Skocz do zawartości

[Zawody] Leś-Tech 2012


Pomocna odpowiedź

Kolejna dostawa:

https://www.youtube.com/watch?v=-LvuAEkzl-I

Jakby sobal mógł mi powiedzieć który to Slim a który Slim Junior to będę bardzo wdzięczny.

ps. Na YT jest małe przesunięcie dźwięku w stosunku do filmu więc wrzucam drugą rundę finału pomiędzy Mighty Servant'em i Slim'em Junior'em jako załącznik/dowód (bez przesunięcia) falstartu Slim'a.

Męczyłem się z załącznikiem ale się nie udało więc tu macie ten filmik do pobrania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki za zawody, cieszę się że się podobało 🙂

Co do ringów to wiem, nie popisaliśmy się zbytnio, ale wycinają się już ringi na przyszłoroczną edycję. Mogę już teraz zapowiedzieć, że będą metalowe, a regulamin prawdopodobnie będzie pozwalał na używanie magnesów.

Jeżeli chodzi o falstarty to widzę tylko jedno rozwiązanie problemu. Użycie w miarę szybkiej kamery i prostego układu odliczającego czas (buzzer i światła widoczne w kadrze kamery). Wtedy można by z dużą dokładnością stwierdzić falstart na powtórce w zwolnionym tempie. Właśnie projektuję coś takiego, na 90% tego typu rozwiązanie pojawi się u nas w przyszłym roku.

Termin. Hmm, nie wiem czy robienie imprezy w ten sam weekend co CYBAIRBOT jest dobrym pomysłem. Wtedy musiała by się odbyć w niedzielę, a w poniedziałek już większość ma jakieś zajęcia 😉 W każdym razie jeżeli nie zdecydujemy się na takie rozwiązanie to Leś-Tech 2013 odbędzie się 22.06.13r. możecie rezerwować terminy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Co do ringów to wiem, nie popisaliśmy się zbytnio, ale wycinają się już ringi na przyszłoroczną edycję. Mogę już teraz zapowiedzieć, że będą metalowe, a regulamin prawdopodobnie będzie pozwalał na używanie magnesów.

Szczerze to nie wiem czy to dobre posunięcie, Leś-Tech to jeszcze małe zawody i nie wiem czy powinniście reszcie narzucać własne standardy. Zresztą metalowe ringi w minisumo to chyba lekkie nieporozumienie i nigdzie ich się nie stosuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, Kraków, Wiedeń i Japonia z tego co wiem mają metalowe ringi. Z tym, że w Krakowie jest zakaz używania magnesów w Wiedniu jest tylko w SS a w Japonii w zależności od kategorii. Więc Wronki mogą się okazać Polską Japonią 😅 Frekwencja we Wronkach i tak do tej pory nie jest powalająca więc może właśnie innowacja będzie czymś co zainteresuje brać robotyków. GROM od kilku miesięcy posiada takiego robota koszty troszkę większe fakt, lecz możliwości zdecydowanie większe. Widzę + jak i - takiej decyzji lecz jak rok temu GROM zaczynał zabawę w robotyce amatorskiej też były głosy, że to raczej się nie uda a teraz takich głosów jest coraz to mniej. Pomysł metalowych ringów wart na pewno przemyślenia lecz nie daję głowy, że na pewno trafny. Metalowe ringi również posiadamy i z miłą chęcią udostępnimy.

Tylko wtedy będziemy mieć dziesiątki nowych problemów bo z czasem będzie to wyglądać tak

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, ale czy Ty na pewno mówisz o minisumo? Sumo - jasne, widziałem nie jedną walkę, ale minisumo na metalowych jeszcze nigdzie nie widziałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Według japońskich regulaminów magnesy w jakiejkolwiek kategorii oprócz normalnego sumo są zabronione, i tego się trzymajmy. Za to jestem za wprowadzeniem magnesów w sumo, chociażby już na RA12, chyba czas ruszyc coś w sumo polskim.

Link do komentarza
Share on other sites

macie może zdjęcia z detchmetchu co jest ustawiona ekipa GROMU kontra SLIM Jr. ?

Były te zdjęcia w moim updacie fotorelacji której w fotorelacjach nie ma :/

Zgłaszałem Trekerowi ale dalej nic.

Tak czy inaczej, proszę bardzo:

Link do komentarza
Share on other sites

Były te zdjęcia w moim updacie fotorelacji której w fotorelacjach nie ma :/

Zgłaszałem Trekerowi ale dalej nic.

Jeśli to jest to, o czym myślę, to trafiło do mnie dopiero wczoraj koło 19, spokojnie wrzucę.

Będziesz miał sesje to pogadamy 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Nie tylko o to ale wrzuciłem w dniu zawodów też i dałeś parę postów wyżej link do fotorelacji której nie ma tam gdzie powinna być.

Tam fotorelacje pojawią się gurtem dopiero po całej imprezie i zebraniu ich wszystkich w całość 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, walk MS z magnesami nie widziałem ale roboty z nimi istnieją. Generalnie podejście 90% robotyków jest takie aby trzymać się tylko standardów narzucanych przez faworytów. Więc pewnie zbyt wielu robotów nie powstanie na jedne zawody we Wronkach, można zrobić zawody z standardowym regulaminem a rywalizację w metalowej wersji tylko jako pokazówkę. Temat był poruszany na forum i zdania były podzielone https://www.forbot.pl/forum/topics18/metalowe-ringi-w-minisumo-vt6370.htm?highlight=metalowe+ringi

Pewnie zbyt wiele robotów nie powstało do tej pory? Lecz gdyby się zebrało parę sztuk to było by na pewno ciekawie.

przykład metal MS podany w temacie powyżej http://www.davehylands.com/Robotics/Wedgy/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.