Skocz do zawartości

Kurs elektroniki, poziom I (podstawy) – #0 – wstęp, spis treści


Pomocna odpowiedź

kurs_elektroniki_0.thumb.png.5f91e3cba7472a2b88672ce0b6a702f9.png

Kurs elektroniki od podstaw to seria poradników, dzięki którym już tysiące osób przekonało się, że elektronika może być wciągającym zajęciem. Poznaj świat rezystorów, tranzystorów oraz diod, wykonaj praktyczne ćwiczenia i zacznij samemu budować elektroniczne urządzenia.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, w związku z tym, że od małego słyszałam, że elektronika/elektryka to "męskie sprawy" i żebym zajęła się babską robotą 🙄 ale im jestem starsza tym bardziej mam te komentarze w d..ie, tzn. w poważaniu 😋 od miesiąca szukam materiałów/książek/ informacji w necie żeby poznać podstawy podstaw elektryki ale bezskutecznie bo zazwyczaj coś już w temacie trzeba wiedzieć i nie jestem w stanie tego przeczytać. No ale do sedna... Bardzo zrozumiały tekst, jasne ilustracje i nie ma technicznego bełkotu, który na tym etapie byłby dla mnie zniechęcający 🙂 zrobiłam wszystkie ćwiczenia z lekcji 1 także duma mnie rozpiera i mam chęć na więcej 😎 bardzo cieszę się, że tutaj trafiłam dziękuję Panowie 🙂

Edytowano przez darusia_g01
doprecyzowanie :)
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@darusia_g01 witam na forum i bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂 Cieszę się, że kurs był pomocny i w takim razie zachęcam do wykonywanie ćwiczeń z kolejnych artykułów. Może teraz pora zabrać się np. za programowanie Arduino? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Zestaw zakupiony i odpakowany. Zabieram się do kursu. Co prawda czytałem już trochę na sucho z 5 lekcji by zapoznać się z tematem i naprawdę polecam bo opisane jest bardzo zrozumiale.

Pozdrawiam
Ruby

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wspaniały kurs. Po jego ukończeniu chce mi się dalej uczyć elektroniki i już zamówiłem poziom 2. Mam nadzieję że kiedyś uda mi się dojść do realizacji fantastycznych projektów na Arduino. Dziękuję wszystkim, którzy są odpowiedzialni za jego powstanie. Oby tak dalej. 🙂

 

Edytowano przez Barteks873
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Barteks873 dzięki za miłe słowa, cieszę się, że kurs był pomocny 🙂 Powodzenia w dalszych eksperymentach z elektroniką! Za 1-2 tygodnie pojawi się nowa wersja drugiego poziomu kursu elektroniki, więc na pewno będziesz zadowolony. Oczywiście zestaw elementów, który już zamówiłeś cały czas będzie aktualny 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Wszystkich. Piszę tą opinię ponieważ Wasz kurs bardzo mi się podoba i mam zamiar zrobić co najmniej cztery z nich. Tak się składa, że skończyłem kiedyś 5-letnie technikum telekomunikacyjne gdzie uczyłem się bardzo dużo i bardzo intensywnie elektrotechniki, elektroniki analogowej i cyfrowej, ale tak na prawdę nigdy jej nie pojąłem. Jak sobie o tym pomyślę to nadal nie mogę uwierzyć, że spędziłem tam tyle czasu, a tak nie wiele zrozumiałem. Oczywiście teorię trzeba było zdać i de facto się jej nauczyć, były pracownie elektryczne i elektroniczne, generatory, oscyloskopy, trenażery, bardzo nowoczesne jak na owe czasy, ale nikt nie przekazał mi w prosty i intuicyjny sposób jak to wszystko działa i co z tym można zrobić. Pomimo tego pracuję w branży Audio-Video, która oczywiście jest pokrewna, ale stawiam sobie za punkt honoru, aby jednak elektronikę zrozumieć, a szczególnie programowanie. Dlatego pokładam nadzieję w tym kursie i jak na razie zaczynam rozumieć to co kiedyś na siłę wbijałem do głowy. A to już duży plus dla Was za podejście do sprawy. Pozdrawiam serdecznie! 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Diaku bardzo dziękuję za taką opinię - miło słyszeć, że nasze kursy są pomocne również dla takich osób, które miały wcześniej styczność z elektroniką. Życzę udanych eksperymentów i zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Świetny kurs! Idealnie wprowadza do elektroniki stosując ciekawe przykłady. Jedyny rozdział, który według mnie jest nie na miejscu to cewki - wydaje mi się, że być może za wcześnie i bez żadnego przykładu - ciężki temat do zrozumienia! W każdym razie super robota!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Jcob21 dzięki, miło słyszeć, że kurs Ci się spodobał! Cewki są ogólnie mało "wdzięcznym" tematem na początek, ale musieliśmy przemycić informacje na temat tych układów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.