Skocz do zawartości

Gdzie i jaki kupić materiał (prosty w obróbce) ?


KosmicznyGruz

Pomocna odpowiedź

Otóż tak:

Potrzebuję kilku rodzajów materiału:

-Do robota podwodnego (jakiś wytrzymały, prosty w obróbce materiał, no i prosty do naprawy uszkodzeń)

-Do tabletu (też musi być prosty w obróbce (najlepiej do cięcia nożem, ale twardy (nie do uszkodzenia rękami) - nie mam żadnych elektronarzędzi ani nikogo w mieście, kto by się tym zajął)

Nie znam się na elektronice, a co dopiero na materiałach, także nie wymagajcie ode mnie szczegółów w pierwszym poście tematu 🙂

Więc jakie materiały mi doradzicie i gdzie je dostanę ?

Link do komentarza
Share on other sites

Mechano, bo na elektronice do tego nie muszę się znać, jest tyle gotowych części :3

Treker, Dlatego główny system podwodnego robota zrobię na sucho i tylko wymienię po testach, a obudowę będę testować na najtańszym klonie Arduino jaki znajdę i elektroniką do silników za 5 zł 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeżeli coś ma być wytrzymałe, proste w obróbce, wodoodporne i łatwe do naprawy uszkodzeń, to albo nie istnieje, albo jego cena jest kosmiczna.

Jeśli chciałbym (a nie chcę) zrobić coś co się zanurza i nie przecieka, to:

1. Poszukałbym informacji na forach modelarskich w działach modeli okrętów podwodnych.

2. Jedyne co by mi przyszło do głowy w kategorii DIY to zrobienie korpusu z tworzywa jakoś skręcanego z uszczelkami, ale do tego nawet posiadanie prostych elektronarzędzi nie wystarczy, to już wymaga zaawansowanej obróbki.

Tablet to bym chyba komuś zlecił na drukarce 3D do zrobienia.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy druk 3D będzie rozwiązaniem. Po pierwsze zlecenie komuś druku kadłuba do łodzi podwodnej rozsądnej wielkości będzie drogie, po drugie hobbystyczne drukarki praktycznie kończą się na 20x20x30cm, po trzecie wydruki 3d słabo przenoszą siły.

Link do komentarza
Share on other sites

Chumanista, po pierwsze KD pisał o drukowaniu obudowy do tabletu. po drugie prawda, ale wydruk 3D nie zawsze oznacza wykonanie czegoś w całości na drukarce - pierwszy przykład z brzegu: reprap sam w sobie, jakikolwiek. Posiada i części drukowane i pręty gwintowane lub profile na konstrukcję. Po trzecie stwierdzenie, że "wydruki 3D słabo przenoszą siły" - WTF. Możesz wydrukować z ABSu część, która jest mocniejsza niż spełniająca takie samo zadanie wykonana z metalu - wszystko zależy od geometrii modelu.

Link do komentarza
Share on other sites

Myślałem o łodzi podwodnej, przepraszam nie doczytałem. Więc obronię to co napisałem w tym kontekście.

Łączenie wielu części w czymś co ma być wodoszczelne i wytrzymywać napór wody ze wszystkich stron powoduje powstawanie dodatkowych miejsc w których mogą pojawiać się przecieki oraz uszkodzenia na skutek nierównomiernych sił. A owszem zależy od geometrii ale woda daje duże siły ze wszystkich stron więc nie da się łatwo użyć orientacji warstw na swoją korzyść.

Jeśli chodzi o obudowę do tabletu druk 3D jak najbardziej ma sens.

Link do komentarza
Share on other sites

Ktoś coś mówił o druku 3D, to przyszłem (bo blisko). Ogólnie, to się polecam 😃

Łódź podwodną faktycznie ciężko wydrukować, ale w przypadku zastosowania rur pcv jako głównych elementów konstrukcyjnych, a wstawek z drukarki 3D - jak najbardziej.

Tablet może być ciężko, bo u mnie bezpieczne pole robocze to 18x18x18cm - przy drukowaniu po przekątnej, może mieć jakieś 25cm długości. Ale można wydrukować dwie części i je połączyć jakoś ze sobą - wymaga to odrobiny kombinowania, ale jest jak najbardziej możliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie do tabletu potrzebowałbym 25x15cm, 15x5cm i 25x5cm...

Co do robota podwodnego to rzeczywiście pójdę gdzie indziej 🙂

Chumanista, Pytam się jeszcze raz-po co mi się znać na elektronice skoro użyję gotowych komponentów, a tylko kod napiszę sam ?

Link do komentarza
Share on other sites

KosmicznyGruz, Nie wystarczy Ci zamknięcie jednego tematu za ataki na mnie?

Po to że znajomość elektroniki znacznie pomaga w debugowaniu, a gotowe moduły mają swoje ograniczenia. Poza tym można sporo oszczędzić robiąc moduły samemu i uzyskać dokładnie to czego potrzeba do konkretnego projektu.

Moja drukarka ma 30x20x20 i normalnie zrobiłbym to za koszt materiałów bo projekt brzmi ciekawie, ale nie będę już chrzanił i wracam do czytania Wikipedii..

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.