Skocz do zawartości

[Kurs] BASCOM - lekcja3 - zaczynamy programować


Ikar

Pomocna odpowiedź

A ja mam takie pytanko - mam ten programik - BASCOM AVR tylko że chciałbym zaprogramować atmege8 której nie mam w spisie, więc jak ją dodać jeżeli chcę właśnie ten procek programować?

➡️ m8def.dat

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Jestem początkującym i mam kilka problemów otóż gdy pierwszy raz programowałem proca było ok ale po podłączeniu do schematu takiego jak Mateusz po naciśnięciu i przytrzymaniu jednego, drugiego czy obu przycisków dioda tylko świeciła.

Pomyślałem ze może coś jest źle w programie i wgrałem go odnowa ale tu niestety błąd przez przypadek podpoiłem odwrotnie proca do programatora i sie mocno zagrzał czy już nic z niego ? czy mogło uszkodzić sie wszystko ? Używam programatora AVR PROG I - LPT i przystawki AVR add I

Z góry dziękuję za odpowiedz

Link do komentarza
Share on other sites

Po tej lekcji powinniście umieć napisać program do prostych robotów. Do na przykład takiego który ma zaprogramowana trasę. omijającego przeszkody, line followera itp.

Zaprogramowania trasy ale tu nie nic napisane o tym.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak się napisze kod to bierze się kompiluj i gotowe można już odłączyć procesor?

Poprawiłem twój post, jak się skompiluje to trzeba jeszcze zaprogramować, klikając F4, albo tą ikonkę przypominającą zieloną podstawkę pod układ scalony.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ,także jestem początkującym i chciałem spróbować napisać swój pierwszy programik do Attiny 2313 i chciałem zapytać ,czy będzie to działać poprawnie.

Działać to ma tak: 2 diody led mają migać naprzemiennie ,jak przed przejazdem kolejowym....

Schemat:

dbe4162bd7fe9109m.jpg

Programik:

$regfile = "attiny2313.dat" 
$crystal = 2000000

config portb=input
portb=&B00000000
config portd=output
portd=&B0000000

do

portd.0=1
wait 2
portd.0=0
portd.1=1
wait 2
portd.1=0

loop

end 
Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko będzie działać, tylko daj większe rezystory przy dodach. Nie widzę dokładnie jaka tam jest rezystancja, ale chyba jest to coś pomiędzy 100, a 200 ohm, a to jest za mało. Daj tam najlepiej 1k ohm, dioda świeci ale nie oślepia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.