Skocz do zawartości

[Micromouse] Ethex


Pomocna odpowiedź

Grabo, ja też właśnie zauważyłem, że jakoś tak "inaczej" na płytce jest para tranzystor-dioda - coś mi nie pasowało od razu 😉 Większość osób daje u góry diodę, ale w zasadzie jak się używa termokurczliwek na soczewce to jest to bez znaczenia - sporo zagranicznych MM ma diodę i fototranzystor obok siebie, a nie jeden na drugim.

Link do komentarza
Share on other sites

Mała aktualizacja 😉 Płytka którą wytrawiłem sam w końcu posłużyła tylko do sprawdzenia rozmieszczenia otworów montażowych, otworów pod enkodery itp. Miałem spore problemy z wywierceniem otworów w przelotkach. Finalna wersja płytki została zamówiona w Satlandzie.

Jeśli chodzi o rozmieszczenie fototranzystorów i diod to było przypadkowe, niektóre myszy maja je obok siebie niektóre jedno nad drugim. W trakcie testów fototranzystor próbowałem osłaniać termokurczką ale efekt nie był zachwycający i wpadłem na pomysł aby użyć izolacji z przewodu RG58 jest ona wykonana z grubej czarnej gumy i idealnie pasuje na fototranzystor w 3mm obudowie. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kolejna porcja informacji. Podczas składnia całości do kupy niestety uszkodziłem jedna tarcze enkodera, raczej nie da się jej uratować, wiec zastąpiłem obie tarczami z innej myszki. Nowe tarcze są dość grube ale całe szczęście zabezpieczyłem się na tą ewentualności i jak juz wcześniej zauważył grabo zostawiłem sporo miejsca 😉. Oczekuje jeszcze na żyroskop. Na razie wlutowany został tylko jeden czujnik odległości, po finalnym przetestowaniu wlutuję resztę.

Kilka zdjęć obecnego stanu:

Link do komentarza
Share on other sites

Tak z ciekawości, co masz podłożone pod silniki (wygląda jak cieniutki styropian)?
Jest to podkładka wycięta z przeźroczystej plexi 😉 Nie jest jakoś perfekcyjnie zrobiona ale ważne że otwory montażowe pasują i całość podpiera silnik wraz z mocowaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Łoo, jakie grube tarcze - rozebrałem kilka myszek i mam chyba 5 rodzai tarcz, ale takich grubych jeszcze nie widziałem. No ale ważne, że działają.

Lipol będzie przed silnikami, na uC? Jaką planujesz pojemność? 500mAh?

Masz już labirynt do testowania? ;>

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie, lipol będzie przed silnikami. Co do pojemności to właśnie nad tym się zastanawiam, z tego co zauważyłem przeglądając wymiary pakietów to maksymalnie w to miejsce wejdzie pakiet 500mAh. Nie wiem tylko czy nie lepiej zastosować coś mniejszego np. 200-300mAh.

Poza tym pierw muszę wykombinować coś jako ślizgacze, żeby robot się nie bujał. W planach prześwit miał wynosić 3-4mm a w rzeczywistości wyszło 6mm i ślizgacze które miałem nie pasują. Może ktoś z Was ma jakiś propozycje :->?

Labiryntu jeszcze nie mam, chciałbym spróbować wykonać go samodzielnie ale cierpie na chroniczny brak czasu...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.