Skocz do zawartości

Robocik Wall-i :)


Le_Cheque

Pomocna odpowiedź

Witam, tak więc wczoraj późnym wieczorem po kilku godzinach lutowania elementów ukończyłem robota 🙂 Nie jest to wszystko ładnie na nim "umieszczone", bo np. płytka lata luzem, ale jest to wersja beta, żeby sprawdzić, czy to w ogóle będzie działać, robocik dość szybko jeździ i ładnie odbija się od przeszkód, jedynym minusem jest rozładowywanie baterii 9V w ok. 45 min.

Tak się prezentuje.

Następną konstrukcją jaką planuje będzie follow-liner.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam

Chciałbym zrobić takiego robota (to by był mój drugi robot pierwszy to był światłolub)

Mam zrobiony układ do tego robota tylko nie wiem czy będzie działał.

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4bae2f23e8b9e4384.png

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4bae2f3b59ee25785.jpg

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4bae2f50709f25352.jpg

Proszę o pomoc w tej sprawie

Link do komentarza
Share on other sites

witam

czy kolega Intrepid00, mógłby przesłać schemat montażowy jako plik do eagla lub innego programu w którym to robiłeś (tylko uprzedź wcześniej na czym to robiłeś)

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Czy kolega mógłby pisać po polsku? Proszę o poprawienie postu ponieważ jest niezrozumiały.

Link do komentarza
Share on other sites

Chce zbudować tego robota, jako że jest prosty i w miare efektowny, a moja wiedza i umiejętności elektroniczne nie pozwalają mi na coś bardziej ambitnego (jak na razie xD).

Tak więc chcę zrobić tego robota na płytce drukowanej, przynajmniej się nauczę wytrawiać 🙂

Udało mi się zrobić schemat w eaglu, jednak nie potrafię zaprojektować schematu ścieżek w eaglu, próbowałem kilka razy ale nic z tego mi nie wychodziło. Jeżeli ktoś mógłby stworzyć taki schemat i umieścić tutaj w temacie byłbym baaaardzo wdzięczny 😉

Mój schemat zamieszczam w załączniku.

EDIT@ Widzę, że jak na razie nie ma odzewu, jednak jeżeli znajdziecie chodź chwilkę wolnego czasu to czy moglibyście zrobić schemat ścieżek na płytce, bo jak pisałem mi to nie wychodzi. Takie coś na pewno przyda się nie tylko mi ale i innym, którzy zechcą zbudować wall-i'a 😉

wall-i_schem.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Kolego Intrepid00,

bardzo mi pomogłeś tym schematem płytki, tylko kilka rzeczy było tam zbędnych(tak sądzę), bo są po dwa miejsca na krańcówkę, jedna dla chyba dla goldpinów a obok z trzema nóżkami, ale bez sensu bo przecież nikt nie będzie wlutowywał mikrostyczników w płytkę..

A druga rzecz to jakies dodatkowe czerwone elementy obok kondensatorów i stabilizatorze napięcia, widać to na wizualizacji https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4bae2f3b59ee25785.jpg

Mam pytanie, dlaczego na filmiku zielone diody świecą cały czas a zielone się włączają dopiero po wykryciu przeszkody?? przecież wg. schematu obie powinny świecić razem.. chyba że czegoś nie rozumiem, albo te diodty powinienem odwrotnie wlutowac, ale to bez sensu xD

Na ostateczny efekt poczekam aż zrobię obudowę i koła to wtedy bedzie można ocenić czy działa na 100%, jak na razie jest gotowa tylko elektronika.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam , to mój pierwszy post na tym forum. zainteresowałem się robotyką niedawno, jestem na etapie gromadzenia narzędzi i części. Chciałbym złożyć tego robocika i mam pytanie: czym można zastąpić diody MN4148 ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.