Skocz do zawartości

Kurs elektroniki II - #13 - QUIZ, podsumowanie


Komentator

Pomocna odpowiedź

@LewySierpowy czasami podczas nauki trzeba coś uszkodzić to też ważne! Jeśli chodzi o III poziom tego kursu to można powiedzieć, że jest nim właśnie kurs podstaw techniki cyfrowej. Nazwa jest inna, ponieważ lepiej opisuje omawiane tam zagadnienia, ale od samego początku kurs TC był pomyślany jako kontynuacja kursów elektroniki.

Jeśli chodzi o pozostałe tematy to na ten moment nie mamy takich poradników. Jeśli jesteś zainteresowany odpowiedzią na jakieś konkretne pytania to najlepiej załóż odpowiednie tematy na forum i opisz swoje przemyślenia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ukończyłem II level a chciałem tylko się nauczyć lutować...😅

Kurs bardzo na plus !

Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z kierunkami technicznymi i dla mnie te podstawy to trochę myślenie abstrakcyjne. Co bym zmienił / dodał:

więcej praktycznych przykładów, urządzenie - jego działanie, płytka wyciągnięta z urządzenia i na niej opis elementów z opisem ich działania - to trafia do początkujących. 

Ale nie zniechęcam się płynę dalej na tej fali... Zaczynam kurs lutowania 😄 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 1.04.2023 o 09:52, flashback napisał:

Ukończyłem II level a chciałem tylko się nauczyć lutować...😅

Kurs bardzo na plus !

Miło słyszeć, że się wciągnąłeś! Powodzenia w dalszych eksperymentach z elektroniką w praktyce. To, o czym piszesz, czyli analizowanie gotowych urządzeń, to trochę inny kierunek niż ten, który wybrałem podczas planowania kursów, ale możliwe, że w przyszłości pojawią się już takie materiały.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuję za kolejny super kurs

Mam też taką drobną sugestię, może w części pierwszej, gdy jest parę słów o MOSFET-ach i układ z nimi, warto by było dodać, że łatwo je uszkodzić?

W każdym razie, wasze kursy są bardzo przyjazne i potrafią wciągnąć, w sumie o to w tym chodzi, gratulacje!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@iz-123 dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że kurs był pomocny i dziękuję za sugestie co do zmian. Przyjrzę się temu w przyszłości (podczas kolejnej rudny aktualizacji). Zachęcam teraz do nauki z kursu techniki cyfrowej - powodzenia!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tutaj są tylko bardzo dobre kursy. Nie lubię zbyt mocno chwalić , ale talent do przekazywania wiedzy (skomplikowanej w gruncie rzeczy) to posiadacie. A tak na marginesie to proszę o jakiś artykuł o komputerach robionych w Polsce. Dane techniczne , zastosowania, parametry, pod,zespoły, jezyki programowania i.  To by był hit !

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Santiago dzięki za miłe słowa, cieszę się, że kursy są pomocne 🙂 Na ten moment nie planujemy artykułów na podany przez Ciebie temat, ale możliwe, że takie treści pojawią się w przyszłości - dopisuję do listy pomysłów na tematy.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie. Ukończyłem kurs elektroniki poziom 1 i 2. Kupiłem na botland kurs TC, lutowania ze sprzętem, arduino podstawa i mistrz a także stm i kurs podstaw budowy robotów. W szkole miałem zaległości z fizyki już w gimnazjum i nigdy później jej nie rozumiałem aż do momentu gdy polecono mi kurs elektroniki poziom 1 żeby poznać podstawy elektroniki. Teraz jestem ciekawy tego świata i chce wiedzieć jak najwiecej choc jest to daleka droga żeby dobrze zrozumieć elektronikę. Pytanie: czy po przerobieniu kursów latwiej będzie uzyskać uprawnienia SEP dla elektryków? Dziekuje za przekazanie wiedzy i pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Mateuszry witam na forum, mam nadzieję, że kursy były pomocne 🙂 Jeśli chodzi o uprawnienia SEP to jest to jednak trochę inna tematyka. Możliwe, że nasze materiały trochę Ci pomogą, ale nie były tworzone w tym celu. Nie zajmujemy się na Forbocie raczej tego typu zagadnieniami.

Link do komentarza
Share on other sites

Z uwagi na brak czasu dopiero ukończyłem drugi poziom podstaw elektroniki. Nie będę ukrywał, że zdobyta wiedza i konstruowanie układów na płytce stykowej pozwalające na dogłębniejsze zrozumienie działania omawianych elementów, rozbudziło we mnie jeszcze większą chęć zdobywania wiedzy w dziedzinie elektroniki. W międzyczasie już zamówiłem kurs techniki cyfrowej i lutowania. Jadę dalej z tematem a każdemu kto chce zrozumieć czym są te czarne kostki polecam z całego serca kursy Forbota. Zrozumienie podstaw elektroniki zmienia kąt patrzenia na otaczający świat, to jest po prostu fascynujące!!!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.