KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Ruszyła kolejna edycja konkursu RobotStudio Challenge!

Ruszyła kolejna edycja konkursu RobotStudio Challenge!

Ruszyła kolejna edycja konkursu RobotStudio Challenge, w którym udział powinien wziąć każdy pasjonat robotyki. Tematem tej edycji są roboty w przemyśle elektronicznym.

W puli nagród 24 tys. zł oraz płatny staż w dziale robotyki ABB w Warszawie.

RobotStudio Challenge to konkurs organizowany przez firmę ABB. Przed uczestnikami stoi wyzwanie przygotowania symulacji linii produkcyjnej w programie RobotStudio. W roku ubiegłym tematem konkursu było przygotowanie symulacji zrobotyzowanej linii produkcyjnej składającej się z minimum 6 robotów przemysłowych.

Tegoroczne zadanie

W tym roku tematem konkursu są roboty w przemyśle elektronicznym. Podczas tworzenia symulacji uczestnicy będą musieli zaprezentować roboty przemysłowe pracujące przy produkcji telewizora plazmowego, telefonu komórkowego lub tabletu.

Sprawdź szczegóły tegorocznej edycji »

Każda symulacja zgłaszona do konkursu musi spełniać 4 kryteria:

  • Kryterium typu robotów: symulacja musi zawierać przynajmniej jednego robota ABB typu SCARA i jednego robota ABB sześcioosiowego.
  • Kryterium operacje: symulacja musi przedstawiać roboty w następujących pracach: montaż/testowanie/inspekcja oraz pakowanie/paletyzacja.
  • Kryterium produktu: produkt zastosowany w symulacji (detal) musi być jednym z wymienionych: telefon komórkowy, telewizor plazmowy lub tablet.
  • Kryterium możliwości RobotStudio: w symulacji musi zostać wykorzystany moduł fizyki.

Przykład nagrodzonej pracy z poprzedniej edycji konkursu:

Czym jest ABB RobotStudio?

RobotStudio to program, który jest zbudowany na podstawie VirtualController firmy ABB, dokładnej kopii rzeczywistego oprogramowania, na którym działają roboty produkcyjne. Program pozwala na przeprowadzanie bardzo realistycznej symulacji, wykorzystując programy robota i pliki konfiguracyjne, identyczne z tymi znajdującymi się w fabryce.

Kto może wziąć udział?

Udział w RobotStudio Challenge mogą wziąć wszyscy studenci studiów inżynierskich, licencjackich lub magisterskich. Podobnie jak w ubiegłym roku, ważną rolę w konkursie pełni opiekun, którym może być wykładowca wybrany przez uczestnika. Zadaniem opiekuna jest wsparcie uczestnika w tworzeniu symulacji, rola doradcza i ekspercka. 

Nagrody

W tym roku dla Twórców najlepszych symulacji przewidziano następujące nagrody:

  • I miejsce: 7 000 zł oraz możliwość odbycia miesięcznego stażu w dziale robotyki u Organizatora w Warszawie (dla Studenta) oraz 4 000 zł (dla Opiekuna).
  • II miejsce: 5 000 zł (dla Studenta) oraz 3 000 zł (dla Opiekuna).
  • III miejsce: 3 000 zł (dla Studenta) oraz 2 000 zł (dla Opiekuna).

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w konkursie. Swoje symulacje można przesyłać do 30 maja 2018 roku. Więcej informacji na temat konkursu oraz jego regulamin dostępny jest na stronie wydarzenia: www.rschallenge.pl

abb, konkurs, przemysł, symulacja

Trwa ładowanie komentarzy...