Skocz do zawartości

Przebiegły Tyran Podstępności


Pomocna odpowiedź

Oceniać konstrukcji nie będę, bo to nie robot. Mogę jedynie ocenić głupotę osoby, która wjeżdża do lasu i bawi się ogniem. Na przyszłość, nagrywaj pozostałe filmiki tego typu u siebie w ogródku, może tam nie spowodujesz żadnych szkód, ani nikomu nie zrobisz krzywdy.

Link do komentarza
Share on other sites

morelo, jakiekolwiek zabawy z ogniem w lesie są co najmniej głupotą według mnie. To, że nic się nie stało nie zwalnia nikogo z myślenia i choć odrobiny zdrowego rozsądku.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak ktoś jest odpowiedzialny i ogarnięty to nie spowoduje pożaru, bez przesady - nawet jak pójdzie coś nie tak od iskry d pożaru jest cały ciąg zdarzeń i wiele czasu na kontrreakcję. Poza tym tymi tekstami o pożarze i lesie ubliża się normalnemu człowiekowi, że nie ma wyobraźni, odpowiedzialności i w ogóle ....

@morelo - weź się zastanów człowieku co piszesz..., oceniasz wygląd i koła?? a pomysł, samozaparcie, realizacja?? a napisz taki kod, który będzie to wszystko ogarniał, komunikował i koordynował pracę trzech płytek etc.

Myślenie: "jak ktoś zrobił coś fajnego - to ja wyszukam jak najwięcej wad, żeby czasem zbyt dobrze się nie poczuł". Chyba nie tędy droga w tym hobby? Nie sądzisz??

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Konstruktywna krytyka jest pożądana, a koła rzeczywiście wyglądają, jakby miały zaraz odpaść. Nie umniejsza to docenienia włożonej pracy, ale wskazuje rejony, które warto by poprawić.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@morelo - weź się zastanów człowieku co piszesz..., oceniasz wygląd i koła?? a pomysł, samozaparcie, realizacja?? a napisz taki kod, który będzie to wszystko ogarniał, komunikował i koordynował pracę trzech płytek etc.

Oceniłem to co dramat moim zdaniem i tyle reszta ok 🙂

Myślenie: "jak ktoś zrobił coś fajnego - to ja wyszukam jak najwięcej wad, żeby czasem zbyt dobrze się nie poczuł". Chyba nie tędy droga w tym hobby? Nie sądzisz??

To nie jest wyszukiwanie wad, napisałem moje zdanie na ten temat co wygląda źle i tyle, ty się nie zgadzasz może nie widzisz tych wad, ale ja dbam o estetykę i to zawsze biorę pod uwagę. Jeszcze WD potrzeba bo coś zgrzypi na filmiku 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

świetna konstrukcja, gratulacje !!! Zbyt tu mało pozytywnej energii, bo ludzie prawdopodobnie Ci zazdroszczą i/lub są malkontentami

W czym jest świetna? bo moim zdaniem najprostsza, przynajmniej przeniesienie napędu bo to od razu widać silniki taśmą powijane, koła dramat. Owszem na marsa to nie poleci ale starajmy się ładnie i estetycznie wykonywać, popieram każdy projekt który sami wykonujemy i doceniam ale nie nazwę tego świetną konstrukcją.

ElektronicznySt I czego mam zazdrościć?

GniewnyGawron94 bez obrazy zmień koła i pokaż trochę w terenie.

A ja nazwę. Proponuje abyś się najpierw dowiedział co to jest przeniesienie napędu zanim napiszesz takie bzdury. Co ma przeniesienie napędu do tego że silnik jest owinięty taśmą? Poza tym taśma jest tylko po to aby chronić silnik przed pyłem, wodą itp. Pod nią są 4 śruby m-szóstki na których silnik jest przykręcony więc zapewniem że trzyma się dobrze i nie odpadnie, prędzej cały zawias się urwie na spawie.

Oceniać konstrukcji nie będę, bo to nie robot. Mogę jedynie ocenić głupotę osoby, która wjeżdża do lasu i bawi się ogniem. Na przyszłość, nagrywaj pozostałe filmiki tego typu u siebie w ogródku, może tam nie spowodujesz żadnych szkód, ani nikomu nie zrobisz krzywdy.

