Skocz do zawartości

[Linefollower] Silver2


Pomocna odpowiedź

Kolejna aktualizacja, tym razem nie związana z robotami, a z kontrolerem. Udało mi się uruchomić i okiełznać LCD graficzny znajdujący się w MiniStm32. Na dowód zdjęcie:

Dorobiłem również kilka funkcji bibliotecznych. Niestety jakość obrazu na tym ekranie pozostawia spory niesmak, o czym więcej we wpisie na blogu.

W kolejnych notkach postaram się przedstawić schemat linefollowera oraz postęp praca nad rozszerzeniem do kontrolera. Ciągle próbuję zabrać się również za dokończenie labiryntu, jednak nie mogę dostać odpowiedniej płyty MDF.

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę długo to trwało, jednak wrzesień był pracowity z wielu powodów. Między innymi zająłem się tworzeniem schematu dla linefollowera. Jest to moja pierwsza konstrukcja z STMem na pokładzie. Dlatego sporo czasu poświęciłem na studiowanie rozpiski wyjść mikrokontrolera.

Prawie cały schemat przedstawiam poniżej:

Więcej opisu w nowej notce na blogu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Też się nad nim zastanawiałem, jednak podejrzałem jak to jest rozwiązane na kilku zestawach uruchomieniowych. Stwierdziłem, że skoro bardziej doświadczeni ode mnie w STMach jednak go tam dodają, to też dołożę. Łatwiej go odlutować, niż wlutować, gdy nie będzie pod niego miejsca 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W nowych konstrukcjach chce wypróbować nowe, mniejsze złącza. Dlatego przygotowałem się na dwie możliwości jakie będę testował 🙂 W LFie będą złącza 1.54mm, w MM 2mm zobaczę, które będą wygodniejsze do używania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zobaczyłem schematy na twojej stronie. Dobry pomysł z tym bezpiecznikiem. Jak czasem widzę filmiki o wybuchających litowo-polimerowcach to też zaczynam się zastanawiać nad zabezpieczeniami. 😋

PS: Zamierzasz dodać zabezpieczenie przed odwrotnym napięciem (P-FET)?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.