Skocz do zawartości

RobotChallenge 2013 - Największe zawody robotów w Europie


Treker

Pomocna odpowiedź

Na temat nagród była tu już kiedyś dyskusja. Wiadomo, że do zrobienia robota potrzeba przeznaczenia niemałych środków finansowych. Dlatego jego pytanie nie powinno być tak negatywnie spostrzegane.

Właśnie o to mi chodziło.

Żeby realizować swoje potrzeby potrzebne są środki.

Teraz są takie roboty, że koło od nakrętki od słoika nie wystarczy.

Link do komentarza
Share on other sites

To mam dla Ciebie dwie drogi - sponsoring lub praca. Niestety robotyka nie jest tania, ale da się obniżyć mocno koszty przez kreatywne myślenie 😉 Nagrody o wysokiej wartości niestety zawsze wprowadzają pewną dozę niezdrowej konkurencji.

Link do komentarza
Share on other sites

Na temat nagród była tu już kiedyś dyskusja. Wiadomo, że do zrobienia robota potrzeba przeznaczenia niemałych środków finansowych. Dlatego jego pytanie nie powinno być tak negatywnie spostrzegane.

Właśnie o to mi chodziło.

Żeby realizować swoje potrzeby potrzebne są środki.

Teraz są takie roboty, że koło od nakrętki od słoika nie wystarczy.

No ale przecież nikt nikomu nie zabrania szukania sponsora dla swojego hobby. Tylko każdy wie jakie są realia i jak jest ciężko cokolwiek zorganizować. To nie jest widowiskowy, telewizyjny sport, czy wydarzenie, z dużą publiką. W momencie gdy tak się stanie to i sponsorowane zespoły nie będą niczym niezwykłym tak jak to jest chociażby w F1.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zapytałem jakiś czas temu przedstawiciela organizatorów o MM, zapomniałem wkleić odpowiedzi, oto ona:

At RobotChallenge we have already many competitions, which makes it hard to create a new one as we have problems with time and space. We regularly evaluate RobotChallenge with a questionnaire for participants. If the wish for micromouse gets more we will reevaluate that of course.
Link do komentarza
Share on other sites

Lista aktualnie zarejestrowanych robotów:

http://www.robotchallenge.org/en/robotchallenge/participants/

Uwaga! Już jutro, o godzinie 20:00 w tym temacie pojawi się 5 pytań związanych z zawodami Robot Challenge oraz Forbotem. Dwie osoby, które jako pierwsze prześlą poprawne odpowiedzi na wskazany adres wygrają kupony na rejestrację jednego robota bez wpisowego, które aktualnie wynosi 29€!

Link do komentarza
Share on other sites

Zgodnie z wczorajszą obietnicą mam dla Was kupony o łącznej wartości aż 58€. Kody pozwalające na bezpłatną rejestrację robota na zawodach Robot Challenge 2013 otrzymają dwie pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na poniższe pytania. Dodatkowo, pierwsze 7 osób otrzyma drobne gadżety Forbota!

Pytania:

1) Od którego roku rozgrywane są zawody Robot Challenge?

2) Ile konkurencji będzie rozgrywanych na tegorocznych zawodach Robot Challenge?

3) Jakiego robota chcesz zarejestrować na zawodach? Opis go w 2-3 zdaniach.

4) Ile zawodów, które dopiero się odbędą wpisane jest aktualnie do kalendarza zawodów na Forbocie?

5) Jakich robotów (według kategorii) opisano najmniej na Forbocie (na podstawie katalogu robotów)?

Odpowiedzi należy kierować na adres: konkurs@forbot.pl

Temat wiadomości: RobotChallenge 2013, TWÓJ_NICK

W treści prócz odpowiedzi na pytania należy umieścić dane do wysyłki gadżetów.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak apropo zawodów... Nie wiem czy wszyscy zwrócili uwagę - doszła nowa przeszkoda w linefollowerach z przeszkodami - pochylnia, czy jak to się tam fachowo nazywa... Ciekawi mnie ile osób które zarejestrowały się na tą konkurencję zwróciło na to uwagę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Też to jakiś czas temu widziałem i też mam wrażenie, że 80% osób nie sprawdziło zmian w regulaminie (a 29 euro wpisowego zapłaciło). Tym ciekawiej będzie na zawodach. 😉 Choć zastanawiam się jak jazda po tej pochylni wyjdzie - większość LFów na ten moment należałoby przerobić. 😉 I poza tym jestem ciekaw jak "stabilna" te przeszkoda będzie. Okaze sie za miesiąc. 🙂

Swoją drogą jakoś mnie Polaków niż zwykle, ale za to mnóstwo Turków. Ogólnie kiedyś grzebiąc po necie znalazłem jakieś zawody w Istambule , na których wg info ze strony było kilkaset robotów - czyli wychodziłoby że ogromne.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie, że transmisja live, tylko szkoda, że nie ma na nim jakichś informacji dotyczących tego kto aktualnie walczy i na jakim etapie jest to walka. No i dziwnie się ogląda transmisje bez dźwięku.

Link do komentarza
Share on other sites

Zaglądam trochę na transmisje i wyniki live - z czterech dzisiejszych finałów, dwa wygrali Polacy! Shock pierwszy w LF i Robo-Hobby Drone zwyciezcą (tak jak rok temu) w AirRace Semi-autonomous (w pozostałych dwóch kategoriach Polacy nie startowali, wiec wygrać nie mogli. 😉

Widzę też ze nieżle radzą sobie polskie minisumo jak Enova oraz nieznane mi Mirror i dwa Stormy, które były niepokonane w swoich grupach (a i reszta też wypadła bardzo dobrze).

Transmisja z nazwami robotów to byłby niesamowity bajer, ale ogarnąc to wszystko na raz byłoby prawie niemożliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co widzę, to całe podium w mini sumo dla Polski!

I jeśli dobrze licze, to ponownie Polska wygrywa klasyfikację medalową!

-------------------------------------------------------------

Edit: oficjalne wyniki: http://www.robotchallenge.org/results/

Można to potwierdzić: nasze roboty już dawno przegoniły ich roboty! 🙂

Łotewskie mega sumo robiły masakrę. Jako ciekawostkę dodaje zrzuty ekranu z walki finałowej. Roboty zniszczyły warstwę farby, sędziowie z markerami na bieżąco musieli malowac ringi. Prawdę mowiac, podczas streamingu więcej czasu trwało zamalowywanie ringów, niż same walki. 😉

Wrzucam tez mój ulubiony filmik. O ile Humanoid Sumo jest raczej mało widowiskowe, to ta walka jest niezła. Polski Uno (ten niski) napiera na przeciwnika, Czeski robot z zestawu Bioloid na slepo macha rękami. To co najlepsze w filmiku jest na samym końcu - przez przypadek przegrany odklepał walkę (jak Najman 😃)

Podobało mi się też to zdjęcie, zwłaszcza z komentarzem Czecha, który je udostępnił (zdjęcie jest z soboty):

Chill Out bratku, je sobota 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.