Skocz do zawartości

Dyskusja o prawie


Razonek

Pomocna odpowiedź

Przepraszam poprawiam swój skrót myślowy, nie broń a pocisk kalibru 9x19 para czy 7.62x51mm.

Nie będę dalej odpowiadał, jednak chciałem się poprawić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dla przypomnienia:

O broni i amunicji. Zmienia się minimalnie. To absurd aby dostać broń do celów sportowych, spełniając wymagania i tak istnieje ogromne prawdopodobieństwo nie dostania pozwolenia. Jedynie myśliwi mają duże szanse. A broń do obrony? To już jest hardcore

moja odpowiedź:

Ale zastanów się, dlaczego w Polsce jest tak mało zabójstw z broni palnej i co by było gdybyśmy dopuścili ją na rynek tak jak jest to w USA?

Ja czuję się bezpiecznie i nie widzę potrzeby noszenia broni.

... i dzisiejsza analiza na CNN na temat "Dlaczego USA przewodzą światowej statystyce strzelanin w szkołach":

... Access to guns is a significant factor in American school shootings....

http://globalpublicsquare.blogs.cnn.com/2012/02/28/why-does-america-lead-the-world-in-school-shootings

Miłej lektury i rozsądnych kompromisów w zakresie dostępu do broni 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Problemem nie są osoby rozróżniające dobro od zła oraz szanujące życie (tutaj ciekawostka: w czasie wojny secesyjnej podczas zbierania karabinów poległych okazywało się, że chyba nawet większość była ani razu niewystrzelona - bo nawet osoby, które przeszły chrzest bojowy, bały się strzelać do wroga, mimo iż ten strzelał do nich i mógł ich zabić, bo sami bali się go zabić), tylko osoby nie posiadające tej cechy (jak dzieci lub psychopaci), osoby lekkomyślne (jak młodzież) lub chore psychiczne (jak psychopaci, lub niektórzy znerwicowani nastolatkowie). Broń zdobędą oczywiście również osoby potrzebujące broni zarobkowo (jak myśliwi, policja, wojsko, przestępcy), ale oni broń będą mieć niezależnie od przepisów obowiązujących cywilów. Wniosek? Zwykły człowiek i tak będzie się bał skorzystać z broni, przestępcy już i tak ją mają, a bójmy się ludzi, którzy by dostali do niej dostęp a nie powinni.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Trochę odkopuję temat ale mam pewne pytanie dotyczące prawa. Otóż wykonuję pewne urządzenie, które ma być zainstalowane w motorze. Robię to po znajomości bez żadnej umowy. Nie wiem tylko czy robiąc takie urządzenie (ma sterować twardością zawieszenia) biorę na siebie odpowiedzialność za działanie tego układu. Chodzi mi o to czy np. w razie wypadku spowodowanego złym działaniem tego układu mogę mieć jakieś problemy. Bardzo proszę o odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Na pewno bierzesz na siebie odpowiedzialność moralną - jeżeli nie jesteś pewien działania swego urządzenia, a może ono spowodować wypadek - nie rób tego!

A co do kwestii prawnych, to pytaj lepiej na forum prawnym.

Link do komentarza
Share on other sites

Każdy konstruktor bierze na siebie odpowiedzialność za urządzenie/aparat, który stworzy. Niezależnie od tego czy to coś leży na ziemi "i nic nie robi" (np. wycieraczka) czy jest skomplikowanym elektrycznie lub/i mechanicznie urządzeniem. Jeśli użytkownikowi Twojego dzieła stanie się wypadek np. śmiertelny (w przypadku motocykla prawdopodobny) to biegli mogą zacząć drążyć sprawę i z pewnością dojdą do autora niekonwencjonalnego urządzenia.

Sterowanie twardością zawieszenia to nie jest błaha sprawa (jak w przypadku np. diodek od podświetlenia zegarów). Od tego może zależeć życie Twojego kumpla.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.