Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Tournament 2012 - 24 marca - Rybnik


Pomocna odpowiedź

Treker, Ja mam 85 filmów - link w Podpise co prawda nie wszystkie wyszły ale jest sporo udanych - Nie wiem jak ci to wysłać.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie sądziliśmy w SKORPie, że będzie to dla nas aż tak ciekawy i emocjonujący wyjazd. Łącznie pobiliśmy ostatni rekord z Krakowa- w sumie od piątku do niedzieli 50h bez sensownego snu 😃 Ale mówiąc krótko- warto było. Postaram się po kolei.

Bardzo pozytywnie znaleźliśmy zainteresowanie i zaangażowanie osób "wyższego szczebla"- dyrekcji, przedstawicieli sponsorów i innych. Od razu zawody nabrały innego obrazu- inne o wiele większe imprezy powinny wziąć z tego przykład. KOMPLET dyplomów dla wszystkich uczestników. Nagrody wyjątkowo trafne i przemyślane- widać, że jak się chce i się pomyśli, to naprawdę dysponując daną gotówką można bardzo dobrze ją spożytkować !

System rozgrywek w minisumo pozwolił przeprowadzić naprawdę sporą ilość rund- już dawno nie pamiętam, kiedy tyle powalczyliśmy. Niestety strasznie rozciągnęło się to w czasie (szczególnie w eliminacjach). Osobom zapisującym wyniki zabrakło "kwalifikacji"- to jest nieporozumienie, aby zawodnicy musieli pilnować wyników na które tak ciężko pracują. Ogólnie niestety młodzież trochę przerosła logistyka i zapis wyników (również w sieci).

Co do samych wyników. W LFach turbinka nie miała sobie równych, ale co ciekawsze i zaznacze z przyjemnością. Był również drugi lf z turbiną gabarytowo "z tych większych", ale był nieco wolniejszy od naszego ze SKORPu. Phobos autorstwa naszego kolegi pokazał się z bardzo dobrej strony jako dopracowany bezturbinowiec i zasłużenie zajął 2. miejsce.

W minisumo odnosząc się do rozmów na zawodach z GROMem- zadanie domowe odrobiliście na zasłużone I. miejsce. Widać rozmowy zaprocentowały szybciej niż chcieliśmy 😋 Niezwykła walka pokazowa mightiego servanta ze slayerem usera ps19- oba roboty stanęły w miejscu ze zblokowanymi osiami 🙂. Hungrydevil rozwalił chyba wszystkich pomiętą rozpiską na kartce forbota dla kiciusia 🤣 ale tylko do walk z nami. Przyznaje że było to kompletnie zaskakujące. Owszem wygrałeś walke eliminacyjną, ale trzeba było to zwycięstwo zostawić na walki finałowe- mielibyście wtedy II. miejsce . Navy i Hungry po finałach mieli "bananowy" skurcz mięśni twarzy 🙂 Co jeszcze bardzo ciekawe- panujący trend na "kanapki" w MS (ciekawe od kogo się zaczęło ... ) prowadzi do tego, że roboty na porządku dziennym zaczynają nad sobą przeskakiwać i jechać dalej 😃- przynajmniej widowisko trwa dalej i jest nieprzewidywalne. Uznanie również dla KD93- z tego co widziałem pół roku prac nad czujnikami IR DIY przyniosło efekt 🙂. Robot co najmniej nie wariował, a to już osiągnięcie. Miło jest słyszeć:"Slayer, no trudno, będzie 0:2", ale jak życie pokazuje, nie taki diabeł straszny.

Jak się ogarnę, to powrzucam zdjęcia i filmy na YT.

Na koniec gratuluje wszystkim zwycięzcom, dziękuje(my) za gratulacje również i do zobaczenia...w Gdańsku 🙂.

