Skocz do zawartości

Nowe konkurencje turniejowe


Pomocna odpowiedź

Robot wystąpi najprawdopodobniej ostatni raz już w warszawie więc wykonam jeszcze parę testów, tak aby pokazać jak w miarę łatwo można wykonać coś takiego. Na temat rampy to jak widać ona wykonana jest z tektury. Robot traci właśnie prędkość jak wjeżdża na rampę. Myślę że jutro albo we wtorek pokaże kolejny rezultat moich testów. Jeśli wyjdzie mi to jakoś to może napiszę artykuł na forbocie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To skoro masz ochotę na te testy, to moim zdaniem lepszy wynik byś miał, gdyby robot wychodził bardziej "płasko", a nie do góry, bo wtedy wytraca prędkość. Przyjrzyj się jak są zbudowane skocznie narciarskie.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak pierwszy test robiłem chaotycznie wszystko prowizorka. Teraz zbuduję coś w stylu płaska deska i spadek, a następnie skocznia narciarska. A o prędkości to zrobiłem inny test to robot wyleciał dobrze z 40 cm od rampy. A więc może proszę o wydzielenie dla mnie osobnego tematu o skaczących robotach. Będzie czytelniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie powinna powstać selekcja na kategorie w Linefollower'y .Lepsza jest wygrana z robotem równym swojego, niż z robotem osoby początkującej które mają mniejsze umiejętności i mniej doświadczenia w robotyce.

Ale nie mam pomysłu na selekcję (sposób jej) żeby był sprawiedliwy dla każdego uczestnika .

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na dzień dzisiejszy to rozgraniczenie na turbina / bez turbiny wydaje się najsensowniejsze.

Ale co z dyfuzorami i ruchomymi sterami na tyle? 3 kategoria?

I wracamy do punktu wyjścia.

Link do komentarza
Share on other sites

Przyznaje, nie czytałem wątku i być może już padło, ale na Istrobocie w Bratysławie wprowadzają (a właściwie zastępują Mini Sumo - i jestem bardzo ciekaw dlaczego) dwie nowe konkurencje.

Nie jestem dobry ze słowackiego, ale nazwy są bardzo zachęcające: V sklade kečupu i Freescale Race Challenge. Ta pierwsza.... Mmmm.

Może dostosowac do polskich warunków i stworzyć kategorie "W magazynie piwa"? 😉 Niskooktanowo napędzane roboty GROMu z miejsca sa moimi faworytami. 🙂

http://www.robotika.sk/contest/2012/index.php

PS. Ichnia nazwa micromouse (Myš v bludisku) jest równie urocza. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie, w robotyce chodzi o to żeby być kreatywnym.

Można powiedzieć, że robotyk, programista powinien być pewnego rodzaju artystą w swojej dziedzinie, bo jeśli jest tylko robotykiem czy programistą to nie będzie się rozwijał i po pewnym czasie jego zapał do tego typu rzeczy wygaśnie.

A najlepszymi fachowcami i specjalistami są przecież pasjonaci... 🙂😉

Link do komentarza
Share on other sites

humanoid-paorkur
einstein-robot, nikt praktycznie nie ma tyle pieniędzy aby takiego robota zbudować bo to potrzeba duże nakłady finansowe. Oczywiście zachęcam do realizacji swoich pomysłów bo zawsze wniesiesz coś do naszej robotyki amatorskiej.
Link do komentarza
Share on other sites

A co wy na to : walki robotów strzelających do siebie np. 2 roboty każdy po innej stronie labiryntu się szukają, znajdują i strzelają w siebie z plastikowych kulek od pistoletów pierwszy trafiony przegrywa.Roboty były by wielkości minisumo.Co wy na to ???

Link do komentarza
Share on other sites

Kulki standardowe zółte 6mm dostać je można na każdym targu.Trafienie określa sędzia (czy było czy nie).

[ Dodano: 14-03-2012, 14:50 ]

Sporo tutaj do uściślenia.

to tylko pomysł nie wiadomo czy się przyjmie.Plusem tego jest to że, do wykonania będzie można użyć dowolnego robota minisumo przez co nie będzie się marnować stary robot, którego niestety nie możemy używać w zawodach bo jest za słaby i ciągle przegrywa .

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.