Skocz do zawartości
Treker

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)

Pomocna odpowiedź

Nie przegapiłem, ale jeśli będzie zabezpieczony stół, to mogą ucierpieć wszyscy, ponieważ roboty będą widziały poza ringiem coś i albo będą wypadać, albo będą głupiały - przez co stracą i zawodnicy i widownia (walki "ślepych" robotów są nudne).

Najlepszym rozwiązanim byłyby ringi na ziemii i dla widowni dodatkowy widok z dobrej kamery i dużego ekranu - ale to już jest koszt i problemy organizacyjne. Jeśli już mają być jakieś osłony, to najlepiej aby to były jakieś siatki, które byłyby mniej widoczne - ale byłyby trudniejsze w montażu.

OldSkull, ale było wspomniane, że ringi będą ustawione niżej, tak aby z poziomu ringu nie były widoczne te osłony 🙂

A nie myślał ktoś o rozpięciu dookoła stołu jakiejś siatki? Przecież można policzyć jak daleko roboty mogą wypaść przy maksymalnej, osiąganej obecnie prędkości i na nieco większą odległość rozciągnąć poniżej ringu "łukowato" zawieszoną siatkę. Trochę więcej gimnastyki z ustawianiem robotów, ale siatka może być przecież naciągana tylko w kilku punktach, reszta brzegu może być elastyczna... Ot taka tylko myśl 🙂

OldSkull, ale było wspomniane, że ringi będą ustawione niżej, tak aby z poziomu ringu nie były widoczne te osłony

Chodziło mi raczej o coś takiego:

KD już mi napisał, że osłony są już wykorzystywane i problemów nie ma, w taim razie w porządku. A gdyby jeszcze były czarne i w dodatku z materiału (już trochę przeginam chyba 😉 ) to już w ogóle byłoby ok.

rozciągnąć poniżej ringu "łukowato" zawieszoną siatkę

Ciekawe kto by te roboty wyplątywał... 😉

Ci sami ludzie, którzy do tej pory zajmowali się zbieraniem ich kawałków? 😋 Przecież oczka siatki nie muszą być duże 🙂

Nawyk ale zawsze siatka może się wplątać w koło i będzie problem z wyplątaniem

No to zastosować siatkę metalową, która jest sztywna i raczej przeżyje uderzenie robota ważącego 0,5kg i prędkości ~1m/s 😉

OldSkull, to oddal teraz robota na środek dohyo 😉 Przy takim kącie patrzenia będzie łapał podłoże. Poza tym listewka może być spokojnie niższa niż narysowałeś.

Zgadzam się w pełni z Oldskullem. Jakby organizatorzy zrobili te ścianki zabezpieczające ciemne->czarne, albo jakimś ciemnym materiałem wyklejone /gąbka to byłoby super i nie powinno być problemów z czujnikami. Jeżeli będą to białe pionowe ścianki to liczcie na pretensje. Organizujecie jedną z największych imprez robotycznych w Polsce, więc chyba wypadałoby, abyście dopracowali pewne istotne szczegóły.

Albo nawet zastosować takie piankowe wałki i przykleić taśmą dookoła. Przy odległości 0,5-0,7 m od ringu nic nie powinno przelecieć.

@KD93 problem jest w tym że od czarnego podłoża ringu pod takim kątem podczerwień odbija się o wiele gorzej, stąd kolor jest tak istotny. Jak dotąd nie widziałem, żeby ktoś to lepiej dopracował niż w Wiedniu ostatnio (widziałem na zdjęciach).

Komentarz dodany przez: Nawyk

Małe poprawki ortograficzne 🙂 - post raportowany

Takie pytanie małe mam,
jeśli sam przyjeżdżam, to w rejestracji w polu "Liczba osób w zespole" wpisuje 1, a niżej w "Członkowie zespołu" już nic nie wpisuje, czy wpisuje tam siebie?

Jak dla mnie nic nie wpisujesz.

przez 5sek. myślałem, że Barto na poważnie wystawił minisumo do sumo tak jak sugerował w Łodzi:D

Hmm, chyba jednak MM staje się coraz bardziej popularny 😋

16 robotów... Ciekawe ile z nich na tą chwilę jako tako jeździ.

Nasz np. jeszcze nie jeździ... Ale 2 tygodnie to kupa czasu 😃

Również ciekawi mnie jak wypadnie MM. Ja mam zamiar spróbować swoich sił w FTL, chociaż robota jeszcze nie mam złożonego 🙂

Na pewno będę starał się stworzyć dobrą fotorelację na zawodach możecie też z mojej strony liczyć też na jakieś zdjęcia live na specjalnej podstronie + facebooku.

P.S Maaaasa naklejek Forbota już na Was czeka. Do tego długopisy i jeszcze kilka niespodzianek 🙂

Mam pytanie dotyczące zawodów z zupełnie innej beczki: dojazd. Z tego co zauważyłem, 90% pociągów na trasie Wrocław-Poznań ma kolosalne opóźnienia - zdaje się, że powstają między Wrocławiem a Rawiczem. Pytanie brzmi następująco: czy wcześnie rano też można się spodziewać opóźnień na tej trasie i lepiej jechać wcześniej? Myślałem, żeby jechać tak, aby być 7.47 we Wrocławiu, bo wcześniejszy pociąg jedzie ponad 1.5h wcześniej :/