Skocz do zawartości

Komputer APC w ofercie TME - testy


Treker

Pomocna odpowiedź

Dzięki firmie TME trafił do mnie komputer APC. W ciągu najbliższych dni przetestuję dostarczony sprzęt, a spostrzeżeniami podzielę się z Wami na Forbocie. Jeśli macie propozycję na testy tego komputerka piszcie w komentarzach.

APC w TME: http://bit.ly/16XcN86

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie by było gdyby w końcu pojawiły się tutaj jakieś przykładowe aplikacje tego komputera a nie suche porównania i testy wydajności. Powiedzmy jakaś platforma edukacyjna, której poszczególne moduły porozumiewałyby się po USB, robot z transmisją obrazu i sterowaniem przez lokalną sieć wi-fi, internet itd.

Przydałby się też jakiś praktyczny poradnik jak posługiwać sie odpowiednimi bibliotekami do komunikacji między AVR-ami a tego typu komputerami. To potężne i sotsunkowo nowe narzędzie, więc trudno oczekiwać żeby było chętnie sotosowane dopóki nie pojawią się przykładowe, dobrze udokumentowane i wyjaśnione zastosowania. 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dopiero pierwszy raz pojawi się coś na temat tej platformy. Myślę, że zacznie się standardowo od testów, porównań i opisów. Później zobaczymy, co może zainteresować szersze grono czytelników 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hm.. gdyby na tym dałoby się postawić jakiego Linuxa, a tak co chcecie robić na Androidzie ? Grać w Engry Birds. Sam kiedyś interesowałem się takimi komputerkami, ale musi to być platforma x86, żeby WIN XP szło na tym postawić, to bi mi takie coś odpowiadało. dla tego czekam na nowe Intel ATOM i tablety na nich oparte.

Link do komentarza
Share on other sites

Hm.. gdyby na tym dałoby się postawić jakiego Linuxa, a tak co chcecie robić na Androidzie ? Grać w Engry Birds.
Hmm.. ale przecież Android to Linux, więc o co chodzi? 🙂

No właśnie to że na tego AndroidoLinuxa bardzo sensownego na razie nic nie ma, w sensie oprogramowania do pracy, i nie chodzi mi to o Office, dla tego zrezygnowałem, z zakupu tabletu. Przydałoby się, do pracy, ale warunek na pokładzie Windows. Wiem są tablety z windowsem RT, ale to na razie powijaki, a duże laptaby, z W8 są zwyczajnie za drogie.

Link do komentarza
Share on other sites

Black, ale o co Tobie chodzi?

Android to system pracujący na linuxie i możesz tam pisać w javie czy C++ i sobie dopisać co potrzebujesz...

Jak bardzo chcesz są gotowe instalki linuxa, które można na taki tablet z Androidem wrzucić - np. http://galaxytabhacks.com/galaxy-tab-10-1-hacks/how-to-install-ubuntu-linux-on-galaxy-tab-10-1-tabuntu/

Windows RT to padaka, która nie ma sensu (za droga, brak kompatybilności z czymkolwiek i praktycznie zerowy rynek) i nie ma co sobie nim głowy zawracać.

Windows 8 na tablety niby fajne, ale drogie i coś dużo lepszego od takiego tableta za 500-1000zł kosztuje w granicach 3-4k, więc bariera trudna do przeskoczenia.\

Natomiast jak chodzi o zwykłego laptopa z czymś sensowym to można dostać już za ok. 1000zł. Dostaniesz za to E-450 z AMD z 2GB ramu i bez systemu (albo za ok. 1250zł z Windowsem), Tylko jak to ma być używane w robocie to jest to duże i ciężkie w porównaniu z jakimś telefonem czy tabletem androida.

Link do komentarza
Share on other sites

BlackJack, ale to służy do czegoś innego. Ja w tej chwili planuję wrzucić do robota Raspberry Pi - który obsługuje prawie normalnego Linuksa, w którym można kompilować wszystkie podstawowe rzeczy te, które pod linuksem działają. Do tego celu, oraz do multimediów się bardzo dobrze nadaje. Android ma tą wadę, że aplikacje trzeba pisać w Javie (zarówno iOS z Objective C, jak i WP z C++ i pochodnymi mają przewagę w tym względzie jeśli chodzi o wydajność, gorzej z czasem pisania programów), ale przez swoją popularność "rządzi". A x86 niestety ale są już zwykle drogie - i bardzo często wielkie.

Link do komentarza
Share on other sites

Android to system pracujący na linuxie i możesz tam pisać w javie czy C++ i sobie dopisać co potrzebujesz...

A napiszesz mi LOGO SoftComfort na Androida dla sterowników Siemens LOGO ? Czy innych sterowników PLC. O to mi biega, nie o pisanie własnych aplikacji. Właśnie do takich celów byłby fajny tablet, mały poręczny i w miarę wygodny. Niektórzy producenci maja niby soft pod PDA, ale nie wiem czy to na tablecie ruszy ?

