Skocz do zawartości

Dyskusja o prawie


Razonek

Pomocna odpowiedź

dondu, Tak się składa że nie chcę być rodzicem.

jeszcze nie wiesz co tracisz 🙂

Poza tym ktoś musi pracować na Twoją emeryturę 🙂

Co nie zmienia faktu że regulamin jest nie precyzyjny

Być może - nie czytałem.

[ Dodano: 07-02-2012, 21:39 ]

Zwykle jest wstęp wolny dla publiczności, co jak nieletni widz poślizgnie się na schodach?

To już problem organizatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Od przeszło 4 lat chcę zostać zawodowym żołnierzem, choć elektronika trochę mnie od tego od ciągła.

Heh pracować na emeryturę ? No przecież! Bo emerytura po 15 latach ;/

Co do regulaminu to niema co czytać... Kilka zdań nie precyzyjnych.

I dalej będę się czepiał o tego opiekuna.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie rozumiem po co te wszystkie kłótnie i sprzeczki bo one nic nie dadzą. Razonek jak jedziesz na wycieczkę ze szkoły to też twoi rodzice piszą zgodę. Organizatorzy postępują zgodnie z prawem, a twoi rodzice wiedzą co robisz. Więc co to za kłopot napisać lub wydrukować rodzica takie zezwolenie i poprosić ich o podpis.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak jechałem na konkurs do katowic pociągiem to żadnej zgody nie miałem, jechałem z nauczycielem - wracałem sam. Inne konkursy podpisywałem sam bo nie było czasu. My się nie kłócimy - to kulturalna wymiana zdań.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra źle to nazwałem za co serdecznie przepraszam. Dokumenty takie są potrzebne i tyle trzeba to dostarczyć jak organizator chce. Dyskusje te raczej nie zmienią zdania organizatorów bo oni chcą się zabezpieczyć prawnie. Sorry za błędy jeśli jakieś popełniłem((ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne i inne).

Link do komentarza
Share on other sites

Co do regulaminu to niema co czytać... Kilka zdań nie precyzyjnych.

To, że jest kilka zdań nieprecyzyjnych, to nie znaczy, że nie ma co czytać, bo wg mnie regulamin jakiś strasznie nieścisły nie jest. Jeśli uważasz, że coś jest niesprecyzowane, to napisz na forum, żeby było wiadomo co i organizatorzy mogli to poprawić.

Co do opiekuna, to nie rozumiem twojego oburzenia, bo tak jak już wcześniej dużo osób zauważyło, opieka opiekuna bądź jego zgoda jest wymagana prawie zawsze i wszędzie. Wybuchające li-po się raczej nie zdarzają, ale na pewno wiesz, jak wyglądają ręce zawodników w kategorii sumo, jeśli by ci wjechał rozpędzony 3kg robot w nogę, to już mógłby ci zrobić krzywdę.

Poza tym, nawet jeśli nic ci się nie stanie na zawodach, to nie znaczy, że organizator ma cię z głowy. Jeśli byś zaginął, albo nie dotarł do domu, to komu się oberwie? Przecież zarejestrowałeś się na zawodach i organizator puścił cię, nieletniego, do domu, nie dopilnowując czy masz jak wrócić.

Tak więc, zapis jest słuszny i uzasadniony, pozostaje ci albo poprosić pełnoletnią osobę o towarzystwo, albo załatwiać z organizatorami pozwolenie na jakąś pisemną zgodę rodzica. To, że niektórzy nauczyciele nie mają wyobraźni, to nie jest normalne i prawidłowe.

Link do komentarza
Share on other sites

No to inaczej - przedstawiając zgodę rodziców organizator wie i ma dowód na to, że któreś z rodziców wie gdzie jesteś. Po za tym nie musisz przyjechać z mamusią czy tatusiem, tylko z pełnoletnią siostrą, bratem, nauczycielką czy babcią - obojętnie. Po to, by ta osoba była odpowiedzialna za Ciebie i mogła stawić Cię do pionu w razie potrzeby.

Link do komentarza
Share on other sites

do D*PY z takim prawem co robi z ludzi mega ograniczonych tzn. jeśli rodzice się nie interesują własnym dzieckiem to już powinien być ich problem a nie organizatorów. milion zgód, papierków,itd. zawsze mnie przerażała. nie winiłbym tu organizatorów tylko system który coraz bardziej nas uwstecznia głupkowatymi przepisami.

