KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Gokart z wielkich klocków LEGO wydrukowanych w 3D

Gokart z wielkich klocków LEGO wydrukowanych w 3D

LEGO to klasyka, która nie starzeje się nawet w dobie druku 3D. Właśnie dzięki tej technologii powstała pięciokrotnie większa wersja gokarta Technic 1972 z lat 80-tych.

Twórcą konstrukcji jest Matt Denton, elementy jego zabawki drukowały się przez tydzień!

Pierwotnie konstrukcja miała być jeszcze większa, tak aby mógł w niej usiąść 8-letni siostrzeniec twórcy. Samochód, który powstał, jest jednak bardziej odpowiedni dla dwulatka, ale jego rozmiar i tak pozostaje imponujący.

Ta zmiana planów wynikła z ograniczonych rozmiarów drukarki 3D Lulzbot Taz5, a także z chęci zminimalizowania czasu i pieniędzy poświęconych na projekt. Z tego samego powodu Denton zdecydował się na wypełnienie 20% i wysokość warstwy 0,4 mm.

Oryginalny zestaw składa się z 98 elementów. Wszystkie z nich zostały odtworzone w skali 5:1. Do produkcji gokarta wykorzystano ABS, a jego opony powstały z elastycznego NinjaFlex. W większości części nie został użyty żaden materiał podporowy.

Złożenie samochodu w całość odbywa się dokładnie tak, jak w przypadku klocków normalnej wielkości. Nie potrzeba do tego kleju, a dodatkowo można go wielokrotnie rozmontowywać i składać ponownie.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można w dłuższej wersji materiału:

Matt Denton chce kontynuować pracę nad podobnymi projektami. W następnej kolejności ma zamiar albo zwiększyć skalę, albo wybrać zestaw z większą liczbą części.

Źródło: [1]

ABS, druk 3d, lego

Trwa ładowanie komentarzy...