P.S. Kondensator rozładowuje się szybciej po obciążeniu większą impedancją 😃 "if You know what I mean :D"

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gratulacje wszystkim zwycięzcom zawodów w Rybniku!!! Szkoda, że nie mogłem być na nich, ale cieszę się, że aż dwa miejsca w mini sumo udało się zająć naszej grupie 😃 Szczególne słowa uznania w kierunku Navy'iego za I miejsce 😃 Wiedziałem, że Twój robot jest dobry, ale aż takiego sukcesu to się nie spodziewałem 🙂

Myślę, że czas na stworzenie jakiegoś nowego mini sumo 😃 Może się uda na Gdańsk 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

dyplomy dla każdego uczestnika
Sprostuję - dyplomy były tylko dla uczestników, których roboty zajęły jakieś miejsca (czytaj dostały się do finału).
A najbardziej 'widowiskową' rzeczą była instrukcja obsługi Kiciusia, z którą hungrydevil podchodził do ringu
Tak...instrukcja obsługi kiciusia nie jest prosta. Ale widać jest to kluczem do sukcesu 🙂
...no i oczywiście 10144,2 cm^2 pizzy
Pizza tylko we własnym zakresie. Co nie zmienia faktu, że to był baaardzo miły smaczny akcent na długą podróż do domu.
niestety mój kamero-operator skasował przez przypadek wszystkie filmy
Chyba nie mówisz o mnie? 🙂

Z mojego punktu widzenia to zawody te były sukcesem. W stosunku do roku 2009, bo wtedy byłem ram pierwszy i za razem ostatni raz, zrobiono duży - widoczny postęp "ku światłości" 😃

Wyścigi FTL były trochę widowiskowe. Trochę, ponieważ na przeciwko były walki minisumo i sumo... 🙂 Największą moim zdaniem ciekawostką był zwycięzca FTL. Niestety nie miałem okazji porozmawiać z konstruktorem. Z tego co widziałem to właśnie ten niebieski lej był drukowany. Fajnym pomysłem jest zdalny start/stop przez bluetooth.

Największe plusy:

Gorąca atmosfera

Osoba prowadząca zawody (informacje, trochę wyniki, trochę zapowiedzi) - ten pan w czerwonym sweterku

Stosunek dyrekcji i sponsorów do zawodników, gości

Trasy FTL

Poczęstunek

Kamery na ringach i trasie do LF

Bezproblemowy i darmowy parking

Największe minusy:

Luźne podejście sędziów i technicznych do swoich obowiązków (bałagan w zapiskach, słabe dbanie o czystość ringów

brudna trasa testowa dla LF (mało miejsca w około tasy przez co niektórzy zawodnicy byli zmuszeni chodzić po tej trasie, pomimo prośby trasa ta nie została przetarta)

Kamery minisumo i sumo były często plecami zasłaniane

Nierówne stoły, na których były rozgrywane walki ms

Brak zabezpieczeń przed wypadnięciem robotów ze stołów

Rozwlekłe rozgrywki sumo lego

Współczuję osobom, które pokazały się z robotami Freestyle, że musiały wąchać zapaszki, które perfumami z pewnością nie były.

Ta rozmowa dyrektora z zawodnikami na temat wrażeń była dla mnie czymś pozytywnie zaskakującym.

Acha, jeszcze jedna ważna rzecz. Nie wiem na jakiej podstawie na ekranie z wynikami LF, mój robot (IzyboT) miał łączny czas 1:08:66. Mój wynik to 53:23 (I przejazd) i 55:43 (II przejazd). Ni jak mi nie wychodzi 1:08:66. Jeśli ktoś zapyta czemu tak kiepski wynik? Odpowiedź brzmi krótko - dla mnie na tych zawodach nie czas się liczył 😃

Gratuluję wszystkim zwycięzcom!

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nie byłem na zawodach czego trochę żałuję 🙂

Gratulacje dla wszystkich laureatów.

Wrzuciłem dwa filmiki z testów robota ThunderStorm - gratulacje dla kolegów z KN Integra:

- TEN FILMIK JEST NAGRANY W SLOW MOTION

- ten sam przejazd nagrany w normalnym trybie inną kamerą (film nie był edytowany w żaden sposób !!!)