Link do komentarza
Share on other sites

do D*PY z takim prawem co robi z ludzi mega ograniczonych tzn. jeśli rodzice się nie interesują własnym dzieckiem to już powinien być ich problem a nie organizatorów. milion zgód, papierków,itd. zawsze mnie przerażała. nie winiłbym tu organizatorów tylko system który coraz bardziej nas uwstecznia głupkowatymi przepisami.

Tylko, że rodzic dowiaduje się od dziecka, gdzie ono jedzie. A dzieciak może powiedzieć, że jedzie np. na weekend do kolegi, a w rzeczywistości na drugi koniec na zawody, a mówi tak, bo boi się, że go rodzice nie puszczą. Ew. mówi, że dojazd i powrót jest realizowany zorganizowaną grupą przez organizatorów. A jak zaginie po drodze, albo go ktoś napadnie? Przebywanie na dworcu po północy, szczególnie w małej miejscowości, nie należy do bezpiecznych. Jak w przerwie zawodów potrąci go samochód? Rodzice rozszaleni utratą dziecka mogliby chcieć organizatora zlinczować. A tak podpisują papierek, że wiedzą co będzie robiło ich dziecko i albo mu ufają albo osobiście pilnują.

Swoją drogą - ak wygląda kwestia bezpieczeństwa p.poż. na zawodach? We Wrocławiu i w Poznaniu wystarczy wziąć coś ciężkiego i rozbić przeszkloną ścianę, aby być na zewnątrz, a na innych zawodach? Do pożaru wcale wiele nie potrzeba - wystarczy nieupilnowany i przeładowany LiIon albo LiPoly.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, znam główną ideę tego poco to się robi, lecz uważam, że jest to absurd!! bo tak jak ktoś wcześniej napisał co za różnica czy była zgoda czy nie, skoro li-pol wybuchł i oślepił kogoś no to tragedia, lecz co mają do tego organizatorzy?? po prostu nieszczęśliwy wypadek i co za różnica czy ten ktoś miał 12 cz 66 lat tak czy siak, LIPA.

Na forum jest kilka os. które znają prawo i się cieszą, że jest ono coraz to bardziej POPIEPRZONE bo coraz to mniej ludzi w ogóle wie co może a co nie. ja się zastanawiam czy fakt, iż oddycham nie jest już przestępstwem.

Proponuje wygasić posty nie związane z zawodami lub niech mod przeniesie do innego tematu.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, znam główną ideę tego poco to się robi, lecz uważam, że jest to absurd!! bo tak jak ktoś wcześniej napisał co za różnica czy była zgoda czy nie, skoro li-pol wybuchł i oślepił kogoś no to tragedia, lecz co mają do tego organizatorzy?? po prostu nieszczęśliwy wypadek i co za różnica czy ten ktoś miał 12 cz 66 lat tak czy siak, LIPA.

Na forum jest kilka os. które znają prawo i się cieszą, że jest ono coraz to bardziej POPIEPRZONE bo coraz to mniej ludzi w ogóle wie co może a co nie. ja się zastanawiam czy fakt, iż oddycham nie jest już przestępstwem.

Zacytuję telewizyjną wypowiedź (bodajże przedstawiciela policji), a propos stadionu narodowego i najbliższego meczu ligowego:

"Gdy wydarzy się tragedia, prokurator nie szuka co zrobił organizator poprawnie, tylko czego nie zrobił, a miał obowiązek".

Nie masz dzieci, nie znasz prawa i za krótko żyjesz 🙂

Proponuje wygasić posty nie związane z zawodami lub niech mod przeniesie do innego tematu.

To nie pisz więcej na ten temat.

I trochę więcej kultury, kolego studencie ...

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, znasz prawo, masz dzieci, ale myślisz zupełnie inaczej niż ja i tyle. Kultury się nie nauczyłem przez tyle lat więc i teraz pewnie mi z tym ciężko będzie 😅 nie lubię takich os. jak ty bo to przez nie są tak bzdurne przepisy. jeśli prawo było by proste i przejrzyste to każdemu by się żyło lepiej!!no poza tymi os. które żyją z zawiłości prawa. kiedy będę mógł spróbować swoich sił z twoja konstrukcją?

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie, w tym roku już zawodów nie organizuję, ale mimo to chciałbym prosić abyście tą kompletnie niepotrzebną dyskusję zakończyli bo to nie miejsce na nią. Rozumiem pare postów ale cały temat. Jesli ktoś ma problem z polskim prawem to niech to pisze w dziale na luzie a nie w temacie o zawodach.

Dziękuję i leci prośba do modów o przeniesienie postów albo ich skasowanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.