Skocz do zawartości

Robocik Wall-i :)


Le_Cheque

Pomocna odpowiedź

Bardzo ciekawy i porzadnie wykonany projekt. Bardzo zainteresowal mnie ten robot i chcialbym sie zapytac czy jest mozliwosc umieszczenia zdiecia plytki od spodu. I w jaki sposob podpina się przekaźnik i w którym miejscu włącza się układ LM7805. Z góry dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie ma za co. Służę moją skromną pomocą 😉

Jak dobrze pójdzie to niedługo zabieram się za budowę line fallower'a.

[ Dodano: 25 Sty 09 11:18 ]

Oto mój pierwszy schemat wykonany w Protelu 99 se:

Zrobiłem printscreena i obrobiłem w paint'cie dlatego jest takiej jakości. Nie wiem jak wy robicie, że każdy wasz jest na białym tle, ścieżki są zielone itd. Ja w protelu mam beżowe tło, którego nie mogę zmienić i niebieskie ścieżki (nie chce mi się każdej z osobna zmieniać koloru).

Powiedzcie co o nim sądzicie i poprawcie moje błędy, które zapewne wystąpią. Z góry dziękuję i pozdrawiam 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Większość robi w eaglu, a tam są zielone ścieżki i brązowe elementy. Swoją drogą świetnie wykonany robot. Bardzo czysto, nic na płytce nie jest upchane, gratulacje. I jak zapisujesz w paintcie, zaznacz najlepiej *.png - nie zajmuje bardzo dużo miejsca, a jakość bitmapy.

Link do komentarza
Share on other sites

Co prawda nie mam na swoim koncie żadnego robota, ale czytając ten wątek nie mogłem powstrzymać się od napisania kilku słów.

Naprawdę bardzo mi się podoba.

Bardzo czysto - starannie wykonany (z punktu widzenia modelarza 🙂), a przy tym tak jak piszą inni koledzy konstrukcyjnie prosty i chyba w tym też tkwi jego piękno.

Trzymam kciuki za Twoje kolejne konstrukcje.

Link do komentarza
Share on other sites

No to na jakiej zasadzie działa ten robot?
Czy krańcówka zwiera jak się ją naciśnie czy jest zwarta i jak się ją naciśnie to rozewrze?

Kolego, wisisz mi 2 zł 😅, przez Ciebie musiałem stępić ostrze mojego Victorinox'a. Tak wygląda krańcówka "od środka":

Jak łatwo zaobserwować proszę państwa na tym zdjęciu nóżka pierwsza jest zwarta z nóżką trzecią. Przejdźmy zatem do następnego zdjęcia, następny slajd proszę (clic 😅 )

Z tegoż zdjęcia wynika, iż gdy przyciśniemy metalowy dynks nóżka pierwsza jest zwarta z nóżką drugą. Dziękuję państwu za uwagę i cierpliwość 😅 . Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

A wiesz co to miernik? Najlepiej sprawdź sam, skąd my mamy wiedzieć jaki ty ten przycisk krańcowy masz? A ja Ci już dokładnie napisałem jak działa moja krańcówka (nawet dałem zdjęcia i musiałem zakończyć żywot jednej krańcówki), więc nie rozumiem Twojego pytania.

Link do komentarza
Share on other sites

Super prosta konstrukcja

GRATULACJE 😉

Kolego Le_Cheque jeżeli na czymś takim stępiłeś Victorinox'a to to była jakaś podróba 😎

Co do silników...

Widzę, ze do napędu użyta jest bateria 9V. Co jednak nie oznacza, że ona ma cały czas takie napięcie. To jest tylko NAPIĘCIE ZNAMIONOWE.

Pojedyncze ogniwo ma zakres napięć 1,5 - 1 V w zależności od aktualnego stanu naładowania oraz prądu obciążenia (charakterystyka rozładowania baterii: http://www.wamtechnik.com.pl/newsletter/02_2007/images/typy_04.jpg )

W momencie skoku obciążenia i zwiększenia prądu, co stanowi włączenie silników, napięcie spadnie na niej drastycznie (może nawet do 7V). Silniki serw mają podawany zakres napięć pracy 4,8 - 7,4 V. Nie sądzę, że będzie się coś złego działo z tym robotem zasilanym z 9V zwłaszcza, że 9V mają małą pojemność i będziesz musiał często ją wymieniać - to jest najgorsze, co grozi Twojemu robotowi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.