KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

RoboRAVE – Straszyn, 15-16.06.2018

RoboRAVE – Straszyn, 15-16.06.2018

RoboRAVE to program edukacyjny z zakresu robotyki dla uczniów i nauczycieli. Pokazuje, jak zaprojektować, zbudować, zaprogramować oraz testować roboty wykonujące określone zadania.

Wydarzenie to jest również międzynarodowym turniejem robotyki przeznaczonym dla dzieci od 8 roku życia oraz dla osób dorosłych.

Turnieje RoboRAVE rozgrywane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie (m.in. USA, Meksyku, Kolumbii, Nigerii, Japonii, Indiach, Francji, Hiszpanii), a od tego roku również w Polsce. Mottem turnieju jest "Today's Play, Tomorrow's Pay.", a celami: zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa.

RoboRAVE to turniej otwarty: dowolny robot, dowolne oprogramowanie, dla każdego z dowolnego miejsca na świecie. Drużyna musi składać się z 2 do 4 uczestników i opcjonalnie trenera. Pierwsza Polska edycja turnieju odbędzie się w dniach od 15 do 16 czerwca 2018 roku w Straszynie koło Gdańska. Podczas zawodów rozegrane zostaną zmagania w następujących konkurencjach:

  1. a-MAZE-ing (jazda po podwyższonym labiryncie z desek) ES, MS,
  2. Jousting (walka rycerska na kopie dwóch robotów) ES, MS,
  3. Fire Fighting (lokalizowanie i gaszenie świeczek) MS, HS, BK,
  4. Line Following (śledzenie linii z transportem piłeczek ping-pongowych) ES, MS, HS, BK
  5. Sumo Bot (wypychanie się robotów poza ring) ES, MS, HS, BK,
  6. Entrepreneurial (promocja własnego robota) ES, MS, HS, BK

Podczas zawodów obowiązywać będą zasady międzynarodowe opisane na stronie RoboRAVE. Na tej samej stronie w zakładce wydarzenia (events) można znaleźć więcej informacji o polskiej edycji. Udział w zawodach jest płatny 100 zł od drużyny, niezależnie od liczby wyzwań.

Niestety rejestracja nowych drużyn w chwili obecnej jest już zamknięta. Warto jednak na pewno odwiedzić zawody i zobaczyć, jak różne drużyny radzą sobie z zadaniami konkursowymi. W tym roku do Straszyna przyjadą m.in. zespoły z Polski, Rumunii, Hiszpanii i Egiptu. Więcej informacje o wydarzeniu można znaleźć również polskiej stronie RoboRAVE.

gdańsk, Straszyn, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...