Skocz do zawartości

[worklog] Haker 3


Pomocna odpowiedź

Aa tak moje też mają czerwony nadruk. W sumie jak tak się dobrze przyjżałem to okazało się, że to szczotki były takie krótkie, że po prostu jedna z ich końcówek przy zmianie obrotów wpadła w nacięcie między trzema blaszkami, które zasilają uzwojenia i po prostu tak się wygięła. Na szczęscie znalazłem te silniki za 4,80zł i zamówię 6 sztuk, oby one maiały dłuższe szczotki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

MirekCz, nie napisałem, że to się stało teraz. Wiem, że to było dawno, kiedyś ich silniczki były naprawdę dobre. Sam mam jeszcze sporo sztuk tych silników sprzed zmiany dostawcy.

klonyyy, domyślam się, że chcesz wymieniać same szczotki a nie całe silniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Heeh no własnie znalazłem super sklep - hurtownię, niektóe rzeczy są starsznie tanie a niektóre znowu starsznei drogie, ale : http://www.sklep.monster.pl/3-6V-FF-N20PA-13115-SILNIK-MT-68-12x17mm(4,133,36974).aspx

i do tego przesyłka 6 silników + drobnicy wynosi 7zł a jak bym kupował w botlandzie to już 15 zł 🤯

[ Dodano: 06-02-2014, 18:13 ]

Edit:

Akurat dzisiaj kolega odsprzedał mi kilka serw, w tym jedno w częściach, kilka regulatrów i innych rzeczy, ale co mnie zdziwiło to to serwo w częsciach - kolega mówił, ze je rozebrał bo nie działało w jednym kierunku. Ja patrze, a to ten sam silnik co w pololku - ten sam nadruk ( tylko czarny ) otwieram, a tam to samo skrzydełko szczotki odgięte 😋 Czyli widocznie nie była to moja wina.

Link do komentarza
Share on other sites

No włąsnie w tym problem że nie ma naklejki, ale jest to serwo wielkościowo podobne do http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7562__turnigy_mini_servo_16g_2_1kg_11sec.html

Bo oba mają ten sam silnik, tylko w turnigy są szczotki normalnej długości, do tego w nieznanym serwie są metalowe tryby.

EDIT:

Po wymianie szczotek i zrobieniu ładnych silikonowych kółeczek Haker znowu na ringu 😋

Dla tych co chca kupić silniki ze sklepu Monster :

Przesyka błyskawiczna bo ok 3 dni, oraz super kontakt ze sprzedającym. Silniki również super - jedyny problem to to, że mają inny rozstaw blaszek ( tych które trzymają plastik z silnikiem ) oraz blaszki są po prostu nie do odgięcia, bo są zagięte w literę u, której jedna strona jest wbita lekko w ten plastik. Jedynym rozwiązaniem jest spiłowanie ich, co nie jest szczególnie trudne. Co do szczotek to widać że są lepszej jakści - mają większą powierzchnię, są lekko dłuższe od oryginalnych pololkowskich, (ale i tak je trochę podgiąłem ), oraz na swojej powierzchni mają jakby podłużne włókna czegoś bardzo cienkiego ułożonego wzdłuż szczotki ( nie wiem czego ). Co do komutatora - ma on większą średnicę samego wirnika i tego walca po którym śmigają szczotki ( prosze o nazwę tej części). Opór uzwojenia to ok 15ohm'ów ( ale mam rozładowaną baterię w mierniku więc pewności nie mam). magnesy również są lekko cieńsze niż te w pololkowskich silnikach. Poniżej kilka fotek: ( czerwone uzwojenie - silnik dokupiony )

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.