Skocz do zawartości

Kurs elektroniki, poziom I (podstawy) – #0 – wstęp, spis treści


Pomocna odpowiedź

@pankory miło słyszeć, że kurs jest pomocny! Niestety nie widzę, abyś zadał na forum jakieś pytanie pod żadną inną częścią kursu elektroniki. Tym samym nie mam tutaj żadnego pytania, które pozostało bez odpowiedzi. Żadne pytanie nie było też usuwane. Chyba to jakieś nieporozumienie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

dzień dobry

Jak i gdzie można zarejestrować te kursy, które kupiłem? Myślę, że powinno to być prostsze niż rejestracja w przychodni na NFZ?

Czy może mi ktoś pomóc? Gdzie wpisać te kody??

 

Lukasz

Link do komentarza
Share on other sites

@Lukasz1986 witam na forum 🙂 Adres do rejestracji podany jest na ulotce z kodem, czy pojawił się jakiś problem z działaniem strony?

Aktualizacja: widzę, że zestawy już zarejestrowane, cieszę się, że jednak zadziałało 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Mam już zestawy! Uważam, że warto nabyć kurs Forbot podstawy elektroniki. Więcej można się nauczyć niż w szkole na lekcjach fizyki. Kursy dają możliwość praktycznego działania, choć nie ukrywam, iż trochę już działałem amatorsko z czymś tam. Brakowało mi jednak wiedzy co do działania niektórych drobnych elementów jak tranzystory, układy czasowe, itp. Teraz to już wiem więcej przez te dwa dni odkąd mam kursy. Zachęcam do nauki elektroniki Drodzy Majsterkowicze. Myślę, iż warto nabyć zestawy aczkolwiek trzeba czasem sięgnąć do innej literatury jak np. Charles Platt. Po prostu pewne elementy są tutaj mniej wyjaśnione, a tam więcej i na odwrót. Chłonąć wiedzę zewsząd trzeba. Myślę, iż Botland ma dobre produkty. Polecam. 

A w załączniku mój "przerzutnik astabilny" z wersją audio!    Czy da się to zrobić jednak z zastosowaniem układu NE 555??? .... Zobaczymy.

Screenshot_20240216-113425.png

Aktualizacja:

Aha! A jakie kursy polecacie jeśli chodzi o Arduino dla początkujących?  Tak aby można było coś podziałać z tymi elementami, które mam. Proszę o informacje.

Dobrze by było aby np kurs Techniki Cyfrowej był również dostępny w formie książki papierowej lun w formie pdf. Prośba dla autorów kursu.

Czy będzie np. kurs elektroniki poziom III?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Lukasz1986 miło słyszeć, że się podoba! Jeśli chodzi o kurs Arduino to polecam ten: https://kurs.forbot.pl/arduino - zaczyna od niego wiele osób 🙂 Kurs techniki cyfrowej na ten moment dostępny jest jedynie w formie kursu online, ponieważ jest trochę krótszy od pozostałych kursów, więc na ten moment nie zdecydowaliśmy się na wydawanie go w formie książki.

8 godzin temu, Lukasz1986 napisał:

Czy będzie np. kurs elektroniki poziom III?

Pierwotnie kurs Techniki Cyfrowej był przez nas właśnie traktowany jako kontynuacja kursów elektroniki, możliwe, że w przyszłości ta seria zostanie rozbudowana 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A czy ten kurs Techniki Cyfrowej można otrzymać w formie pdf? Bardzo przydałby mi się pdf. Wolę uczyć się z wydrukowanego.

Wyświetlacz działa. Sam odlicza, na razie od 0 do 9 z możliwością regulacji częstotliwości! Po prostu. Raz czas leci szybciej, raz wolniej jak w życiu. 

IMG_20240220_170253.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Kurs rewelacyjny, ale nie doskonały. Mam dwie małe, ale dla postrzegania i skupienia się na analizie istotne uwagi:

1. Niektóre schematy czy zdjęcia, wykonane w małym formacie po kliknięciu otwierają się w osobnym okienku, ale niestety nie zmieniają rozmiaru - nie powiększają się. A szkoda, bo czasem człowiek chce zobaczyć coś czy przeanalizować w większym powiększeniu. Zwłaszcza przy GIF-ach, np. w lekcji 7B - GIF "Schemat budowanego przerzutnika bistabilnego", czy GIF "Działanie przerzutnika bistabilnego w praktyce". Powiększony gif powinien zasłaniać to co jest pod spodem, bo inaczej to człowieka rozprasza.

2. Odnośniki

Można by jakoś wyróżnić odnośniki, na zielono zaznaczanie wskazanie na to, że warto do tego kursu dokupić zestaw elementów na których należy ćwiczyć.

Na czerwono zaznaczacie rozszerzenia - odnośniki do innych artykułów omawiających coś związanego z bieżącym tematem, np. w lekcj 7a (o tranzystorach) odsyłacie do rozszerzenia "Jak dobrać rezystor do diody? Różne metody zasilania LED!", ale również "Dla początkujących: czym jest datasheet?".

Wydaje mi się że można byłoby zróżnicować takie rozszerzenia na:

- "Ważne" (np. kolor czerwony) - tu przykładem jest "Jak dobrać rezystor do diody? Różne metody zasilania LED!" w miejscu, gdzie budujemy właśnie na lekcji pierwszy układ z tranzystorem i diodą.

- "Mniej ważne", które i tak pojawią się w dalszej części (np. kolor pomarańczowy) i tu przykładem jest "Dla początkujących: czym jest datasheet?".

 

A poza tym brak zastrzeżeń - kurs doskonały. Gratuluję pomysłu.

Ryszard

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.