Skocz do zawartości

Nowe konkurencje turniejowe


Pomocna odpowiedź

Toż to freescale cup.

Mnie w sumie bardziej zachęciła właśnie koncepcja wprowadzenia jakiejś konkurencji dla kroczących, która się niechcący pojawiła. Choć pewnie na razie nie można by liczyć na zbyt wiele konstrukcji.

Wprowadzanie kolejnej kategorii do LFów jakoś mnie nie przekonuje, to jednak ciągle LF. Inna sprawa że np na japońskich zawodach trasy są właśnie takie jak opisujesz - długie proste, bez kątów prostych. Do tego znaczniki przed zakrętami, ogółem pozwalające osiągać dużo wyższe prędkości.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie jest przypadkiem FreescaleCUP?

We FreescaleCupie nie było zbyt dużej dowolności (podwozie, procek, silniki, itp.)

//Edit: Nie zauważyłem, że na poprzedniej stronie pojawił się inny filmik.

Problemem (w sumie chyba jedynym) byłoby przygotowanie tak dużej trasy.

//Edit2: Ad meritum. Gdzieś wcześniej widziałem wspomniany puck collect. Kiedyś myślałem o tym, jak można zmodyfikować tę konkurencję tak, żeby była bardziej widowiskowa i dynamiczna, a przy tym nie skomplikować jej za bardzo. Jakoś mi nie wyszło 😉

Są dwie konkurencje, nad których wariantami można pomyśleć.

Tube Push (w USA rozgrywają go jako LEGO). Nie jest jakiś bardzo ambitny, ale w wersji nieLEGO i z trochę bardziej skomplikowanym labiryntem (ale nie przesadnie, rozwiązanie labiryntu to nie ta konkurencja)? Fajny potencjał na 1v1.

Space Elevator Ribbon Climbing . Mi się podoba 😃 Jako modyfikację wprowadziłbym może jakieś znaczniki przy których robot ma wykonać określoną operację, może coś innego niż tylko zatrzymanie się?Space Elevator Ribbon Climbing

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jestem pewien, czy już tego ktoś nie proponował (być może nawet ja 🙂), ale może by tak w końcu wyjść z robotami na świeże powietrze i zrobić konkurs terenowy, wzorem np. Robotour? Na Politechnice Poznańskiej rozważamy, czy na przyszłoroczną edycję zawodów nie zorganizować wyścigu dookoła Centrum Wykładowego 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie jestem pewien, czy już tego ktoś nie proponował (być może nawet ja 🙂), ale może by tak w końcu wyjść z robotami na świeże powietrze i zrobić konkurs terenowy, wzorem np. Robotour? Na Politechnice Poznańskiej rozważamy, czy na przyszłoroczną edycję zawodów nie zorganizować wyścigu dookoła Centrum Wykładowego 🙂

Ta, i Trobot Explorer 6WD by wygrał 😉

Nie czytałem całego wątku, więc nie wiem czy ktoś już mówił, ale na "all japan micromouse" jest rozgrywana kategoria "microclipper" -> tutaj są zasady po angielsku:

http://www.ntf.or.jp/mouse/micromouse2011/ruleclipper-EN.html

a tutaj przykładowy przejazd:

Konkurencja jest bardzo ciekawa, tylko pytanie czy nie za bardzo skomplikowana, bo to w sumie trudniejsze od micromouse, bo oprócz jeźdzenia po labiryncie, trzeba jeszcze przestawiać puszki, co samo w sobie nie jest skomplikowane - gorzej, że trzeba je przestawiać SENSOWNIE - tutaj byłoby pole do popisu dla programistów:)

P.S: Pare(naście) postów wcześniej była poruszana kwestia nagród, to tak tylko wspomnę, bo może kogoś to zaciekawi, że na "all japan micromouse" za pierwsze miejsce w kategorii micromouse jest ~4200zł, potem stoponiowo mniej, aż do nagradzanego 6 miejsca za które jest ~420zł. No ale na te zawody wpisowe to około 130zł (dla studentów/uczniów 85/42zł) per robot... Tak tylko podaję, jako ciekawostkę🙂

Ciekawy jest też zapis regulaminu, mówiący, że dany uczestnik może wystawić ile chce robotow, ale do finału (bo jest runda kwalifikacyjna wcześniej) może wybrać sobie tylko jednego robota spośród tych które się do niego kwalifikują - no ale to zrozumiałe przy tej puli nagród, bo np właściciel tetry mógłby zrobić np. 4 identyczne kopie i zgarnąć 4 pierwsze nagrody;)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.