Skocz do zawartości

[Zawody] LIVE stream z Robotic Day 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Ano był 😉 Połączyłem sobie zawody z wycieczką i pojechaliśmy z rodziną do Pragi na 2 dni.

Wrażenia

-fajna atmosfera, można się dogadać z Czechami po Angielsku i po Polsku 😃

-rewelacyjne miejsce na rozegranie zawodów, hala sportowa z trybunami po obu stronach, wszystkie konkurencje na stołach, więc nie było problemu że ktoś komuś coś zasłania

-bardzo ciekawa konkurencja "bear rescue"

-można było kupić koszulkę pamiątkową z zawodów

Co do minisumo:

-homologacja polegała ,oprócz pomiaru ciężaru i wielkości, na zepchnięciu białego sześcianika ważącego ~300g w ciągu 3min, z tym ze startowało się naprzeciw niego więc wystarczyło włączyć silniki, z tym nikt problemu nie miał

-przygotowanie ringów myślę że ok, było trochę przetarć ale sędzia uzupełniał markerem (który zaraz potem miałem na oponach)

-dziwny system rozgrywek, otóż w eliminacjach tylko po jednej rundzie, roboty ustawiało się "face to face" w odległości 10cm... czyli wystarczyłby timer do odliczenia 5s, dwa mocne silniki i dobry pług i zawody wygrane 😉 W finałach były po 2 rundy, dogrywka była jako dodatkowa runda na koniec

-nagrody skromne ale fajne, puchar i pendrive w formie karty, szkoda tylko że nie było dyplomów.

Poziom zdecydowanie niższy niż w PL, ale nie wiedziałem o tym i trzeba to było sprawdzić. Szczerze mówiąc, nie wiem czy jest sens gnębić Czechów Polskimi robotami, skoro są na poziomie akumulatorków AA, serw i sonarów, wydaje mi się że jeśli na takich zawodów byłoby dużo polaków, to trochę byśmy ich krzywdzili. Nie wiem czy za rok się wybiorę.

Co do mnie to 2 miejsce, przegrałem przez własne lenistwo, ale nie będę tego tłumaczył, w skrócie nie chciało mi się zmienić programu. Zamieszczę za niedługo jakieś zdjęcia, filmiki, może mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

[ Dodano: 30-04-2012, 23:10 ]

A, przypomniało mi się. Trasa do linefollower była źle przygotowana pod szybsze konstrukcje, dużo kafelek i duże skoki między nimi. Natomiast była wyklejana w ciekawy sposób, bo nie z jednej taśmy, tylko na dużym arkuszu samoprzylepnym były powycinane laserem (?) kawałki tras (proste, zakręty), co zapewniało stworzenie dwóch niemal identycznych tras.

[ Dodano: 30-04-2012, 23:14 ]

I jeszcze jedno, należy unikać dojazdu do Pragi autostradą z Brna, bo jest to betonowa autostrada prawie tak równa jak trasa do FTL, a przynajmniej mój samochód źle zniósł 200km takiego skakania.

Link do komentarza
Share on other sites

A, przypomniało mi się. Trasa do linefollower była źle przygotowana pod szybsze konstrukcje, dużo kafelek i duże skoki między nimi. Natomiast była wyklejana w ciekawy sposób, bo nie z jednej taśmy, tylko na dużym arkuszu samoprzylepnym były powycinane laserem (?) kawałki tras (proste, zakręty), co zapewniało stworzenie dwóch niemal identycznych tras.

A jak poziom FTL? Nawet na takich trasach nawet po drobnych modyfikacjach chyba byśmy dali im rade 🙂?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A jak poziom FTL?

O turbinkach tam jeszcze nie słyszeli, na razie wymiatają roboty z dobrze dostrojonym PID'em.

Nawet na takich trasach nawet po drobnych modyfikacjach chyba byśmy dali im rade 🙂 ?

Wątpię, skoro robot poruszający się z prędkością ~0,5m/s podskakiwał na kilka milimetrów. Nie widziałem dotąd tak nierównej trasy, a trochę zawodów już obejrzałem. Chyba że te drobne modyfikacje polegałyby na przywiezieniu banerów 😉 Był jeden FTL z Polski, ale z tego co widziałem nie szło mu jakoś znakomicie.

[ Dodano: 01-05-2012, 11:34 ]

A, byłbym zapomniał. W minisumo wygrał robot z Niemiec, przyjechali oni z dwoma robotami minisumo. Udało mi się z nim wygrać sparing, rundę eliminacyjną, pierwszą rundę finałową, ale niestety tej ostatniej najważniejszej już nie, w związku z czym była runda dogrywkowa którą też umoczyłem. Ostatnio na dniach otwartych w szkole wgrałem program bez priorytetu czujników przeciwnika nad linią, żeby mi nie wypadał co chwila z dohyo i się nie brudził, w eliminacjach wygrałem wszystkie walki wiec olałem zmianę programu... Później mój robot prawdopodobnie najechał czujnikiem na zarysowanie i się cofnął, co przeciwnik wykorzystał bezwzględnie 😅 Był to pierwszy robot tego konstruktora, jak na pierwszą konstrukcję okazał się bardzo dobry.

Link do komentarza
Share on other sites

na razie wymiatają roboty z dobrze dostrojonym PID'em.

A jaka średnia prędkość przejazdów?

Skoro oni podskakiwali to my moglibyśmuyspróbować się dossać do plansz.

Link do komentarza
Share on other sites

Najszybsze roboty myślę koło 0,7-1m/s. Ale ja nie umiem tego wprawnie oceniać, mało się przyglądałem FTL, tylko przechodząc.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, większość tych misiów była dość poturbowana, nie wiem czy na pewno "rescue" się to powinno nazywać. Dzieliło się to jeszcze na 2 podkonkurencje: zdalnie sterowane roboty i autonomiczne.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.