Skocz do zawartości

Kurs elektroniki, poziom I (podstawy) – #0 – wstęp, spis treści


Pomocna odpowiedź

Rewelacyjny kurs! Przede wszystkim łączy on zdobytą wiedzę teoretyczną z możliwością praktyki. Poniżej podrzucam własną recenzję na ten temat. Chciałbym ułatwić podjęcie decyzji tym osobom, które jeszcze wahają się przed przystąpieniem do kursu. Naprawdę warto! 😉

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Wejmon witam na forum i dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że kurs był pomocny! Super film - miła niespodzianka, na pewno niedługo udostępnimy go na naszym Facebooku 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, krótka opinia, no to jazda. Kurs pisany w bardzo przystępny sposób, znajomym już poleciłem😉

Grafiki i schematy bardzo wyraźne, a czytanie treści nie powoduje znudzenia tematem, wręcz mobilizuje do zapoznania się z kolejnymi. Pozdrawiam 😀 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, zbliżam się do końca kursu podstawy elektroniki 1 🙂  Kurs prowadzi jak za rękę, krok po kroku. Napisany jest bardzo łatwym językiem i z powodzeniem mógłby zastąpić podręczniki szkolne młodszym odbiorcom. Bardzo pomocne porównania do wody i filmiki. Kurs drugi już na mnie czeka. Pozdrawiam i dziękuje za całą ciężką pracę włożoną w przygotowanie materiałów! 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Wg. popularnej opinii:" W miarę jedzenia apetyt rośnie". Istotnie, mój apetyt rośnie z każdym przeczytanym artykułem kursu. Dojechałem do tranzystorów i tranzystorów MOSFET.W tej części kursu są one dość pobieżnie potraktowane. Chcę więcej. Muszę poczytać o układach tranzystorów ze wspólną bazą, wspólnym emiterem  i wspólnym kolektorem. Chcę także czegoś więcej o MOFSET. Są w kursie odsyłacze do artykułów rozszerzających wiedzę - chętnie z nich skorzystam. Gratuluję Panom twórcom tego kursu. Uważam, że droga, którą przyjęliście Panowie by przekazać wiedzę o elektronice jest tą chyba najwłaściwszą.

Pozdrawiam.

Józek

Link do komentarza
Share on other sites

Kurs jest bardzo przystępny, do występujących zjawisk i pojęć wykorzystane są dobre porównania. Projekty są praktyczne i pozwalają zrozumieć występujące właściwości i działania elementów. Nie wątpię, że spróbuję kolejne kursy (elektronika II, Arduino). Serdeczne dzięki za przygotowanie tego i innych kursów.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny artykuł 😀. Już nie mogę się doczekać kolejnego. Mam tylko jedno pytanie odnośnie tranzystorów typu mosfet. układ z diodą działa poprawnie. Przykładając napięcie między bramkę a zródło, napięcie faktycznie płynęło pomiędzy zródłem a drenem co skutkowało zapalenie diody. Jednak gdy przez przypadek odpiął mi się kabel z bramki od dodatniej szyny zasilania dioda nadal się świeciła. I tu moje pytanie dlaczego tak się dzieje? Proszę o odpowiedz.

Link do komentarza
Share on other sites

@kamilllllll wynika to z pojemności, która podtrzymuje działanie układu (pisząc w dużym uproszczeniu) - zerknij do komentarzy pod konkretną częścią kursu, znajdziesz tam bardziej szczegółowe informacje na ten temat 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker 
Cześć! Na prośbę w kursie zostawiam komentarz. Jestem bardzo zadowolny z tego całego kursu. Dotarłem do tematu rezystorów MOSFET i jestem oczarowany możliwościami jakie daje cała elektronika, a to dopiero kurs I poziomu podstawowego, gdzie cała logika do tej pory istnieje tylko na poziomie odpowiedniego połączenia ze sobą elementów na płytce stykowej. Jestem już ciekaw co potem bedzie można robić za pomocą mikrokontrolerów 🙂

Największy problem miałem przebrnąć i zrozumieć ideę tranzystorów. Trochę poczytałem w necie, trochę tutaj po forum i na pewno nie rozumiem tego na poziomie eksperckim, ale mysle, że obecny stan mojego zrozumiena tematu jest na razie wystarczający, aby wykorzystać tranzystor 🙂

Btw. nie wiem jak u innych, ale u mnie nie łądują się komentarze pod kursami😞

Edytowano przez FTNewbie
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.