Laptop właśnie jest czasami niewygodny do tachania po hali produkcyjnej, bo nie ma go zbytnio gdzie dać, a nie zawsze jest możliwość trzymać go na kolanach. Dla tego po cichu liczę na nowe ATOMY od Intela, może wreszcie pojawią się tablety użytkowe, bo to co jest na razie to tylko fajne zabaweczki, ale ciężko mi temu na razie znaleźć zastosowania praktyczne.

Link do komentarza
Share on other sites

Android to system pracujący na linuxie i możesz tam pisać w javie czy C++ i sobie dopisać co potrzebujesz...

A napiszesz mi LOGO SoftComfort na Androida dla sterowników Siemens LOGO ? Czy innych sterowników PLC. O to mi biega, nie o pisanie własnych aplikacji. Właśnie do takich celów byłby fajny tablet, mały poręczny i w miarę wygodny. Niektórzy producenci maja niby soft pod PDA, ale nie wiem czy to na tablecie ruszy ?

Laptop właśnie jest czasami niewygodny do tachania po hali produkcyjnej, bo nie ma go zbytnio gdzie dać, a nie zawsze jest możliwość trzymać go na kolanach. Dla tego po cichu liczę na nowe ATOMY od Intela, może wreszcie pojawią się tablety użytkowe, bo to co jest na razie to tylko fajne zabaweczki, ale ciężko mi temu na razie znaleźć zastosowania praktyczne.

To napisz, że to tablet do konkretnego wymagania a nie do wsadzenia do robota..

Masz duży wybór - atomy, low-power i3/i5/i7 itd. np.:

http://www.x-kom.pl/p/122665-tablet-10-asus-vivotab-smart-me400c-z2760-2gb-64-win8-bialy.html

http://www.x-kom.pl/p/151665-tablety-11-6-acer-p3-171-i3-3229y-2gb-60-win8.html

Tylko nie mów, że chcesz taki tablet za 500zł... 😋

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Android tak naprawdę ma niewiele wspólnego z Linuxem. Aplikacje uruchamia w swojej maszynie wirtualnej (Dalvik), które w dodatku trzeba pisać w Javie wykorzystując Android SDK. W moim odczuciu o wiele łatwiej piszę się aplikacje na Windows Phone niż Androida. Gdyby nie fakt że w WP bluetooth istnieje tylko do podłączenia słuchawki, to w mojej kieszeni dawno leży któraś z Lumii.

Nie szybko architektura x86 (w moim odczuciu mocno przestarzała) zadomowi się na sprzęcie mobilnym. Zwłaszcza że mamy mase systemów (głównie linuxów i ostatnio nawet windowsa) przystosowane do pracy na architekturze ARM.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie szybko architektura x86 (w moim odczuciu mocno przestarzała) zadomowi się na sprzęcie mobilnym. Zwłaszcza że mamy mase systemów (głównie linuxów i ostatnio nawet windowsa) przystosowane do pracy na architekturze ARM.

Właśnie to ma zmienić z nadejściem nowych ATOMów od Intela, wykonanych w 14nm, które mają ofetować wydajność na poziomie COR 2 DUO serii E8000. Nowe architektury x86, zostawiają ARMy w tyle, wydajnością oraz poborem prądu, w sensie moc obliczeniowa na W.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie szybko architektura x86 (w moim odczuciu mocno przestarzała) zadomowi się na sprzęcie mobilnym. Zwłaszcza że mamy mase systemów (głównie linuxów i ostatnio nawet windowsa) przystosowane do pracy na architekturze ARM.

Właśnie to ma zmienić z nadejściem nowych ATOMów od Intela, wykonanych w 14nm, które mają ofetować wydajność na poziomie COR 2 DUO serii E8000. Nowe architektury x86, zostawiają ARMy w tyle, wydajnością oraz poborem prądu, w sensie moc obliczeniowa na W.

Ojj naczytałeś się jakiejś propagandy intelowej.

Wprawdzie owszem, Intel chce mocno wejść w urządzenia mobilne, ale ma problemy:

1. Obecne atomy mają mniejszą moc obliczeniową od Cortex A15 i wyższą cenę

2. Atomy 14nm wejdą na rynek najwcześniej za rok... na koniec tego roku mają pojawić się Atomy 22nm, ale ARMy też nie stoją w miejscu...

3. Jest wielu producentów ARMów przez co ceny są b.niskie i dostaniesz SOC z najróżniejszymi peryferiami.. Intel w tej chwili nie oferuje modernizacji układów pod konkretne potrzeby, a ceny są znacznie wyższe, więc i gotowe urządzenia będą znacznie droższe.

4. Zaletą x86 była kompatybilność z oprogramowaniem... ale ponieważ na smartphony nie ma OS zgodnego z Windowsem (normalnym a nie RT czy windows phone/mobile/...), a nawet windows 8 na tabletach działa tak sobie jedyna zaleta x86 znika. Używając Androida nikt nie będzie patrzył na niewielkie różnice w prędkości czy pobieraniu prądu jak cena urządzeń z ARMami będzie dużo niższa, bo używana ISA nie ma znaczenia dla softu.

5. Jak na razie Intel jest w tyle z GPU i to mocno. Nie wiem jak będą wyglądać nowe Atomy, ale obecne przegrywają z kretesem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.