Skocz do zawartości

[minisumo] Quak


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kolejny problem. Atmega16 ma 3 przerwania zewnętrzne a sharpy są 4... Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść albo zrobić to inaczej?

Daj multiplekser 😋 (ostatnio stałem się fanem tych układów) będziesz sprawdzał po kolei czujniki a wyjścia podepniesz przez multiplekser do jednego przerywania 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Multiplekser jest bez sensu, bo skoro ma sprawdzać po kolei czujniki, to nie potrzebne są przerwania. Mozna zastosować wersje atmegi z przerwaniami na kazdym pinie, np. Atmege644

Link do komentarza
Share on other sites

przerwania są Ci niepotrzebne, zupełnie wystarczy zwykłe sprawdzanie stanu pinów w głównej pętli programu. Sharpy uaktualniają stan na wyjściu co ~8ms, więc jeśli nie masz zamiaru obsługiwać wyświetlacza podczas walki i nie będziesz wykonywał nie wiadomo jakich obliczeń w pętli to nie musisz się martwić o błędne odczyty. ATmega16 wystarczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Przeglądam właśnie PDF'a modułów startowych i tam jest napisane, że jak kill switch jest aktywny to ma 1, a reset atmegi następuje przy logicznej jedynce. Kill jest wyłączony tylko jak robot ma się zatrzymać czyli wychodzi na to, że nie mogę użyć "fabrycznego" killa do zatrzymania. Dobrze rozumiem?

Drugie pytanie to jak podłączyć Tsop'a do uC? Przerwanie zewnętrzne?

[ Dodano: 22-04-2014, 12:45 ]

Tyle zrobiłem:

Nie ma podłączonych tsop'ów bo nie wiem co z nimi zrobić, moduł startowy podłączony w 3/4 bo nie wiem co zrobić z kill'em. JP2 to przyciski, miały być 2 a będzie 1 może później zmienię na 2 pinową. Rozleję masę jak tylko wszystko będzie dobrze. Schematu nie wstawiam, bo jest okropnie narysowany bo nie działają mi etykiety. To chyba tyle, jak widzicie jakieś błędy to piszcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.