Skocz do zawartości

Firma lutownicza


Carpe Diem

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Najprostsza metoda:

1. Dajesz topnik na płytkę

2. Kładziesz układ i montujesz 4 skrajne punkty - tak, żeby się trzymał na miejscu (nie martw się jak zlutujesz kilka padów razem)

3. Bierzesz cynę i mocno zalewasz wszystkie pady razem (patrz tylko czy cyna się dobrze rozlewa - żeby na pewno pad był połączony z nóżką)

4. Bierzesz cienką plecionkę miedzianą (solder wick), przykładasz do nóżek i podgrzewasz - on wchłania nadmiar cyny i zostaje tylko odrobina między nóżkami a padami

Czyli kupić musisz:

-topnik

-solder wick (plecionka miedziana)

Nie jest to najbardziej "elegancka" metoda i przy używaniu plecionki należy trochę uważać, żeby nie podgrzewać za długo i nie wywierać zbyt dużego nacisku (można uszkodzić układ), ale 2-3 układy polutujesz i będziesz miał to opanowane.

Najlepiej kup w tme najtańsze układy w podobnej obudowie (dostaniesz za 1zł/szt) i polutuj kilka na dowolną płytkę w celu zdobycia praktyki.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Spokojnie, na własnej, dodatkowo podtrawionej płytce 2 takie przylutowałem, a później jeden musiałem zmieniać. Lutowane zwykłą kolbówką z dość dużym grotem, bez żadnej regulacji temperatury. Mój sposób: nakładasz jakiś topnik i cynujesz pady (uwaga by nie przesadzić z ilością cyny), przykładasz układ i już bez użycia cyny rozgrzewasz i jednocześnie dociskasz do polutowanego pada każde wyprowadzenie osobno (z dużym grotem można nawet 2 wyprowadzenia na raz, z topnikiem nic nie powinno się zlutować razem, zawsze można użyć plecionki). Na koniec sprawdzić miernikiem czy wszystko styka i ewentualnie poprawić. Najgorzej jest jak masz własnoręczne przelotki (z kawałka drucika) przy samych padach mostka - ja popełniłem taki błąd i przy wymianie spalonego mostka długo żałowałem że tak zrobiłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja cynuję płytkę (nie tylko pady lecz całą) nakładam cienką warstwę kalafonii w spirytusie układam scalka i przesuwam grotem od jego góry do dołu i jeszcze trochę po ścieżkach, nie zawracam uwagi, czy jadę po nóżkach, czy pomiędzy nimi. 😉 TB6612 nie jest aż tak trudny do przylutowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.