Skocz do zawartości

Cięcie laserowe w zewnętrznych firmach


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Potrzebuję wyciąć dość skomplikowany wzór z blachy aluminiowej. Nie dam rady zrobić tego na własną rękę dlatego pomyślałem że warto było by to zlecić jakiejś zewnętrznej firmie. Problem w tym że nie wiem w jakich formach przyjmują one wzory?

Szukałem na ich stronach ale albo nie ma tam tego napisane albo ja nie umiem znaleźć. Domyślam się że dwg ale niestety nie posiadam prywatnie żadnego programu CAD. Myślałem o stworzeniu rysunku wektorowego zapisanego w pdf i konwersji do dwg ale strasznie dużo z tym zachodu.

Ideałem by było jakby znalazła się jakaś firma która wykonała by mi cięcie na podstawie rastrowego pliku pdf wykonanego w skali 1:1 (mam już ten plik narysowany). Mogę też udostępnić z podkładem w postaci siatki milimetrowej. Czy spotkaliście się z tym żeby firmy oferowały taką możliwość? Możecie mi którąś polecić?

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli udostępnię im pdf z podkładem milimetrowym to przyjmą to jako zwymiarowany rysunek techniczny?

Gdzie konkretnie przyjmują w pełni zwymiarowany rysunek techniczny w pdf albo oferują pomoc przy przygotowaniu pliku CAD?

Link do komentarza
Share on other sites

Jak duży ma być ten element??

Nie chcę robić jakiejś krypto(ani jawno)reklamy, ale pogadaj z kolegą JarekK. Wycina mi kiedyś kilka rzeczy na swojej frezarce. Wyszło świetnie, za nieduże pieniądze i szybko. I przede wszystkim myślę, że nie będzie problemu z formatem pliku.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Znaczna większość firm tworzących oprogramowanie CAD udostępnia swoje produkty za darmo do zastosowań niekomercyjnych. Tak więc możesz ściągnąć np: Autocada, Solid Edge z oficjalnych stron za darmo, i używać do projektów nie komercyjnych.

Link do komentarza
Share on other sites

Autocad za darmo? Może masz na myśli demo z ograniczeniem 30 dniowym?

Jeśli chodzi o demo 30 dniowe to odpada ze względu na to że chciałbym uzyskać w miarę powtarzalny efekt tzn. żebym np. za jakiś czas nie miał znowu tych samych problemów kiedy będe miał inny wzór.

Link do komentarza
Share on other sites

to ściągnij darmowegy qcad. obsługuje dxf i dwg więc nie ma problemów

Jest problem z tym że qcad wprawdzie jest darmowy ale... na linuksa a na windowsa nie. Myślę że instalacja/emulowanie systemu pod to wątpliwej jakości narzędzie też jest trochę przekombinowana?

Jeśli ktoś zna jakiś darmowy program typu CAD na widnows to też nie pogardzę.

Jeśli chodzi o darmowe dla studentów to muszę się wstrzymać do października :/ .

Po prostu chce znaleźć kogoś kto mi (oczywiście odpłatnie) przerysuje tego pdf'a do dwg lub firmę która przyjmie mi tego pdf'a?

Link do komentarza
Share on other sites

qcad jest również na windowsa, na stronie głównej może nie ma tego dobrze napisane ale w dziale download pierwsza pozycja to instalator na windowsa (8, 7, 2000, XP)

a jeśli chcesz to mogę Ci to przerysować w AutoCadzie (licencja studencka)

Link do komentarza
Share on other sites

Opieram się na informacjach które znalazłem w internecie że na windowsa jest ograniczenie do 100 godzin pracy i co 10/15 minut jest wymagany restart programu - nie wiem może są nieaktualne lub nieprawdziwe.

Co do przerysowania to trochę by z tym było zabawy, trzeba by to zrobić dokładnie, dałbym Ci to na podkładzie milimetrowym ale nie chce ci zabierać czasu. No chyba że umówimy się na określoną kwotę i Ci zapłacę?

Link do komentarza
Share on other sites

ja osobiście qcada nie mam zainstalowanego ale na oficjalnej stronie http://www.qcad.org/ nie znalazłem nic o ograniczeniach (moduł CAM ma jakieś w darmowej wersji)

przerysować mogę z taką dokładnością z jaką mi dostarczysz rysunki, na podkładzie milimetrowym to podejrzewam że te 0,5mm dokładności zobaczę. takie rzeczy jak zaokrąglenia krawędzi na tych symbolach z przykładu co wrzuciłeś będzie ciężko określić. zrobię to dla Ciebie z darmo więc jak nie będziesz zadowolony z efektu to poszukasz dalej 😋

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wojtek, żadna firma nie przyjmie ci takiego pdfa jako wzoru, grafika rastrowa nie nadaje się do cięcia bo ma przerwy w liniach, to powinna być grafika wektorowa. Pamiętam jakie ja miałem problemy jak oddawałem wzór do wycięcia z plexi w pdfie, i niby miałem grafikę wektorową a miałem w prawie każdym miejscu, gdzie powinny być łączenia, przerwy. Chcieli ode mnie pliki z Corela, czego dać im nie mogłem i jakoś poprawiali mój pdf.

Link do komentarza
Share on other sites

takie rzeczy jak zaokrąglenia krawędzi na tych symbolach z przykładu co wrzuciłeś będzie ciężko określić

No akurat jeśli chodzi o te 2 duże symbole po obu stronach to może być nawet z tolerancją kilka milimetrów byle by była zachowana symetria obrotowa tego kształtu i żeby oba symbole było rozłożone symetrycznie względem środka rysunku. jak przygotuje plik z podkładem to dam znać.

Link do komentarza
Share on other sites

na dobrą sprawę poradzę też sobie jak podasz mi jeden wymiar pionowy i jeden poziomy (najlepiej najdłuższe możliwe i jednoznaczne),
Dużym ułatwieniem byłoby gdybyś miał możliwość zaznaczenia środków otworów (nie wiem w jaki sposób to edytujesz/z czego eksportujesz do pdf'a) i zmiana grubości linii na takie jak są te symbole po bokach

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.