Skocz do zawartości

Grabki

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Estetyczny, solidny, ładnie działający robot - bardzo udana pierwsza konstrukcja. Silniki Ci się zeszły trochę do środka (są "po skosie"), nie wiem czy to zamierzone, ale tracisz w ten sposób część powierzchni styku kół z podłożem. Każdy początkujący powinien brać przykład z takiego robota - nie musi być szybki, żeby być udany. Czekam na następne roboty 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Silniki Ci się zeszły trochę do środka (są "po skosie"), nie wiem czy to zamierzone, ale tracisz w ten sposób część powierzchni styku kół z podłożem.

Za bardzo zainspirowałem się F1 🙂, a poza tym na przyczepności raczej nie brakuje przy takiej prędkości 😉

satysfakcja to największa nagroda

Idealne podsumowanie.

Sabre, KD93, grabo, dzięki za te pochwały, ale tak szczerze to licz(ę)yłem na jakąś krytykę, potrzebną chociażby do tego, aby wiedzieć jakich błędów unikać w przyszłości 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Raczej przy tej konstrukcji większych błędów nie popełniłeś. Teraz powinieneś pomyśleć o większej ilości czujników i pololkach (obejrzyj sobie Inferno i Zenona 3). Następnie przyjdzie czas na turbinkę.

Jednym słowem - możliwości tego robota są na miarę tej konstrukcji. Zmieniając konstrukcję zwiększysz możliwości.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję udanej konstrukcji!

Konstruując robota nauczyłeś się nie tylko programować, trawić płytki czy je projektować. Nauczyłeś się także dążyć do celu, nie poddawać się to jest bardzo ważne.

Następna konstrukcja jaką zrobisz z pewnością będzie pozbawiona błędów, które wyłapałeś podczas budowy R31. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.