Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

Oldskull a może byś spróbował tak jak my- czyli w piątek wieczór we wrocku, na miasto a rano na zawody (kulturalnie ;]).

@hungrydevil Rozbawiłeś mnie jak cholera 🙂 Historię, którą wam opowiadałem tyczyła się Wiednia i jednego z najmocniejszych minisumo kontra kartonowego sumo. Wiem z pierwszej ręki że mały dawał sobie radę 😃. Nie wystawiliśmy naszego Slayera do standardu aczkolwiek... 😉. SKORP też siedzi w warsztacie 🙂 Liczę na dobre zawody i walkę fair play. Z tego co widzę i co wiem, to jest szansa, że w finale MS roboty będą latać...

Link do komentarza
Share on other sites

WOW, patrzę teraz na zarejestrowane roboty w minisumo i zapowiada się naprawdę emocjonujące widowisko - dotychczasowa czołówka typu Slayer, yatt.dwa, Murphy (nie widzę niestety ekipy z AGH) + nowe roboty, które patrząc na ich poprzedników mogą zajść wysoko - na przykład yatt.trzy. Nie mogę się doczekać, chociaż czasu naprawdę niewiele 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Chłopaki z AGH z minisumo to prawie dinozaury. Mało kto wie, czemu trzymają się "powiedzmy" w polskiej czołówce, typu boczek, minikoks etc., gdzie nie zmieniają nic w tych konstrukcjach i ładując tylko aku, ale może nie mnie to oceniać.

Bobby nie bądź taki skromny, gdybyś się pojawiał częściej na zawodach, to nam z pewnością byłoby trudniej. Kto wie, może byłoby odwrotnie 😉.

Tak spytam ogólnie- ktoś z pełnoletnich użytkowników planuje być już w piątek wieczorem we Wrocku? Rzucam integracyjną rękawice - kto oprócz hungrydevila ją podniesie?😃

Link do komentarza
Share on other sites

Tak spytam ogólnie- ktoś z pełnoletnich użytkowników planuje być już w piątek wieczorem we Wrocku? Rzucam integracyjną rękawice - kto oprócz hungrydevila ją podniesie?😃

Ja będę na pewno już w piątek, ale co i jak z jakimiś integracjami to się jeszcze dogadamy na forum chyba 🙂 Zobaczymy ile osób będzie chętnych i od której godzinki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z Mariuszem Kaczmarkiem od Pretty Kate'a rozmawialiśmy trochę przy okazji ostatniego Robocompa. Jego robot miał bardzo dużą niedowagę chyba z 50%, co z resztą przechodziła część osób, które swojego czasu przesiadły się na pololu 🙂. Stosował w nim ciekawą rzecz a mianowicie czujnik podniesienia prosty do bólu 🙂. Ale jak robot nie trzyma się w ringu i jest "przetestowany" to cóż.

Chociaż w sumie od pewnego czasu to można by to inaczej definiować- nie w sposób "czy trzyma się w ringu" tylko "przy jakiej prędkości trzyma się w ringu " 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Po raz kolejny przeczytałem regulamin micromouse i mam parę wątpliwości. Nigdzie nie jest sprecyzowane pole startu oraz mety, więc domniemam, że będzie to zgodne z międzynarodowym standardem IEEE?

Co do bramek pomiaru czasu: będą działały w paśmie podczerwieni? Jeśli tak, to mam nadzieję, że będą rozsądnej mocy i na rozsądnej wysokości 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

grabo, szczerze powiedziewszy, nawet nie wiedziałem, że istnieje taki standard 🙂

W regulaminie jest zapis dotyczący pola startu i mety:

Poczatek labiryntu znajduje sie w jednym z czterech rogów labiryntu i jest otoczony trzema scianami.

Meta labiryntu znajduje sie na jego srodku i składa sie z czterech połaczonych kwadratowych pól z jednym dojazdem.

Jeśli coś wymaga doprecyzowania to daj znać 🙂

Co do bramek - wydaje mi się, że tak, i jestem przekonany, że będą spełniać swoją funkcję w 100% poprawnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

fish, oczywiście jest to w regulaminie, nie wiem jak mogłem to pominąć, przepraszam 🙂

A o bramki pytam bardziej z obaw o zakłócenia czujników w robotach niż w celu zakwestionowania sprawności ich działania 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

jestem osobą odpowiedzialną za sprzęt na którym będą rozgrywane zawody RA11.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące osprzętu proszę je kierować na mojego maila (ikonka email poniżęj).

