Skocz do zawartości

Kurs elektroniki II - #13 - QUIZ, podsumowanie


Komentator

Pomocna odpowiedź

Bardzo dobry kurs - duży nacisk na uproszczenie niekiedy zawiłych zagadnień, ciekawe układy i aktualizacje wpisów na bieżąco. Takich kursów szukałem, już otrzymałem kolejne 2 kursy: podstawy lutowania oraz elektroniki cyfrowej. Polecam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kolejny solidnie opracowany kurs, stanowiący kontynuację kursu elektroniki na poziomie I. W tym przypadku widać, że z uwagi na wzrost złożoności omawianych zagadnień pojawia się trochę więcej teorii, jednak nie jest to żaden mankament, bo twórcy ponownie kładą duży nacisk również na część praktyczną. Osobiście muszę przyznać, że złożenie i testowanie niektórych układów zawartych w tym kursie przyniosło mi dużo radości. Zapewne wszyscy Ci, którzy etap nauki w szkołach mają za sobą, zgodzą się ze mną, że tak pozornie trywialna idea jak "nauka przez zabawę" nie jest wcale taka prosta w realizacji - natomiast ten kurs, podobnie jak jego poprzednik, radzi sobie w tym zakresie doskonale.

 

Jeśli powstanie kiedyś kurs elektroniki na poziomie III, to deklaruję swoje uczestnictwo w nim. Na razie jednak przystępuję do kursu z techniki cyfrowej, który również zapowiada się ciekawie.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@cd2dot0 dziękuję za miłe słowa cieszę się, że kurs był pomocny 🙂 Kurs techniki cyfrowej był właśnie pomyślany jako kontynuacja tego kursu, więc idziesz dobrą drogą. Życzę kolejnych udanych eksperymentów z elektroniką w praktyce!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mniej więcej tydzień temu pisałem komentarz dotyczący I poziomu kursu podstaw elektroniki. Tak bardzo mnie to wciągnęło, że właśnie skończyłem drugą część kursu i zauważyłem znaczne postępy. Jako kolejny kurs wybrałem kurs lutowania, za który zabieram się od razu, ponieważ już na mnie czeka. 

Nauka z Forbotem to czysta przyjemność! Wszystko opisane prostym językiem (idealnie dla początkujących) i godne polecenia! 😄 

Pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Zvarsa napisał:

Nauka z Forbotem to czysta przyjemność! Wszystko opisane prostym językiem (idealnie dla początkujących) i godne polecenia! 😄 

Miło słyszeć, cieszę się, że się wciągnąłeś! Kurs lutowania to dobry pomysł, później warto zająć się kursem techniki cyfrowej: https://kurs.forbot.pl/tc

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.