Skocz do zawartości

Kurs elektroniki II - #13 - QUIZ, podsumowanie


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@FTNewbie faktycznie, kurs jest trudny. Jestem jednym ze szczęśliwców którzy dotarli do końca, ale przyznam że wymaga to czasu i chęci. Powodzenia w nauce, na forum masz też początek... serii którą pisałem odnośnie minimalizacji funkcji w technice cyfrowej. Może Ci się przydać po przerobieniu właściwego kursu TC.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

I dotarłem do końca. sporo wiedzy trzeba przyswoić i kilka wzoròw. Najbardziej chyba czujnik przeszkòd dał popalić bo raz chciała świecić dioda IR a innym razem nie świeciła i prace domową też dało radę przenosząć fotorezystor żeby masę wpuszczał po oświetleniu 🙂. 
Może teraz technika cyfrowa. Ogòlnie super kurs.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kurs jest ok, ale dla mnie znacznie nudniejszy od pierwszej części, która bardzo mi się spodobała. I stwierdzenie "Poziom trudności tej serii jest tylko minimalnie wyższy" (w odniesieniu do kursu elektroniki I) jest według mnie naciągane. Ale widzę, że opinie są same pozytywne to pewnie ze mną jest po prostu coś nie tak 😛

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak część pierwsza, super kurs, wielkie dzięki dla autorów, może przeskok poziomu był dosyć spory, ale może to tylko takie odniosłem wrażenie. Mam nadzieję, że w przyszłości powstaną kolejne kursy. Pozdrawiam Kuba

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przerobiłam KP 1 oraz KP 2. Super kursy dla początkujących! Na pewno jeszcze będę korzystać z tej wiedzy, żeby sobie utrwalić podstawowe zagadnienia 🙂 Podczas kursów zastanawiałam się tylko, że fajnie jakby w którymś momencie kursu było wyjaśnione/pokazane jak powstają takie schematy (sposób dobierania elementów i przeprowadzanie obliczeń). Chociaż ciężko mi powiedzieć czy ta dodatkowa wiedza jest odpowiednia do kursów obejmujących podstawy elektroniki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Susanna cześć, dziękujemy za pozytywne komentarze 🙂 Nawiązując do twojego zapytania, ma to sens ale to były dobry materiał na późniejszą naukę. Na początku nie jest to potrzebne, a wiele zagadnień elektroniki analogowej znajdzie zastosowanie co najwyżej w przetwarzaniu audio.

Link do komentarza
Share on other sites

Super kurs! To już drugi, który ukończyłem i nie mam zamiaru na tym kończyć (teraz chyba zacznę z Arduino kombinować). Ogółem świetna robota. Pozdrawiam! 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Polecam z całego serca Kurs Podstaw elektroniki poziom I oraz II. Dały mi dużo frajdy oraz wiedzy i gdyby nie te kursy nigdy nie zagłębiłbym się w elektronikę tak bardzo. Wielkie gratulacje dla osób zajmujących się tworzeniem tych kursów.  

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.