Nie pomyślałeś może że oznaką zdrowego rozsądku może być nagrywanie takiego filmiku w lesie gdzie nikogo nie ma niż u siebie w ogródku gdzie wszędzie wkoło mieszka pełno ludzi? Chyba znacznie trudniej spowodować też jakieś szkody w miejscu w którym są same drzewa i krzaki niż w mieście. Trochę myślenia. Apropos ognia to jak to sobie wyobrażasz spowodować pożar taką rakietką? Zwłaszcza jak zaczyna sie palić w metalowej rurce a kończy 5 metrów nad ziemią. Nawet jakby to był mój cel żeby coś tym podpalić to byłoby trudne a co dopiero jak pilnuje żeby się właśnie nie paliło. Równie dobrze mi może bateria w telefonie wybuchnąć i podpalić las a jakoś to nie jest powód żeby nazywać głupimi ludzi chodzących z telefonami do lasu.

morelo, jakiekolwiek zabawy z ogniem w lesie są co najmniej głupotą według mnie. To, że nic się nie stało nie zwalnia nikogo z myślenia i choć odrobiny zdrowego rozsądku.

Powiedz to wszystkim biwakowiczom, harcerzom, ludziom którzy wymyślili prawo pozwalające na palenie ognisk w lesie w wyznaczonych miejscach i pierwszemu człowiekowi który wyszedł z jaskini i rozpalił ognisko dzięki któremu teraz siedzimy przed komputerami a nie zwisamy z gałęzi w dżungli.

Link do komentarza
Share on other sites

Zawsze mnie bawiła różnica w podejściu komentarzy i ocen pomiędzy Europą i Stanami. Widzę, że młodsi koledzy już się przestawiają na styl amerykański i mają problem ze stylem europejskim. Zatem wyjaśniam:

Jeśli Amerykanin w ocenie pracownika napisze: "nie mam nic do powiedzenia na temat jego pracy", to znaczy to mniej więcej tyle, że uważa go za ostatniego debila i fajtłapę, który przez cały czas nic nie robił, a jeszcze psuł innym pracę.

Jeśli Europejczyk napisze: "nie mam nic do powiedzenia na temat jego pracy", to znaczy to, że ten człowiek jest geniuszem wykonującym wszystkie swoje obowiązki idealnie i w terminie, wykazującym się inicjatywą i jeszcze pomagającym innym.

Po prostu zarówno jeden jak i drugi uznają inne rzeczy za warte wzmianki. Potraktowałbym tutaj krytykę kolegi tak, jakby zaczynała się od gratulacji i piań zachwytu z wykonania niebagatelnego wszak projektu -- które zostały wycięte jako oczywiste, żeby przejść od razu do sedna, czyli tego, co ewentualnie można by jeszcze ulepszyć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A ja nazwę. Proponuje abyś się najpierw dowiedział co to jest przeniesienie napędu zanim napiszesz takie bzdury. Co ma przeniesienie napędu do tego że silnik jest owinięty taśmą? Poza tym taśma jest tylko po to aby chronić silnik przed pyłem, wodą itp. Pod nią są 4 śruby m-szóstki na których silnik jest przykręcony więc zapewniem że trzyma się dobrze i nie odpadnie, prędzej cały zawias się urwie na spawie.

Nie wiem jak przykręciłeś silnik i po co ta taśma, bo nie napisałeś wcześniej, a zdjęcia trochę kiepskie, myślałem ze na tej taśmie wisi wszystko. Teraz wiem ze nie. Ale

ta taśma na silnikach to tylko utrudnia chłodzenie 🙂 załóż radiatory ewentualnie rurki alu będzie i chłodzić i chronić wszystko. Ale w sumie rób co chcesz 🙂

Nie denerwuj się przyjmij to jako rady a nie krytykę

Proponuje abyś się najpierw dowiedział co to jest przeniesienie napędu zanim napiszesz takie bzdury.

Hm akurat wiem co to przeniesienie napędu jeden pojazd już zbudowałem kliknij

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.