Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

Nie przegapiłem, ale jeśli będzie zabezpieczony stół, to mogą ucierpieć wszyscy, ponieważ roboty będą widziały poza ringiem coś i albo będą wypadać, albo będą głupiały - przez co stracą i zawodnicy i widownia (walki "ślepych" robotów są nudne).

Najlepszym rozwiązanim byłyby ringi na ziemii i dla widowni dodatkowy widok z dobrej kamery i dużego ekranu - ale to już jest koszt i problemy organizacyjne. Jeśli już mają być jakieś osłony, to najlepiej aby to były jakieś siatki, które byłyby mniej widoczne - ale byłyby trudniejsze w montażu.

Link do komentarza
Share on other sites

A nie myślał ktoś o rozpięciu dookoła stołu jakiejś siatki? Przecież można policzyć jak daleko roboty mogą wypaść przy maksymalnej, osiąganej obecnie prędkości i na nieco większą odległość rozciągnąć poniżej ringu "łukowato" zawieszoną siatkę. Trochę więcej gimnastyki z ustawianiem robotów, ale siatka może być przecież naciągana tylko w kilku punktach, reszta brzegu może być elastyczna... Ot taka tylko myśl 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, ale było wspomniane, że ringi będą ustawione niżej, tak aby z poziomu ringu nie były widoczne te osłony

Chodziło mi raczej o coś takiego:

KD już mi napisał, że osłony są już wykorzystywane i problemów nie ma, w taim razie w porządku. A gdyby jeszcze były czarne i w dodatku z materiału (już trochę przeginam chyba 😉 ) to już w ogóle byłoby ok.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

OldSkull, to oddal teraz robota na środek dohyo 😉 Przy takim kącie patrzenia będzie łapał podłoże. Poza tym listewka może być spokojnie niższa niż narysowałeś.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się w pełni z Oldskullem. Jakby organizatorzy zrobili te ścianki zabezpieczające ciemne->czarne, albo jakimś ciemnym materiałem wyklejone /gąbka to byłoby super i nie powinno być problemów z czujnikami. Jeżeli będą to białe pionowe ścianki to liczcie na pretensje. Organizujecie jedną z największych imprez robotycznych w Polsce, więc chyba wypadałoby, abyście dopracowali pewne istotne szczegóły.

Albo nawet zastosować takie piankowe wałki i przykleić taśmą dookoła. Przy odległości 0,5-0,7 m od ringu nic nie powinno przelecieć.

@KD93 problem jest w tym że od czarnego podłoża ringu pod takim kątem podczerwień odbija się o wiele gorzej, stąd kolor jest tak istotny. Jak dotąd nie widziałem, żeby ktoś to lepiej dopracował niż w Wiedniu ostatnio (widziałem na zdjęciach).

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Małe poprawki ortograficzne 🙂 - post raportowany

Link do komentarza
Share on other sites

Takie pytanie małe mam,
jeśli sam przyjeżdżam, to w rejestracji w polu "Liczba osób w zespole" wpisuje 1, a niżej w "Członkowie zespołu" już nic nie wpisuje, czy wpisuje tam siebie?

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, chyba jednak MM staje się coraz bardziej popularny 😋

16 robotów... Ciekawe ile z nich na tą chwilę jako tako jeździ.

Nasz np. jeszcze nie jeździ... Ale 2 tygodnie to kupa czasu 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Również ciekawi mnie jak wypadnie MM. Ja mam zamiar spróbować swoich sił w FTL, chociaż robota jeszcze nie mam złożonego 🙂

Na pewno będę starał się stworzyć dobrą fotorelację na zawodach możecie też z mojej strony liczyć też na jakieś zdjęcia live na specjalnej podstronie + facebooku.

P.S Maaaasa naklejek Forbota już na Was czeka. Do tego długopisy i jeszcze kilka niespodzianek 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie dotyczące zawodów z zupełnie innej beczki: dojazd. Z tego co zauważyłem, 90% pociągów na trasie Wrocław-Poznań ma kolosalne opóźnienia - zdaje się, że powstają między Wrocławiem a Rawiczem. Pytanie brzmi następująco: czy wcześnie rano też można się spodziewać opóźnień na tej trasie i lepiej jechać wcześniej? Myślałem, żeby jechać tak, aby być 7.47 we Wrocławiu, bo wcześniejszy pociąg jedzie ponad 1.5h wcześniej :/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.