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil napisał/a:

dyplomy dla każdego uczestnika

Sprostuję - dyplomy były tylko dla uczestników, których roboty zajęły jakieś miejsca (czytaj dostały się do finału).

Dokładnie to było tak, że już na finałach zostało ogłoszone, że kto chce otrzymać dyplom ma się zgłosić.

Kiedy możemy oczekiwać jakichś dokładniejszych wyników? Bo w sumie na 6 robotów w finale przegrałem z 3 podiumowymi, wygrałem z 2, jak udałoby mi się łapnąć na 4 miejsce to bym miał punkciki jakieś do klasyfikacji 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Sprostuję - dyplomy były tylko dla uczestników, których roboty zajęły jakieś miejsca (czytaj dostały się do finału).

Na koniec po rozdaniu nagród każdy miał już wypisany swój dyplom za uczestnictwo. Jeżeli ktoś się śpieszył do domu można było wcześniej popytać, sprawdzić i ewentualnie poprosić o wcześniejsze wydanie dyplomu.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, może ktoś nie dostał dyplomu, ale my dostaliśmy dla każdego robota, który wystartował w zawodach, nawet dla tych, które odpadły w eliminacjach.

KD93 ma racje, niech organizatorzy podliczą pkt. i udostępnia wyniki kategorii MS, jeśli by się to okazało niemożliwe bo kartka, na której były spisywane wyniki np. nie istnieje już. To proponuję uznać, że każdy robot który wszedł do pierwszej 6 zasługuje na pkt. za 4 miejsce. Walka była naprawdę zacięta w finałach i nie było słabych robotów.

Nie mogę napisać, iż wszystko było cacy, bo koledzy powyżej napisali co było nie do końca dopracowane i to prawda. Lecz chcę podkreślić, że te zawody organizowali uczniowie Technikum, a zawody były na poziomie jaki chciałbym zobaczyć na PO, i bym był zadowolony, że udało się zorganizować ludzi ich czas i poświęcenie, aby osiągnąć taki efekt. Na zawodach miałem okazje chwilkę porozmawiać z kolegą z forum o nicku Decado i dowiedziałem się, że jednym z powodów tych niedociągnięć jest brak doświadczenia organizatorów w startach w innych zawodach tego typu, aby nabierać doświadczenia podglądając innych. Z Rybnika jest nie daleko do Krakowa, a tam jest dość zacny poziom więc może by naciągnąć szkolę na wyjazd w celu nabrania doświadczenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Sprostuję - dyplomy były tylko dla uczestników, których roboty zajęły jakieś miejsca (czytaj dostały się do finału).

Na koniec po rozdaniu nagród każdy miał już wypisany swój dyplom za uczestnictwo. Jeżeli ktoś się śpieszył do domu można było wcześniej popytać, sprawdzić i ewentualnie poprosić o wcześniejsze wydanie dyplomu.

Podszedł do mnie jeden z organizatorów i pytał czy wszyscy dostali dyplomy. Powiedziałem mu, że ja nie dostałem. On zaczął przeszukiwać dyplomy po czym powiedział "nie ma" i poszedł. Nic więcej na temat dyplomów nie słyszałem, ani nie widziałem. Ja wyjechałem jako jeden z ostatnich.
Link do komentarza
Share on other sites

Jak ktoś chętny zapraszam do oglądania. Część rozgrywek finałowych w trybie każdy z każdym.

Odnośnie dyplomów- dostawał je każdy kto chciał i uczestniczył w zawodach. Istotnie zdarzało się, że jakieś były nie wypisane, ale po poproszeniu koleżanki wypisującej nie było problemu z wystawieniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Odnośnie dyplomów- dostawał je każdy kto chciał i uczestniczył w zawodach. Istotnie zdarzało się, że jakieś były nie wypisane, ale po poproszeniu koleżanki wypisującej nie było problemu z wystawieniem.
Czyli to moje niedopatrzenie.
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.