Skocz do zawartości

[minisumo] Quak


Pomocna odpowiedź

No właśnie też nie jestem specjalnie zapalony do tego pomysłu ale chce się zabezpieczyć, żeby nie było, że nie mogę startować bo tego nie mam...

Jeden tsop (tylny) podpiąłem do przerwania zewnętrznego a drugi do XCK.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak nie będzie. Kill Switch został wymyślony do zatrzymywania robotów sumo. W Wiedniu można używać magnesów, więc moc i prędkość takiego robota jest nieporównywalna z mniejszymi odpowiednikami. Stąd w ogóle istnieje Kill Switch. Przejrzyj wszelkie regulaminy zawodów, które wymagają modułów startowych. Żaden z nich nie będzie posiadał zapisu o Kill Switchu w MS. Ba - nawet w Sumo raczej tego nie będzie 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A gdzie będzie akumulator? Te kondensatory nie wystają zbyt wysoko? No i boję się, że TSOP zbyt blisko diody IR, ale to wyjdzie w praniu 🙂

piotreks-89, jak można dać killa to lepiej go dać - po co łapać latającego robota? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Może pop prostu połóż kondensatory, albo zmień na niższe. Akumulator jest dosyć ciężki, a w minisumo środek ciężkości jest dosyć kluczową sprawą.

Link do komentarza
Share on other sites

No i boję się, że TSOP zbyt blisko diody IR, ale to wyjdzie w praniu 🙂

Chyba masz rację. Ja zrobiłem ten problem w NS, no ale oddzielenie IR od TSOPa kilkoma warstwami taśmy izolacyjnej załatwił sprawę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Żeby nie było, że znowu nic nie robię 😋

Przymiarka do papierowej obudowy zanim skończę finalną, metalową razem z akumulatorem. Wszystko się mieści na styk 😃

Pomiędzy płytką a blachą będzie przekładka izolująca z fajnej, szarej gąbki wymontowanej ze starego skanera. Za friko a będzie ładnie izolować i amortyzować.

Link do komentarza
Share on other sites

Aktualnie kończę obudowę, niestety nie wyszła tak ładnie jak bym chciał. Elektronika prawie skończona, brakuje mi jednego ktira, musiałem jeszcze skrócić przewody od akumulatora. Trzeba jeszcze zrobić jakąś klapkę na górę i całość pomalować.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.