Niestety nie mam ostatnio czasu śledzić tego wątku.

Tak na szybko (nie czytałem tematu):

-bramki do MM - fototranzystor + dioda w dwóch słupkach po dwóch stronach startu i mety. Długość fali 920-940nm (przykro mi),
-mini/micro sumo takie, jak rok temu (folia naklejona na walcach, biała linia malowana poniżej foli),
-sumo z MDFu pomalowanego. 18mm plus nóżki.

-barierki do stołów - wiemy, jest do tego wyznaczona osoba. Planowane 2.5 cm czarnej gumy na kątowniku (z Castoramy zwie się to chyba listwa blat). Może się zmienić.

-LF - 2 płyty HDF o grubości 3mm sklejone. W sumie ~5m x 2m. Może coś ukradną sponsorzy.

-bramki do LF'ów - podobne jak do MM. Może laser dorzucimy, ale tylko może.

Link do komentarza
Share on other sites

Staramy się przygotować Robotic Arenę jak najlepiej i stworzyć Wam, zawodnikom, jak najlepsze warunki do pracy z Waszymi robotami podczas zawodów. Czy macie jakieś specjalne uwagi, sugestie co do strefy serwisowej? Jeśli bylibyście finalistami zawodów, to czego oczekiwalibyście od strefy w której możecie przygotować swojego robota do finałowych prezentacji/przejazdów/walk? Czego Wam brakowało na RA2010 lub innych zawodach, a uważacie, że organizatorzy powinni Wam to zapewnić?

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co pamiętam dość późno była otwierana sala "finałowa" i trzeba było czekać przed drzwiami. Chodzi m.in. o kwestie ładowania akumulatorów przed finałami, co zazwyczaj trochę trwa. Nie pamiętam również jak było z dostępem do internetu.

Odnośnie podchodzenia widzów do ringów, już o tym wspominaliśmy, że przykładowo taśma na podłodze nie zatrzyma "Kowalskiego", za to dobrze spisują się eleganckie pachołki ze sznurami jak na sumo challenge.

Zadbajcie również o 2 sędziów z 2 stoperami conajmniej na drugim poziomie eliminacji w sumo. Jeżeli czołówka będzie taka jak się spodziewamy może się okazać, że 0,1-0,2 s falstartu będą stanowiły o zwycięstwie.

Jeżeli planujecie deathmatcha w minisumo, to postarajcie się aby był PO walkach finałowych a nie przed. Mało który finalista narazi swojego robota na szwank po prostu "for fun" w deathmatchu.

[ Dodano: 03-12-2011, 12:39 ]

W takim przypadku Bobby kwestia taktyki jest bardzo utrudniona- pozostaje eeprom.

Troche przeleciałem po tych waszych wiadomościach i nie zauważyłem, aby ktokolwiek widział o wiele bardziej podstawowy problem. Po sygnale startu jaki by on nie był i czym nie był- to trzeba odliczyć 5 sekund. Pytam się- kto sprawdzał dokładnymi metodami do dziesiątek milisekund czy jego delaye/ timery dokładnie tyle odliczają? Prawie nikt. Co do oscyloskopu to raz na wszystkie swoje roboty sumo można u kogoś skorzystać, napisać raz funkcje i opierać procka o pożądne taktowanie- problem z głowy.

Odliczanie jest konieczne z 2 powodów:

1. Regulamin światowy

2. Przy bardzo szybkich walkach to co by było widać przez 50% walki to ręka sędziego a nie roboty.

Mówicie o super małych modułach, zdalnym sterowaniu, pilotach (36 kHz)- po co 🙂. Tak jak dotąd zwykły switch który jest w robocie i puszczany przy starcie. Prostota i niezawodność jeśli już. 2x2cm nawet w minisumo to mnóstwo miejsca !.

Z drugiej strony- czy nie warto zostawić ten element niepewności?

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Wiadomo na jakiej wysokości od płyty będą bramki w LF'ach? (Na jakiej wysokości będzie wiązką, którą będzie trzeba przeciąć, aby zostać wykrytym)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.