moim blogu pojawią się fotki z RA razem z filmikami, więc zapraszam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam się na tym, bo nigdy nie byłem organizatorem dużej, popularnej w całej Polsce imprezy, ale czy tak trudno zebrać sponsorów na te nagrody? Wiem, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o nagrody ale tak jak napisał daroh, zachęcają do rywalizacji i dalszego rozwoju.

KD93 to nie moje słowa tylko karola9966

Link do komentarza
Share on other sites

smutny, nie zgodzę się z Tobą co do oceniania freestyle, a mam prawo się wypowiedzieć bo startowałem przez cały poprzedni rok i różne rzeczy widziałem. Nie ma systemów idealnych, natomiast ten (ocena sędziów + głosowanie publiczności) jest według mnie na ten moment najlepszy. Na Robocompie też był taki system. Sędziowie oceniają Twojego robota pod wieloma aspektami, o których duża część oglądających nie ma nawet pojęcia. Na przykład zawody w Łodzi odbywają się w centrum handlowym - skąd ludzie odwiedzający centrum handlowe mogą mieć pojęcie o skomplikowaniu kontsrukcji itp? Wystarczy im pokazać grający słoik z diodami led w 10 kolorach żeby na ciebie zagłosowali.

Oczywiście, stwarza to niebezpieczeństwo promowania robotów "od organizatorów", natomiast możesz nie znać sytuacji która miała kiedyś miejsce, że na zawody w Gdańsku jedna ekipa przywiozła ze sobą "wycieczke" ze swojej szkoły, która oddawała na nią głosy. Zgadnij jak im poszło.

A pokazujesz robota przed ludźmi, bo na tym polega freestyle 😉 Co byś chciał, siedzieć, pokazać robota sędziom w 15min i siedzieć dalej? Z tym że moje odczucia po staniu tylu godzin i pokazywaniu robota to było skrajne rozstrojenie nerwów 😋 Powinni skrócić czas prezentacji.

Freestyle też jest wbrew pozorom trudną konkurencją i narażoną na największe niesprawiedliwości. Startując w zawodach godzisz sie na to. Mnie osobiście dużo bardziej przypadło do gustu minisumo i ftl niż stanie 6h przy stoliku.

Koszulki rok temu były tez płatne, ale chyba bez logotypów sponsorów. Dwa lata temu koszulka z logotypami była darmowa. Na Robocompie są cąły czas darmowe koszulki.

[ Dodano: 11-12-2011, 23:01 ]

KD93 napisał/a:

pawcio0928 napisał/a:

Nie znam się na tym, bo nigdy nie byłem organizatorem dużej, popularnej w całej Polsce imprezy, ale czy tak trudno zebrać sponsorów na te nagrody? Wiem, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o nagrody ale tak jak napisał daroh, zachęcają do rywalizacji i dalszego rozwoju.

KD93 to nie moje słowa tylko karola9966

To jest chyba jakiś forumowy bug, już się to zdarzało.

mog123, jak się nazywał Twój robot?

Link do komentarza
Share on other sites

Nazywa się Black Iris. System oceniania również uważam za sprawiedliwy. Ale głosy sędziów powinny mieć większą wagę. Taka publiczność jak była (500-1000 osób na oko) spokojnie przegłosowałaby pierwsza konstrukcję z eliminacji gdyby ludzie byli "kupieni". Wagi powinny być w stylu 5*glosy sędziów + 1*głosy widowni.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.