Skocz do zawartości

Robocik Wall-i :)


Le_Cheque

Pomocna odpowiedź

pomocy!!!

W sklepie mi mówili że takich przekaźników jak podane na shemacie ,nie ma !(kupiłem odpowiedniki)

A poza tym mógłby mi ktoś powiedzieć jak podłączyć te przekaźniki ,bo schematu kompletnie nie rozumiem.

piwo dla ciebie!(i dla tego kto pomoże)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam.

Dawno już szukałem jakiegoś prostego robocika, którego mógłbym zbudować.

Jakieś pół roku temu natknąłem się na ten wątek i przeleżał on spokojnie w zakładach, aż do dziś.

W szkole zadano mi dodatkowa pracę na fizykę w postaci zbudowania prostego układu elektrycznego.

Jako, że chodzę do 3 klasy gimnazjum to nauczycielkę z pewnością zadowoliła by np. migająca dioda led, jednak postanowiłem zbudować prostego robota z tego wątku.

Byłem dziś w sklepie elektroniczny zakupiłem wszystko co potrzeba: przekaźniki, stabilizatory, kondensatory, diody (resztę znajdę w domu).

Jako napędu nie użyję serwomechanizmów, ponieważ posiadam w domu tylko "mini", a "standardów" nie zdążę już kupić, robota napędzać będą 2 silniczki od wysuwania tacki z CD-ROM'u.

Mam zamiar wytrawić do robocika płytkę, ponieważ mam jeszcze trochę laminatu i chlorku, a uniwersalnej nie posiadam.

Nie udało mi się dostać niestety mikro-przełączników, mogę je czymś zastąpić ? Jak nie, to mam kurs na drugi koniec miasta.

I jakie przełożenie powinno być z ośki silnika na koła robota ? kółko przy silniczku ma 5mm, ile mm, powinno mieć kółko na które będzie przechodził pasek z silniczka, aby robot był dość mocny aby wszystko unieść i w miarę dynamiczny ?

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

_____

EDIT.

Udało mi się kupić mikro-przełączniki 🙂 czyli mam wszystko co mi potrzeba z elementów elektronicznych.

Dobrze rozumiem, że na schemacie wszystkie wyjścia GND włączę bezpośrednio z "-" baterii, a VCC z "+" ?

Jestem początkujący więc nie wiem za bardzo jak mam rozumieć takie coś na schemacie :

001z284sngmo91vzgvli.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Odpowiem Ci, ale następnym razem sam poszukaj, bo było tego dużo na tym forum. To "coś" na obrazku to przekaźnik, więcej informacji o elementach, które znajdują lub mogą znajdować się na schemacie znajdziesz w ważnych tematach u góry (temat nr 3, ten na czerwono).

Link do komentarza
Share on other sites

Ja kupowałem w sklepie Analogis s.c. na ul. Łąkowej 14 (to są dwa sklepy, do jednego wchodzi się schodkami do góry i tam są narzędzia dla elektroników, a drugi jest od razu obok i schodzi się schodkami w dół). Po za tym to jest tam jeszcze jeden sklep elektroniczny na skrzyżowaniu ulic Łąkowa i Kwiatowa, i jeszcze jeden jest na kwiatowej (nazywa się chyba Eda), czyli razem 3 sklepy i wszystkie prawie koło siebie 🙂 . A kwiatowa odchodzi od ul. Półwiejskiej jakby co 🙂 . W Edzie jest chyba najtaniej, ale szczerze mówiąc wolę Analogis, bo jest lepsza i milsza obsługa (zawsze doradzą i chętnie pomogą). Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.