Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Tournament 2012 - 24 marca - Rybnik


Pomocna odpowiedź

Wasp vs Książuś (tu właśnie nie wiem czy Książusia nie pomyliłem z Parkiem)

Wasp vs Mighty Servant, eliminacje

Wasp vs Mighty Servant, finały

To jeszcze nie koniec 😋 Mam jeszcze walki z Shadowem, Zerglingiem i kilka innych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93 widać na filmiku że chyba za szybko Ci tam paluszek latał w 2 walce ze mną hehehe

Chodzi o falstart? Sędzia nie odnotował, w sumie to były chyba tylko 2, jeden Krakena w walce z Waspem a drugi Waspa w walce z Shadowem, to że będzie falstart wiedziałem już po tym jak nacisnąłem, stres robi jednak swoje 🙄 Póki nie będzie kamer to musimy się zdać na stopery. Planuję sobie dorobić piloty do startu, może to mi trochę pomoże.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do falstartów, osobiście jestem negatywnie zdumiony prędkością startów naszych minisumo. Po prostu prawie przy każdej walce nasze roboty startują później...ALBO...przeciwnicy falstartują. Roboty spokojnie startują z prędkością 1m/s. Przy super szybkim sędziowaniu nie wychwyci się 130-200ms bo nie jest w stanie. Tyle że to daje ponad 10cm różnicy i rozpędzonego robota. Jest to coraz częściej sygnalizowane nie tylko przez nas. Naprawdę czas najwyższy się za to zabrać a już co najmniej 2 różne drogi zostały pokazane (piloty w Wiedniu i kamery w Warszawie), zatem jak się chce, to można.

@KD93- jeżeli sędziowie nie ogarniali wyników, to oczekujesz, że wychwycą 0,2 sek falstartu? Wierzysz, że w ciągu wszystkich finałów był tylko 1-2 falstarty?. Na robomaticonie, gdzie było 2x mniej walk finałowych wykryli 2x więcej falstartów...

Link do komentarza
Share on other sites

Na szczęście nawet falstart Waspowi nie pomógł 😃

O ile był.

Tak czy inaczej coś trzeba z tymi startami robić, bo roboty są coraz szybsze i zyskują dużą przewagę. Równy start zapewniłyby tylko moduły/piloty, ale to niestety dodatkowe miejsce w robocie, wrzuć tu do takiego Slima moduł odbiornika. Kamery dają tylko pozorną sprawiedliwość, eliminują falstarty, ale i tak przewagę zyskuje ten który ma lepszy refleks, a to powinna być walka robotów a nie refleksu.

Link do komentarza
Share on other sites

A najgorsze jest to w tym wszystkim, że sam zawodnik praktycznie nie jest w stanie sam wychwycić tych falstartów, ponieważ po pierwsze działa adrenalina/stres po drugie zajęty jest myśleniem o 100 innych aspektach walki. Z pomocą przychodzą obserwatorzy z zewnątrz najlepiej jak to oni nad tym czuwają, a już w ogóle luksusem byłby dodatkowy sędzia ze stoperem jak to się zdarza na niektórych zawodach.

Link do komentarza
Share on other sites

Rzeczywiście, był falstart, i to spory ~4,70-4,80s, sedzia kalosz 😋 Dobrze że nie wpłynęło to na wynik. Co ciekawe Mighty też chyba wystartował minimalnie przed upływem 5s, będę miał więcej czasu to pobawię się dokładniej z analizą tych filmików.

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak jak Barto mówi, sędziowie byli chyba bardziej zajęci rozszyfrowywaniem zapisków na kartkach niż dokładnym sprawdzaniem falstartów. Bardzo fajnie rozwiązali to w Wa-wie, nie potrzeba było żadnych pilotów a falstarty były szybko i sprawnie wychwytywane. Tutaj w filmiku powyżej KD93 ewidentnie nacisnąłeś przycisk w momencie kiedy sędzia skończył mówić "....jeden........". Wracając do rzeczy, bardzo byłbym szczęśliwy gdyby na każdych zawodach w Polsce były chociaż takie rozwiązania jak kamery w Warszawie. Bo tutaj w Rybniku czas był sprawdzany albo stoperem albo często też telefonem z ekranem dotykowym 😋

ale to niestety dodatkowe miejsce w robocie, wrzuć tu do takiego Slima moduł odbiornika.

HAHahahahahahHAh

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękujemy wszystkim za udział w Turnieju.

Mam nadzieję iż mimo pewnych uwag , o których piszecie jesteście zadowoleni z przebiegu, organizacji a przede wszystkim rywalizacji podczas zawodów.

Dziękujemy za wszelkie uwagi - pozytywy i negatywy. Wyciągniemy wnioski i następnej edycji poprawimy co szwankowało.

Wkrótce na stronie www.robotictournament.pl pojawi się sprawozdanie z imprezy oraz galerie.

Pozdrawiamy

Robotic Team

Link do komentarza
Share on other sites

No przyznaje że ekranu dotykowego nie widziałem, ale jeżeli to prawda, to chyba 1 sekundowy byłby dopiero jakoś wykrywalny 😃 Upychanie modułu do robota, tak,... ładnie do podsumował Navy. Jeżeli twierdzisz że w Slimie nie ma miejsca, to z całym szacunkiem, Slayer zakrzywia czasoprzestrzeń. U nas nie ma 0,5cm³ wolnej przestrzeni. A tak bardziej na poważnie, jeżeli wprowadzone byłyby takie moduły, to roboty typu Wasp i Slayer zostałyby zdyskwalifikowane za zakłócanie czujników.

Czemu by nie wziąć przykładu z F1? Chodzi o sygnalizacje świetlną. Do tego sygnalizacja/odliczanie buzzerem na prostej płytce z prockiem. Chyba się powtarzam, ale może jak nagłośnimy sprawę, to organizatorzy to uwzględnią.

Problem jest niestety taki, że o ile w lf-ach jawnie widać potrzebe precyzyjnego pomiaru czasu i jakoś bramki elektroniczne można zrealizować na każdym turnieju, tak w sumo jeszcze za mało organizatorzy sobie z tego zdają sprawę jak to wpływa na wynik.

Link do komentarza
Share on other sites

I znów kwestia falstartów jak ja to lubię 😅 Popieram Barta i w tym, że falstartów było znaczniej więcej i w tym, iż fajnie jak by dawało się je wyeliminować. Sędziowie to tylko ludzie i mimo szczerych chęci nie są w stanie wyłapać wszystkiego nawet ze stoperem w ręce. Nie warto się teraz spierać czy było tak czy inaczej, lecz co zrobić aby następnym razem było lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

A nie lepiej rozwiązać problem tak jak to zrobili we Wiedniu? Ja osobiście nie byłem na tych zawodach, ale oglądałem przekaz na żywo - roboty startowane przez sędziego z jednego pilota, uniwersalne moduły... Może czas wprowadzić takie moduły w Polsce? (Wiedeńskie zawody wzięły je ze Szweckich 😋) Są bardzo małe i raczej nie powinny być problemem.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.