Skocz do zawartości

Alvedro

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Mógłbyś dodać więcej zdjęć, napiszesz coś więcej na temat silikonu na kołach (gdzie kupiłeś, jak się sprawdza)? Z czego wykonany jest pług (ostrze) i jak został zamontowany? Ogólnie więcej na temat konstrukcji mechanicznej mógłbyś napisać (obudowa), jakie materiały itp. Od spodu pcb jest odsłonięta? Nie wydaje mi się to najszczęśliwszym pomysłem (primo - zwarcja, secundo - laminat nie jest tak wytrzymały jak np stal, która przy okazji przesunęłaby środek ciężkości robota bliżej dohyo). Nie brakuje ci czujników z tyłu? Jakimś filmem mógłbyś się pochwalić? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bobby, pewnie zmylił Cie kolor silikonu, bo jest to ten znany silikon z odrobiną czarnego atramentu, dla poprawy koloru. Nie mam żadnego porównania, więc na temat tego jak się sprawdza, trudno jest mi cokolwiek powiedzieć, aczkolwiek jestem zadowolony. Obudowa podzielona została na 4 elementy, wycięte z nierdzewki na laserze, a następnie przyspawane do siebie. Pług wykonany jest z tego samego materiału, wycianany tą samą metodą, z tym, że był jeszcze obrabiany na frezarce cnc. Pług jest przyspawany do obudowy i całość przymocowana została do pcb przy pomocy 4 śrubek, dwie z przodu łączące płytkę z pługiem i dwie z tyłu łączące obudowę. Płytka od spodu nie jest niczym osłonięta, co jest moim błędem, gdybym pomyślał o tym wcześniej, to jak najbardziej zakryłbym ją stalową płytką, co miało by podwójną korzyść. Myślę, że dodatkowy czujnik z tyłu, bądź dwa rozstawione szerzej wpłynęły by korzystnie, aczkolwiek podczas dotychczasowych walk, nie miałem sytuacji, w których byłyby one przydatne. Zdjęcia i filmiki postaram się zaraz dodać.

aixI, Dzięki za miłe słowa, tak jak już napisałem, za chwilę postaram się dodać zdjęcia i filmiki.

Sen, wszystkie usługi związane z wykonaniem obudowy oraz pługu wykonane zostały w firmie Spomasz , dokładnego kosztu Ci nie podam, z tego względu, że miałem tam znajomego, ale jeżeli pytasz o cięcie to są to groszowe sprawy dla tak małych elementów, licząc koszt biorą pod uwagę długość cięcia (obwód elementu) oraz liczbę wcięć lasera w materiał.

[ Dodano: 07-06-2013, 21:59 ]

Mechano, człon P wylicza akutalny błąd położenia względem środkowego czujnika, dążąc do tego by środkowy czujnik widział przeciwnika i na podstawie tego błędu liczy wartości pwm, które podawane są na silniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Maszyna całkiem ładnie sprawdzała się na zawodach. Widziałem coś nie do końca wam w niej grało.Masz filmik z walki z Heńkiem i Rushem??

Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie masz na myśli pierwszą walkę z Twoim robotem, faktycznie był wtedy problem, lecz zaraz się go pozbyłem, okazało się, że czujnik od lini reagował na czarny kolor, a nie jak powinien, na biały. Wrzuciłem na

walkę ćwierćfinałową Rush vs. Heniek.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.