Skocz do zawartości

Pwm1a, Pwm1b, ATtiny2313 [bascom]


aixI

Pomocna odpowiedź

Cześć, chciałem sprawdzić, czy wszystko będzie dobrze chodzić i jednak nie chodzi tak jak chce.

Wgrałem ten program:

$regfile = "2313def.dat."
$crystal = 1000000

'Konfiguracja PWM'a
Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Prescale = 1 , Compare A Pwm = Clear Down , Compare B Pwm = Clear Down

Config Portd.2 = Output4
Config Portd.5 = Output5
Config Portd.4 = Output6
Config Portd.3 = Output7     

Pwm1a = 200
Pwm1b = 200

Portd.3 = 1
Portd.4 = 0
Portd.5 = 1
Portd.2 = 0

End

Kompilator pokazuje błąd "Pwm1b = 200" i nie wiem czemu, jak usunąłem "Pwm1b = 200" to się skompilował, więc wgrałem do uC i działał tylko jeden silnik drugi stał, a powinny się kręcić oba. (mostek jest sprawny bo jak wgram osobny program, który ma kręcić jednym (wybranym przeze mnie) silnikiem to ten silnik działa, a drugi nie. Zmienię trochę kod i działa drugi, a pierwszy stoi.

Aixi.

Link do komentarza
Share on other sites

Może dlatego, że zadeklarowałeś użycie procesora 2313, który jest bardzo starą konstrukcją i pewnie jest już dziś nieprodukowany. To coś miało tylko jeden rejestr OC w timerze 1 i dlatego BASCOM marudzi. W wersji tiny2313 ulepszono wszystko, łącznie z tym timerem. Musisz zmienić $regfile na taki, który dotyczy konkretnie procesora tiny2313 - sorry, nie wiem jak się nazywa.

EDIT: Brawo, pisało 3 ludzi na raz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Carpe Diem pomogło przy skompilowaniu ale silnik ruszyć nie chce, kręci się tylko jeden (kręci się ten po prawej stronie mostka H)

Wgrałem kod, żeby sprawdzić lewą połowę i nic, nie chce ruszyć, a w dodatku kręci się ten drugi (z prawej połowy)

[ Dodano: 17-09-2012, 15:43 ]

Edit: Połączenia mostka --> uC są długie, a przy prawej stronie są krótkie, czy to ma znaczenie?

Link do komentarza
Share on other sites

Masz prescaler ustawiony na 1, czyli na wyjściu jest wręcz gigantyczna częstotliwość.... zwiększ prescaler, bo zapewne częstotliwość jest poza zakresem dopuszczalnym przez twój mostek. Na jaki go ustawić? Policz, albo zrób test na różnych wartościach 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Sorki, że tak długo nie pisałem, ale miałem dużo innych rzeczy na głowie. Naprawiłem połączenia na płytce, połączenie uC-->Bascom działa. Wgrałem kod, żeby oba silniki działały, włączyłem układ, silniki oba się zakręciły (wydaje mi się, że jeden szybciej się kręcił niż drugi), a mostek H zrobił "pppssssss" i poleciał dym. Od razu odłączyłem układ od zasilania i patrze co się stało.

[ Dodano: 21-09-2012, 21:44 ]

Edit: wymieniłem mostek i sprawdziłem każdy silnik z osobna.

Prawy silnik działał bez problemu (kręcił się przez 3s. w jedną stronę, potem w drugą i zatrzymał sie na 3s.), a lewy niezbyt (kręcił się w jedną stronę, potem stał ok. 6s. po czym znowu zaczął się kręcić i tak w kółko) Lewy w ogóle nie zmienił kierunku kręcenia po 3s.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.