KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Meetup Systemy Wbudowane – weź udział w III edycji!

Meetup Systemy Wbudowane – weź udział w III edycji!

Trwają zapisy na wydarzenie dla wszystkich osób, które zainteresowane są systemami embedded. Podczas spotkania będzie można poznać metody m.in. na budżetową automatyzację domu.

Organizatorzy przewidzieli również networking przy pizzy i piwie. Udział w tym spotkaniu jest darmowy, ale wymagana jest rejestracja.

Już w czwartek (9 maja 2019 roku) odbędzie się trzecia edycja wydarzenia poświęconego systemom wbudowanym, którego organizatorem jest firma Sii. Spotkanie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych technologiami z obszaru embedded.

Wiedzą i doświadczeniami podzielą się Tomasz Litwin oraz Mateusz Januszkiewicz - eksperci, którzy od lat realizują komercyjne projekty związane z systemami wbudowanymi. Podczas prezentacji opowiedzą o budżetowej automatyzacji domu w kontekście Smart Home i bezpieczeństwie systemów embedded.

Tematy nadchodzących prezentacji

Pierwsza z prezentacji, przygotowana przez Tomasza Litwina, będzie dotyczyła taniej automatyzacji domu z wykorzystaniem popularnego oprogramowania oraz sprzętu (m.in. Raspberry Pi i Arduino).

Podczas drugiej prezentacji Mateusz Januszkiewicz opowie o bezpieczeństwie systemów embedded. Otaczające nas urządzenia wbudowane przechowują (bądź mają dostęp) do coraz większej ilości wrażliwych danych. W ramach prezentacji Mateusz opowie, jak różnego rodzaju czarne charaktery starają się złamać zabezpieczenia urządzeń embedded celem wyciągnięcia przechowywanych w nich informacji. Wszystko to poparte zostanie praktycznymi przykładami z krótkim omówieniem stosowanych narzędzi, które są dostępne praktycznie dla każdego.

Dlaczego warto wziąć udział w tym spotkaniu?

Biorąc udział w nadchodzącym wydarzeniu poszerzysz swoją wiedzę na temat technologii z obszaru systemów embedded. Porozmawiasz z ludźmi mierzącymi się z podobnymi wyzwaniami. Rozwiniesz również swoją karierę, ponieważ Sii szuka aktualnie specjalistów embedded. Po prezentacjach będzie można zapoznać się z projektami realizowanymi przez inżynierów z Sii i porozmawiać o aktualnych ofertach pracy w zespole zajmującym się systemami wbudowanymi.

Częścią wydarzenia będzie również networking przy pizzy i piwie! Takie spotkania to świetna okazja do wymiany doświadczeń, porozmawiania o technologiach, wyzwaniach i wiadomościach z branży. Organizatorzy przeznaczyli odpowiedni czas na dzielenie się wiedzą pomiędzy prezentacjami.

Kiedy i gdzie? Rejestracja?

Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2019 roku o godzinie 17:30 w biurze firmy Sii w Częstochowie, które znajduje się na ulicy Jasnogórskiej 79 (piętro 3). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy - formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie wydarzenia.

Kilka słów o organizatorze

Spotkanie organizuje firma Sii - pięciokrotny zdobywca tytułu Great Place to Work i wielokrotnie nagradzany dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej. Firma obecna jest w 12 największych miastach w Polsce, a od września rozpoczęła swoją działalność w Częstochowie.

Robot z Raspberry Pi, który zautomatyzował testy pociągów
Robot z Raspberry Pi, który zautomatyzował testy pociągów

W niektórych branżach od poprawnego działania elektroniki zależy ludzkie życie. Dlatego ważne są dokładne testy wszystkich systemów.... Czytaj dalej »

Inżynierowie Sii realizują projekty dla wielu polskich i zagranicznych klientów, m.in. Green Hills Software, Bombardier, NXP, Otis, ThyssenKrupp, Allianz, czy Ingenico. Opis przykładowego projektu realizowanego przez inżynierów firmy Sii znaleźć można w jednym z naszych poprzednich artykułów.

embedded, programowania, sii, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...