Skocz do zawartości

Kurs elektroniki II - #13 - QUIZ, podsumowanie


Komentator

Pomocna odpowiedź

Dziękuje serdecznie za kurs, mam nadzieję, że w krótkim czasie wykorzystam jak najwięcej wiedzy której uzyskałem żeby móc ją lepiej zapamiętać.

A teraz pewnie wezmę się za kurs lutowania.

Jeszcze raz, wielkie dzięki.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam serdecznie,

Drugi kurs w ciągu tygodnia, zamówiłem kilka książek. Obudziliście we mnie to co zgaszono w technikum kilkanaście lat temu (przez naukę samej teorii). Mam nadzieję, że to się utrzyma. Zaraz biorę się za kurs techniki cyfrowej 😉.

Jedyne co mi nie zadziałało na kursie to multiwibrator astabilny na MOSFET-ach. Składałem go kilka razy, sprawdzałem wszystko i nic. Możliwe, że tranzystory są uszkodzone... ew. coś robię źle ale nie działają też na przykładzie z brzęczykiem i potencjometrem (tzn. brzęczyk ciągle brzęczy, czyli transformatory ciągle przewodzą). Z góry dziękuję za udzielenie wsparcia deklarowanego kursantom

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, kiki_plk napisał:

Drugi kurs w ciągu tygodnia, zamówiłem kilka książek. Obudziliście we mnie to co zgaszono w technikum kilkanaście lat temu (przez naukę samej teorii). Mam nadzieję, że to się utrzyma. Zaraz biorę się za kurs techniki cyfrowej 😉.

@kiki_plk miło słyszeć! Nauka przez praktykę jest tutaj najlepsze, po technice cyfrowej warto zainteresować się np. kursem lutowania i/lub kursem Arduino.

Jeśli chodzi o Twoje problemy z MOSFET-ami to ma to odnotowane, sprawdzimy ten temat i wrócimy do Ciebie z odpowiedzią w komentarzach do odpowiedniej części kursu 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki ukończyłem kurs. Quizzy też. W ostatecznym quizzie 86% (156th w rankingu). Wyłożyłem się na 2x pytaniach gdzie zmieniłem swoje intuicyjne odpowiedzi na inne.  Pierwsza myśl była najlepsza. 

Trzeba wziąć się za kurs cyfrowej czy można od razu do arduino przejść. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, RakietowyKim napisał:

Trzeba wziąć się za kurs cyfrowej czy można od razu do arduino przejść. 

Możesz od ręki Arduino, ale cyfrowa też czasami się przydaje jak nie chcesz strzelać do muchy z działa okrętowego.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Kolejny wspaniały kurs za mną 😄 

Ponownie bardzo dziękuję autorom za kawał świetnej roboty, po zakończeniu pierwszej części kursu pisałem, że dzięki Wam odkryłem nowe hobby, teraz mogę napisać, że już całkowicie się w nie wkręciłem i na pewno będę je rozwijać. 😄 

Jeszcze raz dziękuję!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Khundyz miło słyszeć, duża motywacja do dalszej pracy 🚀 W takim razie polecam teraz kolejne kursy np. kurs lutowania, kurs techniki cyfrowej lub kurs Arduino - wszystkie będą dobrą kontynuacją tego kursu 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

Genialny kurs, za mną poziom I i II, w planach, kurs Arduino, lutowania i techniki cyfrowej :). Bardzo mi to pomogło uzupełnić braki jako komuś, kto zajmował się do tej pory tylko mechaniką. Żałuje tylko, że nie zrobiłem tego wcześniej, lepiej skorzystałbym ze studiów. No, ale nigdy za późno.

Pomysł na kurs/materiały -> Może przygotować materiały o diagnozowaniu realnych urządzeń itd. Po kursach fajnie, ale nie wiem czy dałbym radę poszukać usterek na realnych płytkach. Ostatnio mi się udało, ale było to widać na pierwszy rzut oka co jest spalone. Do samych pomiarów chyba nie do końca wiedziałbym jak się zabrać.

Ogólnie fajną stworzyliście atmosferę i przyjazną, dla ludzi, którzy są kompletnie zieloni, w przeciwieństwie do pewnego znanego forum 🙂 robicie fajną pracę, oby tak dalej.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@inzynierek_mech dziękuję za miłe słowa 🙂 Cieszę się, że materiał były pomocne! Mam nadzieję, że kolejne kursy będą dla Ciebie równie ciekawe. Polecam zająć się teraz kursem lutowania i techniką cyfrową. Arduino zostaw na koniec, bo jak zaczniesz od niego to pewnie ciężko będzie (z lenistwa...) cofnąć się do TC, a warto znać te podstawy.

14 godzin temu, inzynierek_mech napisał:

Pomysł na kurs/materiały -> Może przygotować materiały o diagnozowaniu realnych urządzeń itd.

Tak, to dobry temat. Ciężko jednak tutaj o jakiś konkretny kurs, bo ile urządzeń i awarii tyle przypadków. Co więcej, nowe urządzenia stają się coraz bardziej zawiłe. Mam jednak to zagadnienia na naszej liście tematów - może kiedyś powstanie coś takiego 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. Skończyłem. Dobrze, że były cztery tranzystory unipolarne, bo trzy zepsułem xd. Z tego też względu nie zrobiłem multiwibratora. Spaliłem, też jeden komparator, przez co jak robiłem kolejne ćwiczenia miałem adrenalinę 😅

Mam parę pytań;

-Kiedy będzie 3 poziom elektroniki?

-Czy są jakieś artykuły na blogu przybliżające dokładniej kondensator i cewkę? Czy np. jak jest po części naładowany, to czy zasilenie przeciwnego bieguna go rozładuje?

-Czy nie dałoby się obniżyć napięcia łącząc dwa przecinające się obwody, które przewodzą w przeciwnych kierunkach?

No i na koniec, chciałbym poprzeć pomysł kolegi o artykule na temat usterek ↑.

Ps.Widzimy się przy technice cyfrowej 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.