Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Tournament 2012 - 24 marca - Rybnik


Pomocna odpowiedź

i Wasp ale to przez to, że Tomek nie wystartował robota.

Hehe, jestem w komfortowej sytuacji, mogę powiedzieć "nie wiadomo, jak by się potoczyło..." 😋

Carpe Diem właśnie wspomniał o tym, o czym ja sam zapomniałem. Przez dłuższy czas nikt nie wiedział w jakim systemie rozgrywane są walki, później się okazało, że w grupach, kto podręczył sędziów przy stoliku dowiadywał się nawet, z jakimi robotami jest w grupie. O tym że byłem w grupie C dowiedziałem się po zakończeniu eliminacji 😋

Nigdzie nie było wywieszonych/wyświetlonych tabel z punktami, na stronie pojawiały się jakieś wyniki, ale tak jak Carpe Diem napisał, totalnie zagmatwane i nieczytelne. To jest sprawa do kategorycznej poprawki na następne zawody.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mnie również zawody się bardzo podobały, organizacja może nie koniecznie się udała, ale nie było źle, tak jak koledzy wyżej pisali- za mało sędziów i za mało ringów. Nagrody fajne bo praktyczne, ale mała ciekawostka: w sumo nagroda za 3 miejsce była lepsza od tej za 2?! Jakby ktoś miał jakieś filmiki z walk sumo to wrzućcie bo ja nie miałem możliwości nagrywania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No niestety ale w ogólne ta turbina była dziwna, w kształcie takiego leja, a w najszerszym miejscu miała chyba 10" średnicy. Sam robot był ogromny, pewnie ledwo wchodził na A4.

[ Dodano: 25-03-2012, 11:28 ]

ps. jak widziałem wyniki na stronie dalej są błędne

Link do komentarza
Share on other sites

Na bieżąco będę uzupełniał, mam trochę filmików z walk, nie tylko moich:

Deathmatch

Wasp vs eMZet 2, przypadkowa walka w wyniku pomyłki:

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo dziękuję użytkownikowi Sailo, dzięki któremu powstał mój pierwszy (działający) linefollower. Niestety nie poradziłem sobie z kątami prostymi na drugiej trasie, ale moim celem przy budowie tego robota było tylko to żeby jakoś działał 😉

Zawody bardzo mi się podobały, poza takimi szczegółami (?) jak mało przejrzyste prezentowanie wyników, oraz to że o godz. 14:00 nikt (z uczestników i organizatorów) nie wiedział kiedy będzie głosowanie na roboty freestyle, które miało się rozpocząć już o 13:00.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów 🙂

Zawody w Rybniku oceniam bardzo pozytywnie. W sumie czułem się jak na pikniku rodzinnym, dzięki osobom z którymi przyjechałem i chłopakom ze Szczecina, pozdrowienia dla wszystkich! Trochę szwankowała organizacja ponieważ nikt nie wiedział kiedy z kim walczy. Finały Mini-sumo przebiegły natomiast bardzo sprawnie, w sumie mam nadzieję że taki rodzaj rozstrzygania o zwycięstwie będzie powszechny na wszystkich zawodach (każdy z każdym). Chciałbym jeszcze raz podziękować chłopakom z GROMU za udzielone wskazówki w trakcie tworzenia mojego robota. Cieszę się też że było spore zainteresowanie zawodami, szkoda tylko że Sebastian w kategorii SUMO miał chyba tylko jednego przeciwnika ;D Ogólnie zawody wydaje mi się że były na naprawdę wysokim poziomie pod względem przygotowanych uczestniczących robotów, a nawet i polsat się pojawił. Cieszę się że mogłem sprawdzić swojego robota w starciu z sporą czołówką polskiej robotyki mobilnej. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i do zobaczenia na następnych zawodach 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

lukix, siedziałeś obok mnie chyba 😋

Wasp vs Kiciuś

Wasp vs Park (mam nadzieję że nie pomyliłem Parka z Książusiem).

[ Dodano: 25-03-2012, 13:22 ]

Kiciuś vs Mighty Servant

[ Dodano: 25-03-2012, 13:30 ]

Wasp vs Kraken

Link do komentarza
Share on other sites

KD93 byłbym wdzięczny jeżeli byś wrzucił walki jakie masz nagrane, niestety mój kamero-operator 🙂 skasował przez przypadek wszystkie filmy 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Mam jeszcze z Mighty Servantem, ale muszę je trochę przyciąć, bo jest 30s ustawiania robotów i 6s walki (w tym 5 odliczania), jak pewnie pamiętasz 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.