Skocz do zawartości

Robocik Wall-i :)


Le_Cheque

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Schemacik:

Jak co to mnie poprawcie, bo możliwe, że go źle narysowałem. Wiem, że kondensatory są źle, bo nie narysowałem elektrolitycznych, a mikroprzełączniki są 4, ponieważ miał mieć jeszcze dwa pod spodem, żeby nie spadał ze stołu, ale stwierdziłem, że to nie wypali.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Doskonałe wykonanie - chylę czoła.

Konstrukcja banalnie prosta, aż dziw, że nikt tego jeszcze wcześniej nie zrobił.

Wykonanie na najwyższym poziomie a schemat zawstydził mnie...

Gratulacje dla autora i z niecierpliwością czekam na kolejną konstrukcję.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem za bardzo jak obliczyć (tzn. na pewno znalazłbym wzór w tablicach fizycznych, ale nie chciało mi się). Kondensatory sprawdzałem doświadczalnie na płytce stykowej (te były największe jakie posiadałem w domu i wydawało mi się, że najlepiej się nadawały)

Link do komentarza
Share on other sites

Gratulacje, gratulacje!!! młody kolego, prostota aż do bólu i można krzyknąć, kto zrobi prościej, można bez tzw. proców, kontrolerów itd.? mozna i ten sam efekt. Ja podobny układ zrobilem w 1966 lub 67 dokładnie nie pamiętam, czas trzymania przekażników regulowałem pojemnością elektrolitów, gniazda do szybkiej wymiany toczyłem z mosiądzu!!!. Nie było wtedy takich złącz, nie było diod krzemowych nie mówiąc o ledach! Urządzonko jeżdziło, podnośnik wyrzutni działał dzieki fotoelementowi selenowemu wielkości.... paczki papierosów, tak, tak, takie to były siermiężne czasy młodziutki kolego. Do gratulacji stawiam Ci piwo.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajna maszynka:)🙂 schemat prosty ladnie narysowany chociaż mam problemy z kilkoma elementami z tego układu może dlatego że sam robiąc jakis układ stosuje skróty myślowe i chyba tylko ja wiem jak to podpiąć🙂:) no robot na 5+🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No samo wykonanie rewelacyjne, podziwiam też schemat, taki odręcznie malowany z taką dokładnością to tylko w starych dokumentacjach widziałem.

Co do samego rozwiązania elektrycznego to muszę przyznać że z jednej strony tak proste że aż genialne, choć osobiście zmienił bym kilka drobiazgów.

Na schemacie prawdopodobnie znajduje się błąd, bo z tego co widzę silniki to wybebeszone serwomechanizmy, a te powinny być zasilane z 5V, a na schemacie dołączone są bezpośrednio pod 9V.

Jeszcze raz gratuluję projektu i czekam na następne.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm jak na 2 tygodniową znajomość robotyki to widzę w tobie geniusza. Ale serio oby tak dalej i żeby każda twoja konstrukcja była ładnie zrobiona. Chyba każdy lubi oglądać jak robot wygląda schludnie a nie trzyma się ledwo na śrubce lub trochę kleju

Link do komentarza
Share on other sites

Serwomechanizmy mają jeśli się nie mylę napięcie maksymalne 6V, podanie na nie 9V może spowodować przepływ większego prądu przez uzwojenia i przy zbyt długiej pracy może się to skończyć przepaleniem uzwojenia silnika.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.