Ruszyły zapisy do nowych programów E(x)plory, dzięki którym Młodzi Naukowcy mogą otrzymać wsparcie mentorskie i finansowe, które pozwoli na dopracowanie prowadzonych projektów.
Dodatkowe wsparcie zwiększy liczbę osób, które będą mogły wziąć udział w kolejnej, już X edycji, popularnego Konkursu Naukowego E(x)plory.
Wystartował Program Grantowy dla Młodych Naukowców oraz Program Mentorski E(x)plory, ruszyła też rekrutacja do dziesiątej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzież w wieku 13-20 lat otrzyma szansę na wsparcie mentorskie, dofinansowanie projektów badawczych, stypendia naukowe i wyjazdy na konkursy międzynarodowe.
Początek kariery naukowej nie jest łatwy. Młodzież zmaga się często z brakiem wsparcia. Nie posiada odpowiednich środków finansowych na rozwój swoich badań. W tym roku, program E(x)plory oferuje możliwość dopracowania projektów naukowych, jeszcze przed etapem zgłoszenia ich do Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy mogą skorzystać z pomocy mentorów i pozyskać minigrant na rozwój swoich badań.
Młodzi naukowcy z pomysłami
Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej.
Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. Młodzi naukowcy mogą zdobyć stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS i innych partnerów oraz wziąć udział w konkursach międzynarodowych.
Wsparcie mentorskie
Tegoroczna edycja Programu Mentorskiego E(x)plory skierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać własne projekty badawcze. W ramach programu młodzi naukowcy mogą liczyć na konsultacje z mentorem, udział w trzech webinariach tematycznych oraz w spotkaniu podsumowującym program.
Aby zgłosić chęć udziału w programie wystarczy wypełnić formularz (do 14 września).
Nad młodzieżą, biorącą udział w programie, będą czuwać laureaci Konkursu Naukowego E(x)plory z poprzednich lat: Anna Skierska, Piotr Lazarek, Szymon Kanikowski, Szymon Gaca, Igor Kaczmarczyk oraz Michał Ratajczak.
Program Grantowy dla Młodych Naukowców
To nowy program w ramach E(x)plory, dzięki któremu młode osoby pracujące nad swoimi projektami naukowymi będą mogły pozyskać minigranty na rozwój projektów badawczych. Maksymalna kwota grantu, o którą można się ubiegać wynosi 700 zł. By zgłosić chęć udziału w programie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go w jednej z dwóch tur:
TURA 1 - od 1 września do 14 września 2020 r.
TURA 2 - od 1 października do 14 października 2020 r.
Projekty oceni konsorcjum w składzie:
Anna Borkowska – dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
Agnieszka Pałys – dyrektor ds. prawnych i organizacyjnych Wrocławskiego Parku Technologicznego
Joanna Gogolińska – dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii
Wszystkie programy skierowane są do osób w wieku od 13 do 20 lat.
Formularze zgłoszeniowe, regulaminy i szczegóły o programach dostępne są na stronie E(x)plory. Fundacja Zaawansowanych Technologii realizuje Program E(x)plory od 2012 roku. W tym czasie udało się jej stworzyć społeczność ponad 1400 młodych naukowców, którzy zgłosili do Konkursu prawie 1300 projektów naukowych. W ciągu 9 edycji odbyło się 41 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział około 35 tys. osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 135 jurorów.
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...