Skocz do zawartości

[minisumo] Quak


Pomocna odpowiedź

jak najbardziej wykonalne, tylko trzeba zeszlifować lut na płasko (miniszlifierka typu dremel się przydaje). Ja już robiłem tak 2 razy, w poprzednim minisumo miałem 1 przelotkę, teraz mam 4 i też działa (tylko raz musiałem odlutować ATmegę bo coś nie łączyło)

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejny zabieg odchudzający. Rezygnuje z diod i zostawiam 2 i z wyświetlacza. Robot będzie niższy i przejdzie mały lifting. Myślę też nad zmianą kół i ogumienia. Orientujecie się może czy ktoś z forum wytoczy mi felgi i formy z poliamidu?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z góry sory za post pod postem, chcę żeby było nieprzeczytanych.

Zaprojektowałem płytkę, wygląda koszmarnie i jest mnóstwo przelotek ale zależy mi na czasie więc jej raczej nie będę zmieniał jednak muszę trochę przerobić istniejące już "nadwozie". Myślę, że jak na pierwszą taką płytkę wyszło całkiem nieźle. Widzicie może jakieś błędy?

Link do komentarza
Share on other sites

daj w większej rozdziałce, eksportując obraz w Eaglu ustaw więcej DPI tak aby rozdzielczość przewyższała rozdzielczość ekrany, wtedy przyjemnie ogląda się detale. Tutaj jedynie widać, że prowadzisz ścieżki jak chcesz, a najlepiej jest ustawiać je w pionie, poziomie i po skosie (45 stopni).

Link do komentarza
Share on other sites

Czy wytrawiacz można trzymać w plastikowej butelce i co z nim później zrobić?

Myślę że można ja zwykle trzymam w słoiku ale trawie w plastikowym pojemniku na kanapki 😋

Co później ? No ja to trzymam do kibla to wylewać to chyba nie ekologicznie...

Link do komentarza
Share on other sites

Odradzam słoik, zwłaszcza szczelnie zamknięty. Po trawieniu w roztworze ciągle jeszcze zachodzą reakcje chemiczne, wytwarza się m.in. tlen i wzrasta ciśnienie. Prawdopodobnie nie rozerwie słoika, ale lepiej dmuchać na zimne... Polecam baniaki 5L z dziurką zrobioną igłą na samej górze. Tzn. wszystko zależy od tego, ile trawisz... Ale ogólnie polecam plastik do tego celu. Co do utylizacji... Teoretycznie nie powinno się wylewać do ścieków, można dać jakiemuś zapalonemu chemikowi do późniejszej hodowli kryształów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja trzymam w słoiku, ale to jest taki, ze jakbym odwrócił to będzie ciekło z zakrętki, więc szczelne nie jest.

Mechano, przerzuć złącze programowania na drugą przeciwną stronę, to moze nawet bez przelotek go podłączysz, a na pewno nei będą takie długie.

W kilku miejscach masz zworę z przelotką, sprawdź ERC! A pady od przelotek rób lepiej okrągłe a nie kwadratowe.

Jak będziesz wstawiał przelotki pod prockiem?

To mniej więcej tyle.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.