Skocz do zawartości

Szukam silnika


lessi

Pomocna odpowiedź

Witam jestem nowy na tym forum i potrzebuję waszej pomocy.

Szukam silnika który kiedyś zainteresował mnie na sklepie podczas szukania przekładni pololu, silnik ten miał wymiary standardowych silników z chińskich zabawek 25x20x15 i wałek 2mm wyglądał kosmicznie ale miał magnesy neodymowe i w porównaniu do innych bardzo dobre parametry

Za pomoc dziękuje i pozdrawiam Leszek

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Ten silnik widziałem w sklepie internetowym i mam nadzieje że ktoś na tym forun wie gdzie znajdę taki silnik na magnesach neodymowych.

I jeszcze wiem co robię i gdzie kładę nie mam alzheimera poprosiłem o pomoc bo chce pomóc synowi zrobić prezent na urodziny

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szukałem na sklepach gdzie mają w ofercie przekładnie pololu bo kiedyś z 2lata temu na takim sklepie go widziałem cena była około 45zł i zależy mi na tym silniku bo był na magnesach neodymowych co znacznie wpływa na jego moc

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie, moc bierze się z momentu i z prędkości obrotowej, bo jest ich iloczynem. Może lepiej napisz czy potrzebujesz tego czy tego czy obu na raz tj, jakiego momentu przy jakiej prędkości. W uwagi na charakterystyczny przebieg momentu w funkcji prędkości silniki DC dostarczają maksimum mocy w połowie zakresu. A to znaczy, że muszą się naprawdę nieźle kręcić żeby oddać to na co zostały zaprojektowane. Wszystkie inne przypadki (małe obroty i duży moment lub duże obroty i mały moment) pokrywane są przez przekładnie tak liczone, by silnik pracował właśnie w punkcie mocy (lub sprawności) maksymalnej. A najlepiej napisz do czego to potrzebujesz - od razu wyjdzie czy dobrze myślisz.

Link do komentarza
Share on other sites

Potrzebuje ten silnik na magnesach neodymowych do podniesienia momentu obrotowego w przekładni planetarnej ale nie chcę za mocno zwiększać prędkości syn buduje clawlera i potrzebny jest moment nie prędkość a jeszcze musi silniki mieć wymiary takie jak podałem wyżej 'spotykany w większości chińskich zabawek' bo inaczej nie wejdzie do obudowy i nie będzie wyglądał jak oryginał.

Ten silnik co podałem link wyżej jest do śmigłowca na bardzo wysokie obroty i jest za duży.

Teraz żałuje że nie kupiłem tego silnika tylko zamontowałem inną przekładnie ale to był inny projekt dram do ASG:))

Link do komentarza
Share on other sites

lessi, mam silniki z magnesami neodymowymi ale powiem szczerze, że spodziewałem się trochę innego działania. Jednak neodymowe magnesy nie nadają się do takich zastosowań albo po prostu wirniki są z kiepskiej jakości stali. Już piszę dokładniej, magnesy mają bardzo silne pole magnetyczne i bardzo trudno, jeśli w ogóle, przekręcić silniczek za ośkę. Po prostu pole magnetyczne tak mocno trzyma wirnik w ustalonej pozycji. Do tego odniosłem wrażenie, że wirnik się namagnesował i w jednej pozycji trzyma mocniej niż w pozostałych. Powoduje to, że nie za bardzo da się regulować obroty bo dolny limit obrotów jest dość wysoko i silnik po prostu się zatrzymuje a uzwojenia się grzeją. Moment jest większy to prawda ale nie wiem czy warto biorąc pod uwagę, że żywotność silnika jak i mostka, który będzie nim sterował się skróci w porównaniu z silnikiem ze zwykłymi magnesami.

Link do komentarza
Share on other sites

[ Dodano: 27-12-2015, 13:00 ]

Ten silnik http://rc-team.pl/xtreme-czesci-tuningowe/25230-xtreme-xtreme-silnik-napedowy-180se-b-lama-esl032.html jest podobny nie znalazłem wymiarów no ale mi zależy na mocy a nie prędkości

To na pewno nie jest silnik neodymowy. Fakt zastosowano w nim "mocniejsze" magnesy, ale na bank nie są to magnesy neodymowe. Rozbierałem takie silniki jak kiedyś miałem śmigłowiec Lama.

To jest na przykład silnik z magnesami neodymowymi: ELM170 High Torque 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.